Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol vannak a hatalmas bérek?...

Hol vannak a hatalmas bérek? Nettó 200 alatt nincs melós Pesten állítólag-én nem látnám

Figyelt kérdés

Az folyik a csapból is hogy hatalmasat nőttek a bérek és nettó 200 alatt már sormelóst se találni pesten.

Na én pesti vagyok és álláskereső. És tapasztalatom nagyon is gyakorlati (vagyis nem olvastam hallottam mondták stb hanem elsőkezes tapasztalat) hogy milyen pénzeket ajánlanak nekem.

Hát.

Van állás dögivel. Annyi mint a szemét. Egy nap alatt 10 helyre is felvennének. Na de mennyiért.

Btto 150-160-170. A btto 170 a max. Btto és nem nettó még nettóban is karcsú lenne de nem nettó.

Szóval az a btto 160 mennyi is? 120-110 nettóban? És akkor hol vannak a nagy hatalmas bérek? Én nem találkozom velük. Van meló szarért húgyért. Na ez van.


És akkor hallom hogy 200 alatt már sormelós sincs. És akkor megkérdem hogy hol???? Mert oda megyek!!!

De erre mindig CSÖND a válasz.

Konkrét helyet valahogy sose ajánlanak csak a nagy hangzatos maszlagok hogy „mindenhol megadják már a 180-at kézbe“... hát... akkor??? Hol az a mindenhol??


2018. jan. 16. 11:39
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
66%

#40, ő tipikusan olyan, aki a saját kis pecsenyéjét sütögeti, és nem képes azon túllátni. "Tanujjad kifele a sztárszakmát, ecsém, osz' viheted haza a csiliókat, hö"


Ez nagyon szép, abba persze már egyik agybajos se gondol bele, hogy mi történne a sztárszakmával, ha mindenki oda jelentkezne. Ezt egyszer már eljátszottuk a jogászokkal-közgazdászokkal a kilencvenes években: ezek voltak a sztárszakmák, az egyetemek ontották magukból a sok jogászt-közgazdászt. Az első 15-20 ezernek valóban jutott munka, csak aztán kidurrant a lufi, betelt az összes álláshely, ma meg már a 90%-uk a munkanélküliek táborát gyarapítja. Eljátszhatjuk ugyanezt a programátorokkal, mérnökökkel is, valamennyinek jutna sok pénz és állás, a többi meg mehetne futószallag mellé robotzombi melóba gombokért.

Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy kenyeret sütni, buszt vezetni, épületet felhúzni ki fog, ha mindenki programozik meg mérnökösködik, de gyanítom erre se tudna választ adni.


Jahm, szóval ezzel a bugyuta "Tanujjad kifele a sztárszakmát, ecsém, osz' viheted haza a csiliókat, hö" felfogással nem lett megoldva a probléma, csak jól odébbgörgettük.

2018. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
19%

lol :D nem vagyok programozó :D


24/N!!

2018. jan. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
39%
De jól mentegettétek magatokat, hogy jajj így úgy nem lehet mindenki ez meg az..
2018. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
55%

#43, ha szerinted nem igaz, akkor mondd el, miért nem.

Teljesen mindegy, programozó vagy-e, mérnök, szobafestő, vagy mittomén, űrhajós, ha telítődik a sztárszakma, akkor ugyanoda jutunk vissza ahonnét elindultunk, csak kicseréltük a munkanélkülieket. Ha egyik zsebedből kiveszel 1000 forintot és átrakod a másikba, attól még nem lesz 2000 forintod.


Ahhoz meg, hogy mindenki mindenhez értsen, és mindig leljen jól fizető melót, úgy 1250 évig kéne élnünk...

2018. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
95%

#44 és többiek.


Kezdjük egy megállapítással: SOHA nem fog MINDENKI jól keresni! Mindig lesznek olyanok, akiknek olyan munkájuk van, ami éppen aktuálisan keveset fizet.


A lényeg az, hogy azt érjük el, hogy egyre több és több ember keressen jól. Mondok egy példát.

Tegyük fel, hogy hiányzik a magyar piacról 1000 informatikus (valójában sokkal több, de számoljunk ennyivel). Nyilván nem lehet mindenki informatikus, de 1000 olyan ember feltehetőleg van még, aki képes rá. Tegyük fel, hogy betöltjük ezt az 1000 informatikus állást mondjuk átlagosan bruttó 700.000-es fizuval.

Csak a személyi jövedelem adójukból havi 400 milliót keresne az állam, nem beszélve a fogyasztás után fizetendő ÁFÁ-ról. 10.000 informatikus esetén ez már havi 4 milliárd.

Ráadásul a globalizációnak hála az informatikus álláshelyek száma nem fix, mivel az átlag magyar informatikus meglehetősen jó és meglehetősen kevesebbel is beéri mint egy londoni/amerikai, a multik egyre több és több IT-s pozíciót telepítenek át Magyarországra. Ami az előző példa alapján újabb milliókkal/milliárdokkal növelné meg az állam bevételeit.


De nem muszáj leragadni az IT-nál és a programozásnál. Nyelveket (főleg angolt) beszélő pénzügyesekre is hatalmas igény van, kicsivel kevesebb fizetésért, de bőven a magyar átlagbér felett. Tudom nem lehet mindenkiből nyelveket beszélő pénzügyes sem, de akiből lehet, azt érdemes azzá képezni, hisz igény van rá. Ugyanez igaz a mérnökökre is.


Sőt két/három idegennyelv tudással is villámgyorsan el lehet helyezkedni bármelyik SSC-nél support/helpdesk vonalon. Tudom, nem mindenki tud megtanulni, 2-3 nyelvet folyékonyan, de akik igen, azoknak ez egy jó lehetőség lehet.


Magyarország földrajzilag egy tökéletes helyen van, nem Nyugat, de még nem is Kelet. Nem olyan drága mint Anglia/USA, de nem is olyan elmaradott mint India. Ráadásul innen munkaidőben mind az ázsiai mind az amerikai időzóna simán elérhető.


Ennélfogva rengeteg multi szervez ki ide szolgáltatásokat (IT, pénzügy, jog, mérnöki dolgok). Nekünk magyaroknak szerintem erre kellene fókuszálni, minél több és több külföldi projektet idevonzani, és amennyire csak lehet ezekre képezni az embereket.

Ugyanis, ha sok jól fizető pozíciót tudunk idevonzani, abból több lesz az adóbevétel és így több pénz juthat jóléti intézkedésekre, oktatásra és egészségügyre.

Ez pedig szépen lassan növelheti az ország versenyképességét, nőhet a GDP, nőhetnek a bérek, és szépen LASSAN MINDENKI egyre jobban és jobban keresne, és kezdhetnénk felzárkózni a Nyugathoz.


Igen, a mai világban villámgyorsan megváltozhat, hogy mi az épp aktuális slágerszakma, tehát felértékelődik a felnőttkori tanulás szerepe. Simán lehet, hogy egy pénzügyesnek bizonyos mértékben meg kell tanulnia a programozást, vagy hogy egy programozónak bizonyos mértékben meg kell tanulnia a pénzügyet. Összefonódnak a területek.

Viszont az vitathatatlan, hogy amennyire csak a lehetőségek és a képességeink adottak, azt kell tanulni, amire igény van. És igen, alkalomadtán készen kell állni arra, hogy életünk során többször is (bizonyos mértékben) átképezzük magunkat. Minél több ember lesz képes erre, annál jobb és jobb lesz az életszínvonal.


Lehet kicsit pongyola volt pár helyen az érvelésem, de szerintem egészen konstruktív és előremutató. Én inkább errefele keresném a megoldásokat, minthogy a szemét zsugori vállalkozók, a stadionépítő kormány és az embereket kihasználó multik miatt keresünk keveset, és legyen inkább holnaptól kapitalizmus helyett kommunizmus.

2018. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
32%

#45, nem is arról van szó, hogy mindenki csiliomos legyen. Az emberek bő 80%-a már azzal is beérné, ha hónap végén nemcsak szárazkenyérre meg krumplistésztára futná. Nem kell milliókat adni senkinek, bőven elég annyit, amennyiből egy középosztály-szintű életet fenn lehet tartani.

Az a mentalitás NEM oké, hogy a semmi értéket nem termelők négyszer-ötször annyit visznek haza, mint az éhbérért güriző biorobot munkás, akit ráadásul az első adandó alkalommal kirúgnak, ha szabira akarna menni, lebetegszik, esetleg valaki aláígér, és pár ezerrel olcsóbban elvállalja ugyanazt a melót. A munkáltatók legalja féregnyúlványok lettek, kb. a római rabszolgatartás szintjére züllesztették a rendes értékteremtő munkát, a kúrmány meg nemhogy véget vetne ennek, hanem még tevékenyen is asszisztál hozzá. Miért is ne tenné, ő is ugyanezt csinálja, jó mélyen belemarkol az átlagember zsebébe és az utolsó vasat is kiszedi ilyen-olyan adó címén.

Az meg gyenge kifogás, hogy "há' nincs rá pénz". Jaham, majd pont a mamut multicégnek ne lenne. Nem akaródzik nyugati fizetést adni, a profitmaximalizálás jegyében, ez már kicsit közelebb áll az igazsághoz.


Abban egyébként ne légy biztos, hogy nem jutunk Banglades vagy Szomália sorsára. Jelenleg 4,8 millió nincstelenünk van, 2025-re összejöhet simán a 6 millió is, de akár még több. Néhány afrikai ország már el is húzott mellettünk, Ukrajna 3 éven belül el fog. Hogy Szomália mikor, azt nem tudom, de 10 éven belül esélyes a dolog.


Az átképzéssel csak annyi a gond, hogy senkinek nincs ezótévés jósnő kristálygömbje, fogalma sincs arról, 10 év múlva mi lesz a keresett szakma, mire tudna átnyergelni. Egy bazinagy lutri az egész. Ha éppen malaca volt, akkor több lesz a bevétele. Ha nincs, vagy csak simán nem fizeti meg a munkáját a görény munkáltató, akkor elpocsékolt 10 évet és egy rakás pénzt a semmire. Mert egy szakmát JÓL kitanulni benne van simán 10 évben, az OKJ-s bohóckodás mekkmesterképzőt most hagyjuk, az alibizésnek kiváló, másra nem.


Senki nem mondta, hogy legyen kommunizmus, de az sem állapot, hogy az ország egy rohadt pókerjátszma lett, a lapok az emberek, de sajna-bajna mindig a nagytőke oszt...

2018. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

"Sőt két/három idegennyelv tudással is villámgyorsan el lehet helyezkedni bármelyik SSC-nél support/helpdesk vonalon. "



de ez NEM IGAZ!!!!


1) villámgyorsan el lehet helyezkedni ha X év alatt vagy. mert 40 felett kiröhögnek

2) és ahogy villámgyorsan felvettek villámgyorsan ki is pakolnak elég egy leépítés optimalizálás és utca X százalék embernek...

2018. jan. 16. 20:43
 48/57 3HónapKaució ***** válasza:
40%

"Én 24 vagyok, és nettó 350-et keresek. Szóval pont leszarom a problémádat. "


Tipikus tajmagyar, mocskos paraszt erkölcsi hulladék hozzáállás. Az ilyen emberek miatt nem érdemel a nép ki semmilyen segítséget, és megérdemli hogy a fosban hemperegjen.

2018. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 3HónapKaució ***** válasza:
16%

44: ezt egy nő soha nem fogja megérteni mert ő végigseggelte az egyetemet aztán elment valami szánalmas hostess munkára villogtatni a testét meg álvigyorogni napi 6 órában, vagy egy bárba 60 évesekkel beszélgetni, aztán ő megkapja a 350 ezret és "leszarja" mindenki gondját, tipikus mocskos magyar logika hogy "nekem jól megy akkor a többi le van szarva˘! .


biztos valami belvárosi bárban áll kiakasztott álmosollyal egész nap wonder woman ruhában.

2018. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

"Tipikus tajmagyar, mocskos paraszt erkölcsi hulladék hozzáállás. Az ilyen emberek miatt nem érdemel a nép ki semmilyen segítséget, és megérdemli hogy a fosban hemperegjen."


Írja ezt egy alkoholista segélyen élősködő munkakerülő skizofrén idióta fsz, akit századszorra is visszaevett ide a fene a legújabb aktuális hülye felhasználónevével, hogy tönkrebssza az oldalt és kétszázötvenedjére is feltegye ugyanazokat az együgyű, sötét kérdéseket, amikre amúgy már milliónyi választ kapott (csak értelmezni nem tudja őket a marhája a piálás után megmaradt két agysejtjével).


Amúgy a kérdésre válaszolva: pl. informatikán belül is lehet specializálódni, új dolgokat tanulni, de ez más szakmákban is így van. De emellett még mindig ott van a vállalkozás, mint lehetőség. Persze erre is jön mindjárt egy kifogás, hogy 49 évesen már azt se lehet...

2018. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!