Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók mikor fognak...

A munkáltatók mikor fognak észhez térni, és változtatni a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol komoly gondokat jelent a munkaerőhiány mégsem tűnik úgy nekem, h a munkáltatók zöme változtatni akarna/tudna.


Pár éve voltam pl. állatmenhelyen állásinterjún, és a telepvezető hölgy sértődötten mondta, h nem megy hozzájuk senki, mert nehéz munka. Aztán kiderült, h 69et fizetne, hétvégén is be kéne néha menni, és még a mellékhelyiségben is kutyák vannak. az alkalmazottak gyakran betegek.

azóta is kb havonta hirdetnek állást.


tudok olyan falusi kis süteménygyárról, ahol még öltöző sincs férfiaknak, és természetesen alacsony a fizetés.

komoly gondjaik vannak, mert mindenki lelép tőlük.


de itt a fórumon is látni egyes hozzászólásokon, h mintha a munkáltatók nem akarnák felfogni, h 2018 van.

aki jó szakember, vagy beszél nyelveket, nem fog hosszú távon itt robotolni éhbérért.


HR-esek azért panaszkodnak, h nem találnak nyelveket jól beszélő embereket, mert pl a bölcsészek nem tudnak megfelelő választ adni arra, h hol szeretnének lenni x múlva stb (lol).


az érdekelne, h van e némi remény arra, hogy vmi változás lesz.



2018. máj. 15. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
52%
Nem érek rá egésznap írogatni, így nem is válaszolok a fenti tömény hülyeségre, inkább még egyszer megemlítem, hogyha nyugis állást akarsz nettó 170es fizuval és nem akarsz corporate laddert mászni, akkor menj el buszsófőrnek. Bruttó 400as fizu és hiányszakma. Hajrá!
2018. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 TappancsMancs ***** válasza:

A corporate ladder nem csak buszsofőrre nem vonatkozik hanem sok akár irodai munkára is! Érthető? :D


A corporate ladder egy része BÁRMILYEN munkának, de bármilyen munka lehet fix pozíció is.


Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar.


Rész /egész.


Nem csak a corporate ladder emberek dolgoznak jól.


A corporate ladder emberek se feltétlenül dolgoznak jól.

2018. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

"Nem csak a corporate ladder emberek dolgoznak jól.

A corporate ladder emberek se feltétlenül dolgoznak jól."


Ezzel én is egyet értek.


Én csak azt mondtam, hogy mi olyan embereket keresünk, akik elég ambiciózusak ahhoz, hogy megmásszák a corporate laddert. Ez nálunk fontosabb, mint maga a tudás. A tudást meg lehet tanulni, de az ambíció nagyrészt vele született tulajdonság.


Ettől függetlenül még létezik rengeteg más szakma és pozíció, ahol nincs corporate ladder, és az ott dolgozók ugyanúgy dolgozhatnak jól.

2018. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

"Ez nálunk fontosabb, mint maga a tudás."


Ezért az egyetlen mondatért én, ha munkáltató lennék OSTORRAL hajtanálak ki az épületből azonnal. OSTORRAL.

Azonnal. Ha te ezt így gondolod udvart söprögetni se vennélek fel.

2018. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mivel nem te vagy a munkáltató.

Nálunk ez az elvárás, és úgy tűnik működik, mivel magasak a fizetések és nincs munkaerő hiány.

Amúgy meg ne idegeskedj! :)

2018. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

", mivel magasak a fizetések és nincs munkaerő hiány."


A politika világában is magasak a fizetések mégis egy átlag politikus annyit se ér mint egy utolsó tróger részeg utcaseprő.

Vagy tán nem így van?

2018. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 TappancsMancs ***** válasza:

Kicsit újfent hozzáfűznék.


"Én csak azt mondtam, hogy mi olyan embereket keresünk, akik elég ambiciózusak ahhoz, hogy megmásszák a corporate laddert."


Az ambíció jelentése a karrier területén: törekvő, nagyravágyó (stb).


Ugyanott vagy csak átfogalmaztad.


Van alacsonyabb és magasabb pozíció is ahol lehet nagyravágyónak lenni vagy sem.


corporate ladder (vállalati létra)


ambíció (nagyravágyás)


Amiről beszélek az annyi, hogy lehet valaki ambiciózus és felmeneget a corp.lad.-on, de ez egy dolog. Nem kell minden beosztásból felfelé törekedni, még az olyan jellegűekből sem. Lehet valaki jó osztályvezető egész életében is.

2018. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 TappancsMancs ***** válasza:

Amúgy ha mindenki feljebb és feljebb kerül akkor hova fér végül a sok felső vezető? Ha 10 év alatt aki csak belép feljebb lesz mi lesz ott :) Végül mindenki igazgató lesz? Vagy hogyan?


Vagy ha nincs feljebb kilép és megint új ember kell? Az jó?

2018. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Képzeld el úgy mint egy körforgást.

Idővel a mostani vezetők nyugdíjba mennek (vagy egyszerűen csak átmennek máshova az új kihívások miatt), és akkor az ő helyükre kerülnek az ambiciózus fiatalabb jelöltek. A cél az, hogy közép- és felsővezető pozíciókba ne kívülről vegyünk fel embert, hanem olyanok töltsék ezt be, akik korábban sikeresen betöltöttek alacsonyabb pozíciókat a cégen belül.


De van igazság abban, amit írsz.

Nem mindenki szeretne vagy alkalmas mindig feljebb és feljebb lépni, ezt el kell fogadni. Erről szól a Peter-elv, javaslom nézz utána, ha még esetleg nem ismered. De mondom a cél az, hogy a munkavállalók nagy százaléka legyen képes a céges hierarchián belül vertikálisan mozogni, ez lenne a corporate ladder. Ha erre nincs lehetőség vagy képesség bennük, akkor viszont jó lenne ha legalább horizontálisan mozognának (ugyanolyan szintű pozíció, de másik részleg).


Én személy szerint nem tartom ideálisnak azt, ha valaki 2-3 évnél tovább ugyanabban a pozícióban dolgozik.

2018. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

" ha valaki 2-3 évnél tovább ugyanabban a pozícióban dolgozik."



!!!!! És ha valaki mint pl az én apám és anyám egy ÉLETET ledolgoztak ugyanott és ugyanazt végezve és onnan mentek nyugdíjba ahova 40 akárhány évvel korábban beléptek ráadásul tök ugyanabból a munkából-akkor az??


Anyám egy életen át adott iskola tanára volt. Mindig is ott tanított magyart és soha máshova nem ment.

Apám meg egy életen át MÁV keleti üzemigazgatóság gépjavító üzem vasútüzemi technikus. Egy életen át ugyanabban a csarnokban.

És köszönök jól vannak.

Akkor ők meg a hozzájuk hasonló tömegek?

2018. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!