Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez miért van illetve miert...

Ez miért van illetve miert fogadják el a munkások?

Figyelt kérdés
Miért fogadják el a munkások azt hogy ilyen kevés legyen a fizetésük (átlag Br:733/833Ft) és ezt a sok adót is amit folyamatosan elvesznek tőlük? Mért nem harcolják ki a magasabb fizetést? Én az egyik gyárban másfél óra alatt legyártottam 1raklap cuccot amit a cég 1.3millióért adott el 8órás műszakban 4-5raklap + amit a kollégák is gyártottak. Akkor abból a sok pénzből vígan tudnának több fizetést adni csak az emberek nem tesznek érte és ugye durván 2óra alatt egy kész raklapert én kaptam Br: 2x733ft-ot a cég meg 2x1.3milliót.Normális véleményt??!!

2017. szept. 13. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
Jó értem én de szerintem adhatnának több fizetést is mert nem hiszem hogyha óránkét többet adna mondjuk nettó 300forintal akkor csődbe menne a gyár..csak ezt a dolgozóknak kellene kiharcolniuk az összes gyárban főleg ha még államitámogatást is kapnak a munkavállalók után
2017. szept. 13. 21:34
 12/79 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerű gyàri munkàs nem sokat tud tenni. Èrdekèrvènyesìtő kèpessege gyakorlatilag 0. Sok cèg inkàbb bezàr, de nem változtat a feltèteleken. Vagy alkalmaz szerbet, ukrànt.
2017. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
92%

Alapból nem lehet ennyire egyszerűsíteni a dolgokat hogy ÉN = 1,3 millió.


Abban az 1,3 millióban benne van a béretek, az adó amit a munkáltató utánatok fizet, az még kb ugyanennyi. Az irodai alkalmazottak bére, akik kvázi nem termelnek, viszont az ő munkájuk kell ahhoz hogy legyen munkátok a gyárban. Benne van a szállítás költsége, a gépek kopásának költsége, a mindennapi kiadások mint fűtés, áram, üzemanyag.


Ettől függetlenül tény, hogy alacsonyak a fizetések.

2017. szept. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:
Hát elég baj az. És csodálkoznak hogy a magyarok meg külföldre mennek/készülődnek
2017. szept. 13. 21:38
 15/79 anonim ***** válasza:
73%
Tehát becsomagolod a terméket amit már más megtervezett, legyártott, stb? Annyira nem végzel nagy melót. Nem tudom mit akarsz. El vagy tévedve, de nagyon.
2017. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
40%
Én is megyek külföldre,mégpedig Hollandiába. Magyarországon csak öngyilkos-jelöltek maradnak.
2017. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy példa:

1,3m a raklapnyi cucc ára, összerakva, becsomagolva.


Egy raklapnyi cucchoz, hogy elkészüljön, nyersanyagért

850.000 ft-ot kell kifizetni a cégnek.

A cég vásárolt egy gépsort, hogy tudjon PVC lapokat

gyártani, ennek az ára 800 millió forint volt.

A cég megvette a telephelyet, aminek az ára 120 millió

forint volt.

A gépre 25e ft-ot kell költeni karbantartás címszóval

raklaponként.

Egy raklapnyi cucc előállításához 50e ft villanyszámlát

fogyaszt el a gyártósor

A targonca ára 5 millió forint volt.


Tehát valaki befektetett a cégbe 925 millió forintot.

Raklaponként 925e ft-ba kerül, vagyis 375e ft marad.

Tehát ha nem lenne semmilyen költsége, akkor kb 2500

raklapot kell eladnia, hogy visszajöjjön a befektetett

pénz.


Igen ám, de akkor még munkások bérét nem számoltuk,

se a targonca "tankolását", fenntartását, se a közü-

zemi díjakat, és még van egy halom más költség, illet-

ve váratlan kiadás is.


Az az eset is előfordulhat, hogy visszavetítve egy

1,3m-s tételre kevesebb, mint 1000 ft lesz rajta a

haszon a munkabérek kifizetése után.

2017. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 A kérdező kommentje:
Akkor külföldön mért kapnak ugyan ezért a munkáért sokkal több fizetést a munkások? Ez a cég is külföldre szállít. És akkor ha ott többet tudnak fizetni akkor ezekszerint a külföldi cégtulaj(ok) unalomból a saját pénzükön haszon nélkül mást gazdagít!?
2017. szept. 13. 22:16
 19/79 A kérdező kommentje:

Ma 22:01


Én is Hollandián gondolkozom.

2017. szept. 13. 22:18
 20/79 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt kereslet-kínálat. A profitorientált vállalkozások igyekeznek a költségeiket minimalizálni, a bevételeiket pedig maximalizálni. Csúnyán fog hangzani, de te, mint munkás, a vállalkozás szempontjából pontosan ugyanolyan erőforrás vagy, mint az alapanyag vagy az áram. Kellesz ahhoz, hogy a cég termelni tudjon, de mint ahogy alapanyagokból is két ugyanolyan minőségű esetén az olcsóbbat veszi meg. Ha pedig te megcsinálod ezt ennyiért, és nyilván megcsinálod, különben nem lennél már ott, akkor miért költene rád pluszban? Nyilván emberbaráti szeretetből az egyéb erőforrásaira sem fog többet költeni.

Másrészt meg add hozzá, hogy egy vállalkozásnak nagyon sok egyéb költsége is van, amiket mind rápakol szépen az árura, úgy, hogy lehetőség szerint profitja is legyen a cégnek, és ebbe általában a beruházások költségeit nem számolják bele. Ha már raklapokkal dolgoztok, gondolom, van pár jármű/gép is nálatok. Azoknak a beszerzése és a karbantartása sem két fillér. Vagy magának az ingatlannak, ahol a cég üzemel.

De ha nem tetszik, lehet hőbörögni, csak gyorsan lapátra tesznek. Vagy akkor tanulj ki valami szakmát, és kezdj el vállalkozni. Annyi haszna biztosan lesz, hogy ne azt lásd, hogy 1.299.267 Ft-ot profitálnak rajtatok óránként...

2017. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!