Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók mikor fognak...

A munkáltatók mikor fognak észhez térni, és változtatni a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol komoly gondokat jelent a munkaerőhiány mégsem tűnik úgy nekem, h a munkáltatók zöme változtatni akarna/tudna.


Pár éve voltam pl. állatmenhelyen állásinterjún, és a telepvezető hölgy sértődötten mondta, h nem megy hozzájuk senki, mert nehéz munka. Aztán kiderült, h 69et fizetne, hétvégén is be kéne néha menni, és még a mellékhelyiségben is kutyák vannak. az alkalmazottak gyakran betegek.

azóta is kb havonta hirdetnek állást.


tudok olyan falusi kis süteménygyárról, ahol még öltöző sincs férfiaknak, és természetesen alacsony a fizetés.

komoly gondjaik vannak, mert mindenki lelép tőlük.


de itt a fórumon is látni egyes hozzászólásokon, h mintha a munkáltatók nem akarnák felfogni, h 2018 van.

aki jó szakember, vagy beszél nyelveket, nem fog hosszú távon itt robotolni éhbérért.


HR-esek azért panaszkodnak, h nem találnak nyelveket jól beszélő embereket, mert pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol).


az érdekelne, h van e némi remény arra, hogy vmi változás lesz.



2018. máj. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
35%

Előbb fognak bezárni a cégek, mint bért emelni.


Az a baj, hogy aki már kicsit is értelmes és ambiciózus szakember, az már mind külföldön dolgozik.


Én is szoktam időnként interjúztatni, szerencsére nem kell túl sűrűn, mert borzasztó milyen életunt, lusta, 0 ambícióval rendelkező emberek vannak.

És igen, én is mindig megkérdezem a jelöltektől, hogy hogy képzelik el a karrierjüket 5-10-15 év múlva. Tudni szeretném, vannak-e céljaik a karrier terén, vagy csak egyszerűen bejönnek, ledolgozzák a 8 órát és hazamennek. Vannak akik azt válaszoljak, hogy hát itt szeretnének dolgozni 5-10-15 év múlva is, ugyanilyen pozícióban, jól kijőve a kollégákkal, szorgalmasan dolgozva stb.

Ilyenkor mindig elmondom, hogy ha 5-10-15 év múlva is ugyanazt akarod csinálni ugyanabba a pozícióba, akkor menj el buszsófőrnek, úgyis hiány van belőlük, ott valóban 10-15 év múlva is ugyanúgy a buszt fogod jókedvűen vezetni. Nekünk viszont ambiciózus ember kell, aki képes megmászni a corporate laddert, akinek a munka egyben szenvedély és hivatás is, és ezt honoráljuk is természetesen.

Nálunk nincs is munkaerőhiány.

2018. máj. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
14%

Pont erről beszélek sok okoskodó.

Utolsó jól leírta.


Tudjátok én amit mondok így is gondolom,mert ambíciózus emberek kellenek nem robotok ezt kellene megérteni,meg nem birkák.

Most hangsúlyozom a menő cégekről beszélek nem jó magyar sz_rokról.


Egy HR-s is megmondta amit én.


Nyugi utolsó kapod majd az ívet te is,nem vagy te HR-s meg ilyenek csak várd ki.

Tudod megmondták én nem vagyok fejlesztő. :)

2018. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
88%

" Tudni szeretném, vannak-e céljaik a karrier terén, vagy csak egyszerűen bejönnek, ledolgozzák a 8 órát és hazamennek. "


Sose értettem... igazából nem is akarom megérteni mi a fond az olyan emberekkel akik másra se vágynak mint ledolgozni tisztességgel a napi 8 (akárhány) óráját átvenni a fizetését (nem vagyont de tisztes megélhetést adót...) és... és ennyi. Hazamenni család és csók a világnak, ajtó bezár és felejtsenek el.


Mire vágyik 10ból 9ember? Erre. Semmi másra.

Hol itt a gond?

Szarok én a corporate ladderre. Szarok rá. Állás munka elvégez fizetés átvesz és helló világ menj a francba.

Nem vágyom másra én (se).

2018. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
90%

"akinek a munka egyben szenvedély és hivatás is, "


Épelméjű ember ilyet nem mond... A munka szenvedély? MAx annak akinek nincs is élete.... magam is láttam negyvenes tyúkokat akiknek a munka volt az élete... miért? mert más életük nem is volt... család pasi gyerek lófa----sz semmi.

Aztán 60 évesen rádöbben hogy egy nagy semmi egy nulla már a munkának se kell és bekapja a doboz altatót....

2018. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
22%

10ből 9 állás ilyen.

Elmehetsz gyárba, bolti eladónak, kamionosnak, péknek, hentesnek, buszsoófőrnek, taxisnak, vadőrnek, pincérnek stb. sorolhatnám reggelig. Ha nem vagy ambiciózus, akkor válassz az ilyen állások közül. Kis ambíció kis fizetés.


Aztán vannak, akik tényleg jól akarnak keresni, azok jönnek hozzánk.

2018. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
14%

,,Épelméjű ember ilyet nem mond... A munka szenvedély? MAx annak akinek nincs is élete...."


Nagyon rossz meglátás,pont ezért vagytok nem sikeresek,mert a munka nektek egy szükséges rossz,és nem nyújtottok pluszt benne,nem tszitek magatokat oda,gondolom továbbfejlődés sincs,ezért ugyanott lesztek 10-20-30 év múlva is egy szinten.


Tudod a sikeres embernek a munka szenvedélye,kérdezz meg bármilyen sikeres gazdag embert,nyugodtan.

Ez az egyik sikergát,hogy a munkát nem teljes erőbedobással végzitek.


Érdekes nekem sok kollégám ismim úgyanígy szenvedéllyel dolgozik,köszönik szépen jól meg vannak amikor a cég kiküldi őket misszióra természetesen mindent fizetve luxus hotelben,meg jól érzik magukat a különböző prémium kocsikban is,meg a szép lakásban.

2018. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
80%

Aha.Mese habbal.

Pistike álmodik.

2018. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
85%

"kérdezz meg bármilyen sikeres gazdag embert,nyugodtan."


És hol kérdezzem meg... hol?

Mert ITT ezen a fórumon ilyet nem találsz. Itt csak hazug retkeket találsz (akinek nem inge... de te nyugodtan magadra veheted...) akik álmodnak szépeket aztán közbe kezük a bilibe ér.

2018. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
80%

Ez a végső érv? :D

Egy anonim oldalon azzal érvelni, hogy biztos kamu, amit írok/írunk? :D Nézd, mivel az oldal anoním, lehet mind az előző 27 válasz kamu. Dr lehet már maga a kérdés is kamu. :)

2018. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
20%

Jól van 27-s akkor javaslom neked a következő könyveket:

- Napoleon Hill - Gondolkodj és gazdagodj

- Brian Tracy - Siker kézikönyve

- Kevin Trudeau hanganyaga


Inkább követnéd azokat akik megcsinálták és jól élnek,mint elutasítottok minden segítséget.


Tudod az okos ember, meghallgatja azt amit valaki már megcsinált.

2018. máj. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!