Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók mikor fognak...

A munkáltatók mikor fognak észhez térni, és változtatni a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol komoly gondokat jelent a munkaerőhiány mégsem tűnik úgy nekem, h a munkáltatók zöme változtatni akarna/tudna.


Pár éve voltam pl. állatmenhelyen állásinterjún, és a telepvezető hölgy sértődötten mondta, h nem megy hozzájuk senki, mert nehéz munka. Aztán kiderült, h 69et fizetne, hétvégén is be kéne néha menni, és még a mellékhelyiségben is kutyák vannak. az alkalmazottak gyakran betegek.

azóta is kb havonta hirdetnek állást.


tudok olyan falusi kis süteménygyárról, ahol még öltöző sincs férfiaknak, és természetesen alacsony a fizetés.

komoly gondjaik vannak, mert mindenki lelép tőlük.


de itt a fórumon is látni egyes hozzászólásokon, h mintha a munkáltatók nem akarnák felfogni, h 2018 van.

aki jó szakember, vagy beszél nyelveket, nem fog hosszú távon itt robotolni éhbérért.


HR-esek azért panaszkodnak, h nem találnak nyelveket jól beszélő embereket, mert pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol).


az érdekelne, h van e némi remény arra, hogy vmi változás lesz.



2018. máj. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
44%
Mindjárt kiderül, hogy azok is kamuk. :)
2018. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
36%

" lehet mind az előző 27 válasz kamu. Dr lehet már maga a kérdés is kamu. :)"


így van!!! akár....


de mivel ezen az oldalon mindenki szuperokos szupergazdag agyonfizetett sztárgázsis ász---haygjuk már!!


vannak ilyen emberek igen. de nem itt...

aki tényleg ilyen az nem b***ssza az idejét erre.

Ide csak semmijózsik zoknijakabok járnak akik szépeket álmodnak és pofáznak a semmibe.

2018. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
60%

Kamu :D

Szerintem Te egy Soros-zsoldos vagy. :)

2018. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Bár az lennék... azokat állítólag tömik pénzzel külföldről maga a zsírdisznó Zember mondotta.. akkor az úgy van.


Hol kell jelentkezni Soros zsoldosnak?

2018. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
60%

Attól tartok oda is kell ambíció és szenvedély. :)


Félek a Soros-zsoldos sem egy olyan pozíció, ahol 8tól 4ig dolgozol, utána pedig hazamész és nézed a Barátok köztöt. És nem, pénteken sem lehet már 2kor hazamenni. :)

2018. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
60%
Félek ott sem mondhatod, hogyha van egy tüntetés szombat este, hogy sajnálom én hétvégén és esténként nem dolgozom. :)
2018. máj. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

# 21/33

egyet kell értenem az ez egyik válaszolóval, ez tényleg beteg kicsit. most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, h milyen munkahely is lehet az, ahol 2018-ban simán meg lehet tenni h kiszórjátok azokat, akik „nemakarnakszenvedéllyeldolgozni”.


„aki képes megmászni a corporate laddert, akinek a munka egyben szenvedély és hivatás is”


hát akik kórpöröt ledöröket akarnak mászogatni mindenképp, vagy egyáltalán használják a szót, azok elég érdekes emberek lehetnek.


nem hiszem, h tisztában vagy azzal, h mennyit keres egy pék vállalkozó vidéken vagy egy kamionsofőr.

2018. máj. 15. 18:01
 38/64 A kérdező kommentje:

# 26/36

„pont ezért vagytok nem sikeresek”


azt vajon honnan tudod, h mennyire vagyunk sikeresek, vagy egyáltalán melyik országban milyen munkakörben dolgozunk?


a kérdés elméleti, mert sztem komoly gondok vannak Magyarországon, erre te már tanácsokat osztogatsz meg könyveket ajánlasz, kissé túlpörögtél.


„mert a munka nektek egy szükséges rossz”


sztem minden értelmes embernek a munka egy szükséges rossz, és elsősorban azért dolgozik, h legyen fedél a feje felett és legyen mit ennie, függetlenül attól, h mennyit keres és milyen munkát végez.

2018. máj. 15. 18:07
 39/64 anonim ***** válasza:

Nagyjából tudom, hogy mennyit.

De még egyszer mondom, ha nem akarsz corporate laddert mászni, akkor légy pék vállalkozó vidéken vagy kamionos.

2018. máj. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom, még addig sem sikerült eljutni, hogy vannak emberek, akik ÉLVEZIK a munkájukat, akik számára nem egy szükséges rossz?

Kezdem már érteni miért nem érted az egész munkaerő-piaci helyzetet.

2018. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!