Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy állásinterj...

Jól gondolom, hogy állásinterjún az interjúztatónak nincs joga megkérdezni, hogy van - e gyerekem, és, ha van mennyi és hány évesek?

Figyelt kérdés

Vonakodtam válaszolni. Számon volt, hogy ez nem érinti az adott pozíciót. Válaszoltam és lejegyezte a gyermekeim korát az életrajzomra...

37 N


2019. jan. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
10%

Szóval ha tőled valaki (kérdésnél maradva egy leendő munkáltató) megkérdezi, hogy van-e gyereked, az számodra hátrányos megkülönböztetés? Jó ég, siralmas, szörnyű, nevetséges, és egyben rémisztő belegondolni mi foroghat a kis fejedben.

Mj.: ha értelmezed is a hozzászólásokat + figyeled az értékelést, nem nehéz következtetni hogy ki melyik hozzászólást írta...

2019. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
41%

#39 kérdező:


én, bmeg, veled ellentétben jelenleg is egy egyetemen vagyok hallgató, pedig már elmúltam 40. Épp túl vagyok a vizsgaidőszakon. Van olyan női évfolyamtársam, aki ugyanezt csinálja, dolgozik, mellette kisgyereke van, és ugyanúgy tanul meg vizsgázik mikor ideje van, mint én. Na, ha én meg ő képes erre, akkor mégis hova szrjak, hogy te elvégeztél valamikor egy akármilyen egyetemet - ami a gyakorlatban láthatólag semmit nem ér, hiszen nem is azzal próbálsz munkát keresni, tudtommal nincs ügyfélszolgálati egyetem -, most meg pattogsz, hogy milyen emberek vannak már itt, hogy ennyit akarnak fizetni az eddigi munkaerőpiaci értékedre, dögöljön meg a világ.


Ezért tartasz itt. És fogsz is itt tartani. Mint egy régi, akkoriban 50-en túli kolléganőm, aki csak ezeket a kádári maszlagokat tudta puffogtatni, meg láthatólag ebben a világban élt (csak ő már a nyugdíjra készült, szóval neki már mindegy volt). Annak vége van. A mai munkaadók nem szociális intézmények, hanem pénzt akarnak keresni, és annál többet fognak neked fizetni, amennyivel több pénzt tudnak általad keresni. Ha semennyivel, akkor meg semmit nem fognak fizetni! (és itt már bele se megyek abba, hogy az egyszerű fizikai munkák jó részét a mai állapotok szerint még a mi életünkben el fogják venni a robotok, de az még odébb van kicsit, bár már elkezdődött)


Pedig manapság már azt se lehet mondani, hogy nincs lehetőség semmire, az olyan egyetemi továbbképzéseken kívül amit én végzek egyetemen, manapság már az olyan szakmunkások is (sőt még inkább) degeszre tudják keresni magukat, akik valami piacképes szakmával foglalkoznak. Nincsen burkoló, ács, kőműves, vízvezetékszerelő, ezért ezeket jól meg is fizetik ha saját maguk dolgoznak.

Durrogás helyett, ha kitanulnál (vagy még inkább, kitanultál volna eddig) valami használható szakmát, akkor most nem ezt tapasztalnád, hanem két kézzel kapnának utánad, és te szabhatnál feltételeket.


De úgyse fogod ezt megérteni, vagy tudomásul venni. Mint a jómunkásemberek az üzemben. Azok szerint is mindenki más tehet róla, csak ők nem, és egyébként is változzon meg a világ, ne ők.

2019. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
40%

'Ha meg beperelsz miatta semmi gond! Letagadom és vissza perellek jó hírnév megsértése miatt!'


Csak nehogy koppanjál amikor előkerül egy hangfelvétel esetlegesen.

(persze indithatsz bosszú pert a titkos felvétel miatt és igazad is lesz, csakhogy a büntetési tétele lófing a te törvénytelenségedhez képest)

2019. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
59%

#43 a hangfelvetel nem bizonyitek, azzal is szemelyisegi jogokat sertesz ha a masik tudta nelkul keszited a felvetelt. Ha bankkal vagy barmilyen ugyfelszolgalattal beszelsz, nem veletlenul kezdik ugy, hogy a beszelgetest rogzitjuk.

Erdemes kicsit tajekozodni mielott puffogsz a hulyeseggel.

2019. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
50%
Tőlem ugyan éppen nem kérdezték a gyerek témát, de elém toltak egy 2 oldalas papírt, hogy töltsem ki, a volt munkahelyek, iskolák még ok, de mikor olyan pontok voltak, hogy sorolja fel milyen gyógyszereket szed, meg milyen szenvedélybetegségei vannak, mennyit keresett az utolsó munkahelyén, stb., a végén aláírni, hogy a leírtak a valóságnak megfelelnek, ez már nekem is sok volt, gondolom ilyet se lehetne csinálni. A kérdések se a munkáról szóltak, hanem mi a kedvenc weboldalam, meg van-e a családban vállalkozó, én miért nem indítok vállalkozást, a munkáról meg volt 1 mondat a végén, mindez egy szimpla számviteli ügyintéző munkánál.
2019. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
19%

En dolgoztam mar olyan munkahelyen (multi), ahol volt egy 120 kerdeses pszichologiai teszt. Nem utkozik jogilag semmibe, max. megtagadhatod.

De pl. az orvosi vizsgalat kotelezo, ott is megkerdezik hogy milyen gyogyszert szedsz.

Azt is van ahol megkerdezik, hogy mennyit keresel most.

A valaszokat megtagadhatod, de meg mindig nem fogom fel, miert gond ha megkerdezi barki is azon korulmenyeid barmelyiket, ami barmilyen szinten kihathat a munkadra vagy donto lehet a te felveteled soran.

En sem alkalmaznek olyan dolgozot, semmilyen munkakorben, aki csak altatoval tud aludni, vagy rendszeresen xanax kezeles alatt all, vagy a jelenlegi munkahelyehez kepest irrealisan magas/alacsony a berigenye.

Huzzatok mar ki a fejeteket a homokbol a nagy szemelyisegi jogaitokkal egyutt. A munka uzlet, ha valami nem tetszik nem kell elvallalni, es nem kell puffogni hogy hat ezt meg azt kerdeztek az interjun, hu jaj most mi lesz, hogy kepzelik. Ezzel nem vagy elobb, addig mig errol vernyakolsz itt gyik-en, professionon beadod a jelentkezest 3 masik ceghez.

2019. jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem azért az nincs rendben, hogy azzal indítanak, hogy az ember orra elé tolnak egy ilyen kérdéseket tartalmazó lapot, hogy töltsd ki. Nem azért zavart, mert xanax-on élnék, vagy láncdohányos stb lennék, semmi ilyen nincs, inni sem iszom. Leültettek, elém tették, azt otthagytak, ez nagyon furcsa volt. Írtam már tesztet máshol, ott nem hagytak magamra, de ez nem az volt, hanem egyfelől ugyanazt le kellett írni, ami az önéletrajzomban is benne volt, másfelől ezek a kérdések, de volt olyan is, mit gondolok heti/havi hány órát fogok dolgozni náluk, meg mennyit fogok keresni stb. Mindenre úgy válaszoljak, hogy semmit se tudok a munkaidőről, az esetleges túlórákról, fizetésről, munkafeladatokról. Ez normális?


Az állásinterjút meg ne keverjük már össze egy üzemorvosi vizsgálattal, tőlem legutóbb meg sem kérdezték, hogy szedek-e gyógyszert, de ha megkérdezték volna, akkor természetesen válaszoltam volna.

2019. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
42%

Az üzemorvost és a többit erre reagálva hoztam fel:

"de mikor olyan pontok voltak, hogy sorolja fel milyen gyógyszereket szed, meg milyen szenvedélybetegségei vannak, mennyit keresett az utolsó munkahelyén, stb."

Úgy is megkérdezik az üzemorvosnál hogy szedsz-e gyógyszert, akkor már nem mindegy hogy a munkáltató is megkérdezi-e papír alapon? Neked, aki nem élsz semmilyen károsító szenvedéllyel és nem vagy folyamatos gyógyszeres kezelés alatt, miért fájt odaírni egy NEM-et abba a rubrikába?

2019. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
0%

"a hangfelvetel nem bizonyitek, azzal is szemelyisegi jogokat sertesz ha a masik tudta nelkul keszited a felvetelt."



Már hogyne lenne bizonyíték? És a bíróság el is fogadja.

És pont erről beszéltem, hogy lehet bosszú pert indítani csak egyrészt szánalmas, másrészt a büntetési tétele általában kisebb, mint amit bizonyitasz vele. De ebben ügyvéd tud segíteni, hogy mikor érdemes felhasználni.

Én csak szóltam, nehogy egyszer pofára ess, mert abba a hitbe ringatod magad, hogy titkos hangfelvételt készíteni tilos és bíróság nem fogadja el.

2019. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
62%

Szenvedély betegségekről, gyógyszerekről az üzemorvos kérdezhet, de őt köti az orvosi titoktartás, csak abban adhat tájékoztatást, hogy alkalmas vagyok e a munkára vagy sem.

Amúgy ha valaki azt kérdezném, hogy mennyit kerestem előző helyemen, csak annyit válaszolnék, hogy nem eleget.

Amúgy ilyen szempontból hendikepes vagyok a munkaerőpiacon, mert 30 vagyok tartós párkapcsolatban még gyerek nélkül,és ha váltanék igyekeznék folyamatos jogviszonnyal megtenni, mert most van munkahelyem,viszont ugye az ember mindig keresi a lehetőségeket. Szeretnék gyereket is vállalni, úgy 2-3 éven belül, de ugye ezt nem mondhatom el.

2019. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!