Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók mikor fognak...

A munkáltatók mikor fognak észhez térni, és változtatni a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol komoly gondokat jelent a munkaerőhiány mégsem tűnik úgy nekem, h a munkáltatók zöme változtatni akarna/tudna.


Pár éve voltam pl. állatmenhelyen állásinterjún, és a telepvezető hölgy sértődötten mondta, h nem megy hozzájuk senki, mert nehéz munka. Aztán kiderült, h 69et fizetne, hétvégén is be kéne néha menni, és még a mellékhelyiségben is kutyák vannak. az alkalmazottak gyakran betegek.

azóta is kb havonta hirdetnek állást.


tudok olyan falusi kis süteménygyárról, ahol még öltöző sincs férfiaknak, és természetesen alacsony a fizetés.

komoly gondjaik vannak, mert mindenki lelép tőlük.


de itt a fórumon is látni egyes hozzászólásokon, h mintha a munkáltatók nem akarnák felfogni, h 2018 van.

aki jó szakember, vagy beszél nyelveket, nem fog hosszú távon itt robotolni éhbérért.


HR-esek azért panaszkodnak, h nem találnak nyelveket jól beszélő embereket, mert pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol).


az érdekelne, h van e némi remény arra, hogy vmi változás lesz.



2018. máj. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

„De még egyszer mondom, ha nem akarsz corporate laddert mászni, akkor légy pék vállalkozó vidéken vagy kamionos.”


hát de nem csak ezt írtad, hanem odabiggyesztetted a végére, h aki jól akar keresni, az hozzátok megy. tanulj meg érthetően fogalmazni.


„Jézusom, még addig sem sikerült eljutni, hogy vannak emberek, akik ÉLVEZIK a munkájukat, akik számára nem egy szükséges rossz?”


arra céloztam, h a munkának mindenki egy szükséges rossznak kell lennie, ugyanis minden nap 8-10 órában be kell menni dolgozni egy átlagembernek, ergo életünk jelentős részét munkával tesszük. és ha nem dolgozunk, akkor nincs mit ennünk.( de ezt már írtam, csak nem értetted meg)


„Kezdem már érteni miért nem érted az egész munkaerő-piaci helyzetet.”


már ne haragudj, de nem igazán értem, miért írsz ennyire lekezelően és magabiztosan. ugyanis a hozzászólásaidban semmi extrát nem látok, vmi komoly helyen dolgozol, ahol a munkád egy része az, h olyan értelmetlen kérdéseket teszel fel, amelyekből elég nehezen derül ki, h vki alkalmas-e az adott pozícióra.


de nekem nem tűnik úgy, h jobban képben lennél, mint bárki más. sőt mintha nem nagyon értenéd az embereket.

kezdjük azzal, h van, akinek a stabilitás a fontos, nem pedig h mindig feljebb másszon, személyiségfüggő teljesen. arról nem beszélve, h király munkahely lehet az, ami tele van olyanokkal, akik előrébb akarnak lépni :D bolondokháza kb.


mindenesetre hasznosak voltak a válaszaid, te is bemutattad, h milyen gondok vannak itt Mo-on. Részemről ennyi.

2018. máj. 15. 19:23
 42/64 TappancsMancs ***** válasza:

#21


"Ilyenkor mindig elmondom, hogy ha 5-10-15 év múlva is ugyanazt akarod csinálni ugyanabba a pozícióba, akkor menj el buszsófőrnek,"


Ennek akkor lenne értelme ha az alacsonyabb munkakörök fokozatosan megszűnnének, de többnyire később is kell minden beosztásba munkaerő. Már ha átlátjuk a cég munkaköreit.

2018. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

Jó, ez megint tömény hülyeség volt, sajnálom, de erre már nincs türelmem válaszolni.


"Ilyenkor mindig elmondom, hogy ha 5-10-15 év múlva is ugyanazt akarod csinálni ugyanabba a pozícióba, akkor menj el buszsófőrnek"


Ezt meg úgy értettem, hogyha ma elmész buszsófőrnek, akkor 5 év múlva is buszt fogsz vezetni, meg 10 év múlva is, meg 15 év múlva is. Érted?

Nem leszel 5 év múlva manager, 10 év múlva pedig vezérigazgató. Buszsófőrként corporate ladder sincs, mivel nincs előrelépési lehetőség.

2018. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 TappancsMancs ***** válasza:

Pedig értettem. Itt nem a buszsofőrről van szó hanem a szisztémáról. Nincs az a cég akinél ne lennének alacsonyabb beosztások! Mindenhol vannak. És mindenhol szükség is lesz azon alacsonyabb pozíciókra később is.


Nem lehet mindenki vezető mert akkor kit vezetnek?


Portás is fog kelleni. Nem kell minden munkát előrelépési lehetőségekben nézni és ez nem csak a buszsofőrre igaz. Ahol tele vannak managerekkel ott sem.


Akkor idézem emlékeztetőnek a szövegkörnyezetet amit írtál.


"És igen, én is mindig megkérdezem a jelöltektől, hogy hogy képzelik el a karrierjüket 5-10-15 év múlva. Tudni szeretném, vannak-e céljaik a karrier terén, vagy csak egyszerűen bejönnek, ledolgozzák a 8 órát és hazamennek. Vannak akik azt válaszoljak, hogy hát itt szeretnének dolgozni 5-10-15 év múlva is, ugyanilyen pozícióban, jól kijőve a kollégákkal, szorgalmasan dolgozva stb."


Erre nincs szükség feltétlenül még egy mérnök esetében sem. Ha van egy mérnöki pozíció és kelleni fog később is akkor tervezhet valaki abban is. Nem csak buszvezetőknél igaz ez.


De lehet valaki középvezetői pozícióra jelentkezik. Mondjuk példának. Akkor nem vennéd fel ha nem akar felső vezető lenni? Ha kell a poszt később abban bárki tervezhet. Semmi gond sincs azzal.


Sőt akkor lesznek minden beosztásban 10-20 éves rutinnal emberek, ha azt csinálják 10-20 évig.

2018. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval összegezve van ahol van előrelépési lehetőség és van ahol nincs. Mindkettő lehet megfelelő.


Sőt ahol van előrelépési lehetőség azt se kell mindenáron kihasználni. Ha élni akar vele a munkaerő majd eldönti, de ezt ne a HR-es döntse el helyette.

2018. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 TappancsMancs ***** válasza:

De tovább rágcsálva a csontikát -


akkor ha jelentkezik valaki HR-esnek és nem akar középvezető lenni akkor HR-esnek se veszik fel?


Vagy jelentkezik jelentkezik osztályvezetőnek de nem akar igazgatóhelyettes lenni akkor nem veszik fel?


Semmi értelme ennek, csak elszalasztják a jelentkezőket.


Az előrelépési lehetőség az egy lehetőség. Igaz ez bármilyen pozícióra.

2018. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
100%

B_szná meg az isten ezt a sok bullshit-et... Az egész harmadik évezred egy elcseszett magamutogatás, egy cukormázzal bevont rohadás.

Már az is eleve röhejes, hogy 2018-at írunk, a technikai fejlődés az egekben van - mégis nemhogy kevesebbet dolgozunk, hanem még sokkal többet várnának el!


Idefigyeljetek, ti modern manager majmok:

Én és még több millió ember a következőt akarjuk: egy normális bérért ledolgozni egy normális munkaidőt, aztán viszlát! Qrvára nem érdekel minket se a vállalati ranglétra, se az előrelépés, se a karrier. Számomra tökéletes lenne egy állás nettó 170-ért 6 órában.

És tudjátok miért? Mert nem biorobotok vagyunk, nem munkaerőállatok vagyunk... Mi ÉLNI akarunk! Vannak családtagjaink, van párunk, van baráti körünk, vannak hobbijaink, szeretjük a nyugalmat. Nekünk rohadtul nem hiányzik, hogy öltönyben rohangáljunk fel-alá, és napi 12 órában csináljuk a papírtologatós munkát, amely a modern kifejezéseknek köszönhetően tele van mindenféle bullshit szakkifejezéssel.


Erre ti lenéztek és degradáltok mindenkit, akinek nem az a célja, hogy évtizedekig végigrobotoljon csak azért, hogy a vállalatnak több legyen a qrva profitja és a tulajdonosoknak még egy gyémánt gyertyatartó legyen az asztalán.


Normális életet akarunk! És normális bért akarunk! Nem milliók kellenek, csak annyi, hogy ne főjön a fejünk a számlák miatt, legyen mit enni, meg az alapvető életünket tudjuk finanszírozni.


De itt Magyarországon ez lehetetlen. A mai magyar munkaerőpiac egy gennyes, fekélyes, rohadó, undorító entitás. Pont az ilyen hányadék hozzáállás miatt, mint itt volt olvasható.


Corporate ladder? Dugjátok fel magatoknak a vállalati létrátokat jó mélyre!

2018. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk az is érdekes,hogy nettó 170-bõl te mennyire fogsz ÉLNI?

Ezt valaki mesélje màr el mennyire lehet ebbõl élni meg hogy csinàlja mert nekem rejtély.

2018. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:

# 47/4

engem is az lep meg, hogy mennyire lekezelően ír mindenkiről, akinek nem az az életcélja, h ranglétrát mászogasson. gyakorlatilag itt egy ember, aki hozzászólásai alapján átlagos képességekkel bír, viszont törtető lehet, mint állat és szerelmes abba, h dolgozni kell.


ők már a mai modern diplomás rabszolgák.

egyébként meg feleslegesen magyarázol, nem fogja megérteni, nem hinném, h bármennyire is képben lenne a saját közegén kívül, nem beszélve arról, h még értelmes kérdést sem tud feltenni a potenciális munkavállalóinak

2018. máj. 16. 11:46
 50/64 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülye kérdést amúgy meg, hogy hogyan lehet élni nettó 170-ből?


Hát az emberek jelentős része kb. nettó 100 körüli összegből él! Elhiheted nekem, hogy rengetegen a két kezüket összetennék, ha nettó 170-et kereshetnének NORMÁLIS munkával!

2018. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!