Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy állásinterj...

Jól gondolom, hogy állásinterjún az interjúztatónak nincs joga megkérdezni, hogy van - e gyerekem, és, ha van mennyi és hány évesek?

Figyelt kérdés

Vonakodtam válaszolni. Számon volt, hogy ez nem érinti az adott pozíciót. Válaszoltam és lejegyezte a gyermekeim korát az életrajzomra...

37 N


2019. jan. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
67%

# 9


Ez azért nem egészen így van, egy állásinterjún nem kérdezhetsz meg akármit. Megteheted, csak akkor a következményekkel szembe kell nézni. A legfőbb következmény az lesz, hogy a munkáltatót szakmaiatlannak fogják nézni az ott interjúzó emberek. Másrészt bírság is lehet belőle, ha a hatóság vizsgálgatni kezdi a dolgot.

2019. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
27%

Oké, akkor nem kérdezek rá, és felveszlek!

De akkor ugye nem gond, ha a próbaidő 3. napján kirúglak, amikor megtudom, hogy gyereked van? Persze ezt nem mondom meg, meg nem is kell indokolni?

Vagy felveszlek, de nem fizetek beiskolázásit, hiszen nem kell tudnom szerinted, hogy van pujád.

Vagy nem engedlek el előbb a beteg gyerekedhez, hiszen amikor felvettelek akkor nem mondtad, hogy gyereked van, tehát lehet, hogy csak kamuzol, hogy lóghass!


Ugye?


És igen, van joga a felvételitetőnek rákérdezni! Ha meg beperelsz miatta semmi gond! Letagadom és vissza perellek jó hírnév megsértése miatt! És ez el is fog terjedni rólad a szakmában! :)

2019. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
76%

Hát mondom, túl komolyan senki nem fog venni, ha a próbaidőn rugdosol ki embereket ilyen okok miatt. (Tudom, nem fogod indokolni, de azért csak feltűnő lesz.) De persze nem is várok el túl nagy komolyságot egy kis garázscégtől, mert hogy nem valami komoly helyen vagy HR pozícióban, az is biztos.


Amúgy meg mi köze a pótszabadságnak, stb. ahhoz, hogy az interjún mondtam-e, vagy később? Nem mondhatod, hogy hazudok a gyerekekről, ha tudom igazolni, hogy vannak.


Arra meg mit reagáljak, hogy arra vágsz fel, hogy törvénytelen vagy? Igazából egy kis garázscégtől pont ezt várom. Ja persze, amúgy lehet, hogy lesz egy hangfelvétel a dologról, vagy a hatóság embere fog nálad interjúzni, nem lehet tudni.


Végül is a lényeg, hogy igen, van olyan, aki büszkén veri a mellét arra, hogy szarik a jogokba, és még szmájlit is tesz a mondandója végére, szóval még valószínűleg személyes kielégülést jelent neki a dolog.

2019. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen normalis hogy megkerdezik. A munkaltato szamit rad, hosszu tavon. Jobb szeretnek tisztaban lenni a varhato munkatars rendelkezesreallasaval kapcsolatban. Neked is jobb ha tudnak rola mar a felvetel pillanataban, es nem huzza a szajat kesobb senki, nem jon kellemetlen szitu, mint amit az elozo valaszolo irt.

Miert faj az barkinek is, ha tudjak hogy van gyerek es mennyi idos? Nem a nevet, szig. szamat, bankkartya adatait kerdezik a gyereknek. Ennyi erovel a sajat neved se mondd el.

Komolyan erdekel, mi hatranya szarmazik barkinek (akar az alanynak, akar a gyerek(ek)nek abbol, ha egy interjun annyit mond az alany hogy van egy x eves fiam/lanyom...

Teged erdekelnek a beren kivuli juttatasok? Nem kotelezo, csak adhato, majd menet kozben kiderul, hogy kapsz-e. Ugye hogy nem tetszik a hozzaallas?

2019. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
80%

Az a hátrány, hogy a válasz alapján hátrébb rangsorolnak. Mert egy kis garázscégnek valószínűleg derogál kiadni a pótszabadságot kiskorú gyerek után. Vagy ha épp nincs gyereked, akkor meg azt feltétezik, hogy majd lesz, és nehogy akkor legyél terhes, amikor ott vagy. Ha nem válaszolsz, akkor meg kapásból rosszindulatot feltételeznek, és az lesz a baj.


De mindig beigazolódik az, hogy egy multi ezerszer jobb, minden hibája ellenére, mint a kis jó magyar garázscégek.

2019. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
65%

"Teged erdekelnek a beren kivuli juttatasok? Nem kotelezo, csak adhato, majd menet kozben kiderul, hogy kapsz-e. Ugye hogy nem tetszik a hozzaallas?"


Erre megint csak azt tudom mondani, hogy ezek a juttatások valóban nem kötelezőek, de nem is kezdheted el pofára osztani, mert az ugyanúgy jogtalan. De hát megint csak kibukik a szar hozzáállás.

2019. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
65%

Ezen kár sokat polemizálni, minden cég, amelyiknek van egy kis sütnivalója, legfeljebb annyit ír vissza ha egyáltalán visszaír, hogy értesítjük, hogy a kiválasztási folyamatban nem önre esett a választás. Aztán ebbe köss bele.


Azok a faék egyszerűségűek akik meg leírják, hogy azért, mert gyerek, vagy olyan adatlapot küldenek kitöltésre amin ez a kérdés szerepel, azokat meg fel kell nyomni az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál meg munkaügynél, hadd kapja a cégük a bírságokat, aztán hátha emiatt őket is kirúgják :P

Bár ettől még neked nem lesz állásod a konkrét esetben, de pedagógiai módszernek elmegy.

2019. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
67%
Igen éri hátrány a leendő dolgozót, mert a szakmai kompetenciák alapján kéne dönteni és nem az alapján, hogy van-e gyereke! Csak sajnos sok helyen, ha meghallják , hogy van csemete esélyt se adnak, hogy bizonyítás, pedig lehet jobb dolgozó lenne, mint a gyerektelen vagy már tinikorú gyerekkel rendelkező.
2019. jan. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
41%

Ez hulyeseg. A gyerek munkavallalas soran onmagaban nem donto ok. Sok kicsi sokra megy alapon billentheti a merleget.

Azt irjatok meg le, miert jobb ha utolag derul ki es lesz belole problema?


Multik vs. kis ceg: en multihoz nem megyek tobbet, keveset fizetnek, tulorat nem fizetik de ha nemet mondasz huzzak a szajukat (jogosan, mert mindenhol van hataridos munka), a szabadsagod legalabb felevel rendelkeznek, bersavban vagy, a feljebb lepes ideje tobbszorose egy kis ceghez kepest, stb... Tapasztalataim szerint nincs annyi hatranya a kis cegeknek, ami ezek kozul egyet is ellensulyozna. Persze kivetelek vannak.

2019. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:

Maga az interjú elég kínos volt, kellemetlen. Pár hülye kérdés után rögtön feltette a kérdést. Család? Gyerek van? Mennyi? Hány évesek? Kicsit lesokkolt, gondolkodtam, hogy nem felelek rá. Ha kicsit beszélgettünk volna a szakmai múltamról, illetve a tapasztalatomról és aztán valahogy finoman megpedzi a dolgot, akkor azt még megértem, de itt nem. Ajtóstul rontott a házba. Miután feleltem, feljegyezte a gyerekeim korát a CV-mre. Ilyet még egy interjún sem tapasztaltam. Volt már, hogy rákérdezett az interjúztató hölgy, de akkor nem vettem zokon, nem esett rosszul, mert kicsit finomabban, intelligensebben tette azt. Igaz oda sem vettek fel...


Ezek alapján, főleg a kedves mosolygós jeles majd beperrelek én is kommentelő válaszai alapján egy három gyerekes anyának érvényesülni az álláspiacon lehetetlen, mert sok a pótszabi, plusz elmegyek előbb, ha beteg a gyerek???

Való igaz, hogy más volt huszonéves koromban a munka világa, amikor se kutyám, se macském nem volt, csak szingli egyetemista voltam, de most sem lennék egy link munkavállaló. Gyerekek betegségét meg megoldanám, igaz nem a mai cégnél, ahol bruttó 205 000 magyar forintot ajánlottak egy brutális munkabeosztásra...Szégyen!

2019. jan. 16. 17:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!