Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy állásinterj...

Jól gondolom, hogy állásinterjún az interjúztatónak nincs joga megkérdezni, hogy van - e gyerekem, és, ha van mennyi és hány évesek?

Figyelt kérdés

Vonakodtam válaszolni. Számon volt, hogy ez nem érinti az adott pozíciót. Válaszoltam és lejegyezte a gyermekeim korát az életrajzomra...

37 N


2019. jan. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
47%

Ami szerinted a gyerekes szülő hátrányos megkülönböztetése, az a másik oldalról az összes többi dolgozó védeleme.

Nekem is van gyerekem, nem vagyok munkáltató, de kicsit soknak tartom mostanában az előnyben részesítést. Közben senkit nem érdekel, hogy az, aki kedvezmények nélkül, ugyanannyi bruttó mellett kevesebb nettóval, kevesebb szabadsággal dolgozik helyetted a 30+ gyápos napon...

2019. jan. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
71%
#49 Biztos vagy benne? 🙂 Nezz utana. Nem tervezek olyan cipobe lepni hogy erre szukseg legyen.
2019. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
10%

#50 a pszichologiai tesztet is bizalmasan kezelik.

En fiatalabb vagyok nalad, 10 munkahellyel, ketto kivetelevel mindig atfedessel valtottam. Toltottem mar ki par tesztet, folyamatosan interjukra jarok, mi is szeretnenk gyereket, soha nem volt meg belole problema. Plane nem az, amit itt egyesek hatranyos megkulonboztetes gyanant emlitenek.

2019. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

Soha nem volt belőle probléma, hogy szeretnél gyereket? Ez nagyszerű! Nagyon szerencsés vagy!

Ennyi fröcsögő embert, csak a magyar nép termelhet ki az tuti!

2019. jan. 18. 09:10
 55/61 anonim ***** válasza:
67%
Kerdezo nem ezt irtam. En csupan arrol pampogok itt 2 napja, hogy az, hogy megkerdezik a gyermekeid szamat/korat, igy ebben a formaban nem hatranyos megkulonboztetes. Tolem is kerdeztek mar meg mint irtam, azt mondtam termeszetesen igen. Es kb. itt be is zarult a tortenet, reszemrol is, munkaltato reszerol is. Eszembe nem jutott hivart inditani az interneten a kerdes hallatan.
2019. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
48%
vihart*
2019. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
43%
En meg ugy gondolom ha a cegemhez fel szeretnek venni egy embert tudni akarom milyen a csaladi allapota van e gyermeke ha nincs s olyan korosztaly 30+ akkor megkerdem tervez e babat mert ha igen en is ugy tervezek ugyanis nem mindegy hogyha felveszek egy holgyet itt van mondjuk fel evig s egyszer csak benyogi h jon a golya nemsokara gondoskodnom kell a helyettesiteserol amig babaszabin van meg elotte is hisz nyilvan nem elvarando h egy kismama 6 honapos terhesen bejarjon dolgozni, tehat ha ezeket en mint vezeto cegtulaj nem tudom az ugy erzem velem szemben inkorrekt mert ha interjun oszinten megmondja h mondjuk nezze 35 eves vagyok s igen babat tervezek semmi gond keremszepen ha az adott holgyemeny jo kvalifikaciokkal rendelkezik szakmailag de legalabb tudom mire szamitsak 1 2 even belul ha ugy van. Gyermekes eseteben kulonosen ahol kisgyerekekrol van szo szamolni kell esetleges dolgokkal is pl a gyerek lebetegszik vagy barmi persze nem lehet kizaro felveteli ok az h egy no babat tervez vagy mar van neki de legyunk annyira oszintek egymashoz hogy tudjam en is mire szamitsak h tervezzek. Nem a nemi intenditasat meg a nemi eletet feszegetem mert ahhoz valoban semmi koze senkinek de ez a gyerek kerdes igenis fontos dolog. Tegyuk fel elhallgatja a gyereket felveszem majd 4 honap mulva bekozli h az 5 evese beteg lett még kirugni se tudom egy lejart a probaido ketto ha probaidon belul derul ki nem azert rugom ki mert gyereke van hisz ha olyan lennek fel se veszem hanem h elhallgatta hol van a bizalom az oszinteseg korrektseg ami azt hiszem elengedhetetlen egy normalis munkahelyen. Hogy tudjam ezek utan rabizni a cegemet? En azt mondom teljesen korrekt ha mindent az elejen tisztazunk van gyerek nincs gyerek 40 evesen szeretnel e gyereket? S ez nem szemwlyeskedes ez mindketto fel erdeke.
2019. jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
32%
Igy van, mindket fel erdeke. De hiaba mondod, ugy sem ertik meg, elvegre nem a sajat penzevel es bizalmaval jatszik hanem a cegevel. Es talan a korrektseg, a KOLCSONOS bizalom jelen esetben fontosabb mint a mocskos anyagiak. Egy hazug vagy nem megbizhato, link emberrel senki sem szeretne egyutt dolgozni, plane nem alkalmazni.
2019. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 A kérdező kommentje:
Sokan nem értik meg, vagy nem volt idegzetük végiolvasni az összes kommentet. Volt már olyan helyzet, amikor rákérdeztek, de emberségesen, nem éreztem, hogy ez most kínos lenne vagy hasonló, de amikor szinte be sem lépek az ajtón és megkérdezi a nő, hogy család, gyerek? mennyi? Hány? Mindezt úgy, hogy a szakmai tapasztalatomról szó sem esett, azt ne mondja senki, hogy normális és természetes dolog, ahogy az sem, hogy a CV tetejére jegyzi a gyermekeim korát. És azt se mondjátok, hogy itt nem számít semmit a gyerek, mint hátrányos megkülönbeztetés...
2019. jan. 21. 17:26
 60/61 anonim ***** válasza:
42%
Előző vagyok. Kérdező nem kifejezetten rád gondoltam, hanem a többiek hozzáállására a kérdésedhez és az alatta kialakult okfejtésre.
2019. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!