Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol vannak a hatalmas bérek?...

Hol vannak a hatalmas bérek? Nettó 200 alatt nincs melós Pesten állítólag-én nem látnám

Figyelt kérdés

Az folyik a csapból is hogy hatalmasat nőttek a bérek és nettó 200 alatt már sormelóst se találni pesten.

Na én pesti vagyok és álláskereső. És tapasztalatom nagyon is gyakorlati (vagyis nem olvastam hallottam mondták stb hanem elsőkezes tapasztalat) hogy milyen pénzeket ajánlanak nekem.

Hát.

Van állás dögivel. Annyi mint a szemét. Egy nap alatt 10 helyre is felvennének. Na de mennyiért.

Btto 150-160-170. A btto 170 a max. Btto és nem nettó még nettóban is karcsú lenne de nem nettó.

Szóval az a btto 160 mennyi is? 120-110 nettóban? És akkor hol vannak a nagy hatalmas bérek? Én nem találkozom velük. Van meló szarért húgyért. Na ez van.


És akkor hallom hogy 200 alatt már sormelós sincs. És akkor megkérdem hogy hol???? Mert oda megyek!!!

De erre mindig CSÖND a válasz.

Konkrét helyet valahogy sose ajánlanak csak a nagy hangzatos maszlagok hogy „mindenhol megadják már a 180-at kézbe“... hát... akkor??? Hol az a mindenhol??


2018. jan. 16. 11:39
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
71%
Vállalkozni se egyszerű, pl. a legtöbb embernek alapból nincs kezdőtőkéje se hozzá. Aztán meg az állambácsi durván adóztatja is őket (a multikat ugye nem, mert velük egy tálból falja a cseresznyét). Na meg ha vállalkozást indítasz, benne van a pakliban, hogy vagy a konkurencia csinál ki, vagy a járulékos költségek.
2018. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
85%

#46

"Az a mentalitás NEM oké, hogy a semmi értéket nem termelők négyszer-ötször annyit visznek haza, mint az éhbérért güriző biorobot munkás, akit ráadásul az első adandó alkalommal kirúgnak, ha szabira akarna menni, lebetegszik, esetleg valaki aláígér, "


Arra azért kíváncsi lennék, hogy szerinted mik az értéket teremtő munkák?

A gyári összeszerelő munka, amikor ugyanazt a manuális feladatot (pl. összepattintod a két alkatrészt és ráteszel egy kupakot) végzed egésznap, amit jobb helyeken már ezeréve robotok végeznek? Gondolom nem, különben nem nevezted volna "biorobot" munkának.

Vagy azt, aki egésznap a mezőn kaszál? Ja, olyanok már nincsenek, mert azt is gépesítették.

Vagy a pék, aki kenyeret süt? Ha igen, akkor hajrá, szerintem is, adjunk nekik magasabb bért, növeljük meg a kenyér árát mondjuk 500Ft/kg-ra. Én ki tudom fizetni, remélem Te is, meg a többiek is.

Értékteremtő munka az, amiért sokat képesek és hajlandóak fizetni.

Tudod mit, lemegyek a házatok elé és -5 fokban 8 órán át eltakarítom a havat? Nagyon hideg lesz, és nagyon kemény munka. Mennyit vagy hajlandó érte fizetni? Remélem egy 1500-as nettó órabért igen (bejelentve persze), hisz nagyon hideg lesz és nagyon kemény munka.

Tudod mi értékteremtő munka pl.? Egy egyedileg kifaragott asztal. Egy egyénre szabott diéta és edzésterv. Egy csöpögő csap gyors és korrekt megjavítása. Olyan dolgok, amiért vannak emberek, akik képesek és hajlandóak sokat fizetni.

Amit az általad "biorobot"-nak nevezett munkások csinálnak, az nagyon nem ilyen. Egyszerű manuális robotmunak, amit csak azért nem gépesítettek MÉG, mert itt a periférián még alacsonyabak a munkabérek, mint a gépesítés költségei.

Ilyen emberek maximum olyan országokban keresnek viszonylag jól, ahol fejlett a gazdaság és mások munkájának eredményeképpen van pénze az államnak őket egy viszonylag korrekt minimálbérrel ellátni.

Amikről én beszéltem (nyelvtudás, pénzügyi tudás, mérnöki tudás, programozói tudás) szintén értékteremtő munkák. Tudod miért?

Mert elég hozzá egy számítógép/telefon és egy ember tudása, és így a "semmiből" olyan képesek teremteni, amiért mások hajlandóan és képesek sokat fizetni.

Ilyen munkákat kellene Magyarországra hozni ahhoz, hogy jobban éljünk, és nem a "biorobot" gyári összeszerelő munkákat, azokat inkább vigyék a Távol-Keletre.


"Jaham, majd pont a mamut multicégnek ne lenne. Nem akaródzik nyugati fizetést adni, a profitmaximalizálás jegyében, ez már kicsit közelebb áll az igazsághoz."


Igen, pontosan ezt mondom. Nekünk az az érdekünk, hogy a mamut multicégek ne a "biorobot" munkákat hozzák ide, mert azért valóban nem fognak nyugati (vagy ahhoz közeli fizetést adni), hanem a hozzáadott értéket tartalmazó munkákat (pénzügy, mérnöki tervezés, IT), azért már hajlandóan nyugatit megközelítő fizetést adni. Mert azt nem lehet se gépesíteni, se kivinni a Távol-Keletre.


"Az átképzéssel csak annyi a gond, hogy senkinek nincs ezótévés jósnő kristálygömbje, fogalma sincs arról, 10 év múlva mi lesz a keresett szakma. ... Mert egy szakmát JÓL kitanulni benne van simán 10 évben, az OKJ-s bohóckodás mekkmesterképzőt most hagyjuk, az alibizésnek kiváló, másra nem."


Először is, én nem azt mondtam, hogy kezdjük el találomra átképezni magunkat. Nézzük meg mi a mi szakmánk, milyen ahhoz közel álló szakmákra/tudásra van most kereslet, és igyekezzünk arrafele indulni. Például egy pénzügyes vagyok, hmmm, tanulhatnék egy minimális adatbázis kezelést (ez mondjuk 3 hónap, és nem 10 év), és lehetnék data reportingos. Vagy nyelveket jól beszélő bölcsész vagyok, hmm, tanulhatnék egy minimális IT tudást és teszteléselméletet, és lehetnék egy junior tesztelő. Én sem azt mondom, hogy legyen kertészből valaki hirtelen senior Java fejlesztő.

Ha az előbbiekre nincs lehetőség, akkor vannak meglehetősen jó átképző iskolák is. Tudom, hogy megint programozás, de ott a Green Fox programozó képzés, 4 hónapos tanfolyam, utólag kell visszafizetni a képzés árát a fizetésedből, és 97%-ban el tudnak helyezkedni programozóként az ott tanuló diákok. 4 hónap és nem 10 év. Személyesen ismerek több oda járó diákot, és meg tudják erősíteni az elmondottakat.


De ha nem is lehet 10 évre előre megjósolni, hogy mi fog kelleni, azért vannak univerzális dolgok. Például egészen biztos, hogy 10 év múlva is szükség lesz magas szintű (legalább B2) angol tudásra. Ahogy valószínűleg alapszintű/középszintű informatikai tudásra is, hogy tudj használni egy okostelefont, tabletet, MS Officet, emailt írni stb.

2018. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
24%

#52, az értéket teremtő munka az én olvasatomban az, amikor valaki kézzelfogható értéket állít elő. Kenyeret, samottéglát, zöldséget, üveget, számítógép-alkatrészt, szoftvert és így tovább. Tehát NEM azt, amikor valaki mások nyereségével zsonglőrködik, brókerkodik, tőzsdézik, spekulál, vagy éppen lop, csal. Ez nem állít elő értéket, ez csak megforgatja a zsozsót, itt a piros-hol a piros-t játszik vele, és ennek a hasznát fölözi le.


Nemtudom te melyik gyárban jártál, melyikben nem, de fullautomata gyárak sehol nincsenek. Mindig, mindenhol szükség van emberi kezelőszemélyzetre.

Azzal, hogy a kenyér árát növelnéd, pontosan azt csinálod, amit most a kormány. Minél drágább lesz, annál kevesebben veszik meg, pont a termelésnek vágsz alá. A fizetéseket kell növelni, nem az árakat, vagy marad az, ami most - külföld és csempészet.


A hólapátolással már elkéstél, viszont ha fizikai munkásra van szükség, őrá nem sajnáljuk a pénzt. Például a kukások is ilyenek. Lehet hogy aljamunka, de nélkülük belefulladnál a szemétbe. És valakinek ezt is meg kell csinálnia. És az a valaki NEM fogja puszira megcsinálni, ha nem kap érte elég pénzt.


Az általam "biorobot"-nak nevezett munkások igenis értéket állítanak elő, mert az embernek kézzelfoghatóan szüksége van az adott dologra. A legtriviálisabb példa az élelmiszer. Kenyér nélkül kicsit nehezebb életben maradni, mint biztosítás-kötvény nélkül SZVSZ, legalábbis nem hallottam olyanról, aki jóllakott volna vele.

És ráhibáztál: azért nem gépesítik az ilyen munkákat, mert a gépek fenntartása, szervize és a hozzávaló energia több pénzt vinne el, mint amennyit a termékeladások visszahoznának. És pontosan ezért nem is fogják soha - az emberiség energiafelhasználása minden évben 5%-kal nő, egyre költségesebb lesz előállítani egyre több kilowattot, a munkás enni-innivalójának a költsége ehhez képest kutyafüle.

Az államnak itt is lenne lehetősége mellesleg korrekt bérrel ellátni őket - csak nem akarja. Hja kérem, úgy nemigen fogunk házat építeni, ha nem is akarunk...

Lehet idehozni programátorokat, IT-szakembereket, meg mindenféle elméleti tudással rendelkező diplomást, de ha nincs, aki kenyeret, tejet, és alapvető létfeltétel cikkeket termeljen nekik, mert nem éri meg, akkor kopogni fognak a szemei. Vagy mit gondoltál, majd leprogramoznak turbó-paszkálban kenyeret és 3D-nyomtatóval kinyomtatják? Fura íze lesz,de meg lehet szokni végülis, önuralom kérdése...

Ha meg az összes termelőegységet a Távol-Keletre költöztetnéd, azzal megintcsak egy közepesen erős pofont adtál a szarnak, mert akkor a termék árán felül még az importköltséget is ki kell fizetni. Na és mit gondolsz, kikkel fizettetik ki majd...na kikkel...nem, nem az Érmelléki Kuglófemberrel.


Az átképzéssel annyi a gond, hogy maximum 1-2 évvel előre látsz a jövőben, és hogy profinak számíts az adott területen, ahhoz még akkor is kell minimum 7 év, ha te magad vagy Szász Marci és Albert Einstein szerelemgyereke. A gyakorlatot nem fogja pótolni semmiféle elméleti tudás. 4 hónap alatt maximum valami vicckategóriás látszattudást lehet összeszedni, basszus, ennyi idő ahhoz nem elég, hogy a turbó-paszkál alapjait megtanuld (és az egy már egy 20+ éves elavult vacak)! Nyelvtudásnál szintén...én 25+ éve tanulom az angolt, már anyanyelvi szinten használom mindennap...és még mindig nem tudok mindent! Tehát ha el is végzet a 4 hónapos alibi-tanfolyamot, és ezzel jelentkeznél állásra valahova, ne csodálkozz, ha az interjún hatalmas hahota támad majd, mikor rákérdeznek, mennyire vagy szakértő az adott témában. 4 hónap...ilyeneket a villámtanfolyamos lehúzó kamucégek szoktak hirdetni, nagyjából az MLM-átverés kategória. Tehát ahhoz, hogy JÓ legyél az adott területen, évek kellenek. És ha megszerzed ezt a tudást,de közben értéktelenné vált az adott szakma, akkor verheted a fejed a falba, hogy döglött lóra tettél...az elvesztegetett időt soha de soha nem kapod vissza...

2018. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
59%

Meg meg ott vannak a tuzoltok is. Egy tuzolto kuztudott hogy nagyon keveset keresnek es az eletuket kozkaztatjak sokszor. Egy informatikus vagy barmi IT-s is vagy egyeb teruleten dolgozok emberek hogyan mernenek bemenni mondjuk egy barmikor felrobbano hazba hogy kimentsek az embereket? Hiaba nem kell annyit tanulnj,megis nehez munka , es eletveszelyes. Es mennyit keresnek? Meg a 200ezret sem keresik meg. Ugyanilyen a mentoapolo szakma. Olyankor jok az ilyen emberek amikor baj van, eleteket mentenek es sose lesz penzuk hitel nelkul egy lakasra.

Es ez bosszanto. Sok celeb ,tvben is milliokat keresnek a nagy budos semmiert, es arra kapnak 5milliokat.

Ez rendjen van?

Regen is voltak elteresek fizetes es fizetes kozott de nem ekkora mint most az elmult evek alatt. Es ez nincs rendjen, aki dolgozik es tesz termel hogy jo legyen a tarsadalomnak, igenis eljen minimum kozepszinten es ne nyomorogjon, csak hat az allam ezt nem akarja es ez a legnagyobb problema.

2018. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

Hatalmas bérek? Maximum ha mérnöknek vagy programátornak mész. Esetleg ha jól benyalsz a pártnak meg a holdudvarnak. Aki elég sokat jár a disznók közé, előbb-utóbb megtanul röfögni.

Állás az van dögivel (Pesten...keleten az sincs), csak épp egyiküknek se esik jól fizetni.

A munkáltatók irtózat nagy szemétládák, Kérdező. Az utolsó 2 fillért is jól megbsszák röptében, a melósoknak meg kiszúrják gombokkal a szemüket. Azoknak, akik az értéket teremtik és a tőkét termelik nekik. És ezek után még van pofájuk ajvékolni, hogy mennek kifele az emberek Németbe...

Mennek biza. Mert Németben a munkaadók már eljutottak arra a szintre, hogy nem oda szarnak, ahonnét esznek. Ha a hazai munkaadók nem képesek elérni ezt a tudatszintet, akkor menjenek csak csődbe, ki bánja. Ha játsszák a duzzogó kisóvodást, hogy nem nem és nem, csakazértseadoktöbbpénzt dögöljenekmeg, toporzék, akkor ne csodálkozzanak, hogy a melós Németben termeli meg a GDP-t, és az áttételesen az ő vesztesége lesz.


"Hagyjátok már ezt a nyomorékot, előbb utóbb úgy is szívrohamot kap..."

"Mert jobb hisztizned mint valami kislány, ugye? Mint felemelni a büdös seggedet."


Ostoba vagy. De nagyon. Remélem tudod. Akkor jó. Szép napot.

Kaptad a mínuszt.


"Én 24 vagyok, és nettó 350-et keresek. Jah, persze, tanultam meg már egy ideje dolgoztam érte. Szóval pont leszarom a problémádat."


Szép szép, a gond csak az, hogy ezt a lakosság 10 százaléka se mondhatja el magáról, úgyhogy pont hiába hencegsz.


Engem is lehet lepontozni, kormánynyaloncok birkák. Bégessetek hozzá kórusban egy sort is, hogy Orbánisztán jobban teljesít, hátha a végére ti magatok is elhiszitek :DDD


"De jól mentegettétek magatokat, hogy jajj így úgy nem lehet mindenki ez meg az.."


Nem lehet, barátocskám, mert a munkaadó NEM fizet annyit. Hiába pontozol lefele, akkor se. Ja, mellesleg a mínuszt visszaadtam.


"Arra azért kíváncsi lennék, hogy szerinted mik az értéket teremtő munkák? "


Amikor valaki fizikálisan értéket állít elő! Tudod, egy vekni kenyeret, egy doboz tejet, vagy éppen egy Logitech webkamerát. Pont hogy őket kellene megfizetni jól.

Ehhez képest a melós fityingeket kap a munkájáért, a hájas seggű vezérigazgató meg ötször annyit kap egész napos pasziánszozásért, meg telefonálgatásért.

Ha szerinted ez rendben van, nó komment, legalább nem lógsz ki a többi gumigerincű vadkapitalista közül.

A kenyér árának növelésével pedig csak azt fogod elérni, hogy kevesebben veszik meg. Több pékség zár be, több pék elveszti a munkáját. Nagyon látszik hogy messziről se ugatod a témát.

2018. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Mi a jó fene az a programátor? :D
2018. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Programozó beceneve :D szokták még algoritmus-kergetőnek is hívni. Olyasmi mint a mérnöknél a "grease-monkey" (van ennek magyar fordítása?)
2018. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!