Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól gondolom, hogy állásinterj...

Jól gondolom, hogy állásinterjún az interjúztatónak nincs joga megkérdezni, hogy van - e gyerekem, és, ha van mennyi és hány évesek?

Figyelt kérdés

Vonakodtam válaszolni. Számon volt, hogy ez nem érinti az adott pozíciót. Válaszoltam és lejegyezte a gyermekeim korát az életrajzomra...

37 N


2019. jan. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
66%

8 évig interjúztattam, nem HResként, hanem szakmai vezetőként. Voltam felettese terhes, kisgyerekes, idős munkavállalóknak, magamnál fiatalabbaknak és idősebbeknek. Mindenkihez normálisan álltam hozzá és 90%-ban ugyanezt kaptam vissza.

Egyértek hogy nem volt joguk ilyet kérdezni, de még tahón is tették. Én biztos lejelenteném a megfelelő szerveknek. Könyörgöm, 2019 van, munkaerőhiány. Épp ideje hogy a magyar vadkapitalista viszonyok kikopjanak.

A nevetséges még, hogy bezzeg a férfiakat nem kérdezik ilyenről, vagy ha igen, az ő értékük nő. Na most senki ne mondja nekem hogy egy apa sose, egyszer se hiányzik a gyereke miatt, vagy egy anya nem tud mást bevonni egy beteg gyerek mellé??


Egyébként fel a fejjel, kollégám felesége hasonló ipőben járt (3 gyerek mellett), és nemrég talált jónak tűnő állást.

2019. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

Nyilván nincs akkora munkaerőhiány, ha brutto 205 ezer forinttal találnak embert. Heti kétszer 10 óra 8-18, kétszer 8-17 és egyszer 8-12 ig. személyes ügyfélszolgálat egyébként.

Ha elmegyek az Auchaunba árufeltöltőnek akkor többet keresnék, mint itt.

Nekem ezért a fizetésnek nem nevezhető valamiért elég nagy áldozat lett volna, hogy heti kétszer kb csak este 19-re érjek haza, mikor mennek fürdeni és aludni...Szégyen!

2019. jan. 16. 17:37
 23/61 anonim ***** válasza:
20%

Lehet, hogy nem lehet megkérdezni...


de nézd a másik oldalt. Odamész dolgozni, majd fél év múlva felvesznek valakit, akitől nem kérdezték meg... és havi két hetet túlórázol azért, mert ő állandóan otthon van a gyerekkel. Tetszene, igaz?

2019. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Miért maradnék otthon? Van babysitter, nagymama. Ha felvennének egy komolyabb pozícióba, ami mondjuk nem árufeltöltő, hanem kicsit az eszmet is kell használni, nem maradnék otthon beteg gyerekkel. Megoldanám.
2019. jan. 16. 17:47
 25/61 anonim ***** válasza:
37%

Amit a fizetés részéről írsz, az egy másik dolog. Ez nem a legjobb a szakmában, viszont nagyon nem is van feljebb ebben a pozícióban.


Azt mondod, egyetemre jártál, ez abból a szempontból lehet előny, hogy kinézik belőled, hogy tudsz normálisan fogalmazni, meg kulturáltan beszélni az ügyfelekkel.


Mást viszont nem is nagyon kell ebben a pozícióban csinálni, az egyetemen tanultakat nem kell alkalmazni, nemdebár? Határozatokat tipikusan nem fogsz hozni egy személyes ügyfélszolgálatnál, jogszabályi alapokat keresgélni, legfeljebb ügyfeleknek válaszolgatni e-mailben, néhány egyszerűbb rutinfeladatot elvégezni, mint befizetések, számla nyomtatás, papírok bevétele stb.


Ilyenre azért mindig találni a megfelelő végzettséggel embert, miután annyi kamuegyetem meg büfészak van manapság, diplomának meg az is diploma, használni meg ilyen pozícióban úgyse kell az ott tanultakat csak kedvesen mosolyogni, szépen de határozottan szóban elutasítani a jogtalan követeléseket, lenyelni hogy szidnak. Ha meg panasz van, majd a feletteseid elintézik egy "nagyon sajnáljuk, kedves ügyfelünkkel" és nem is lesz semmi következménye, ha túl nagyot nem hibáztál.


Ez ilyen. Persze tőlem kereshetnél bruttó 400akat is, de amikor a szakmájukban dolgozó, egyetemen tanultakat hasznosító embereknek fizetnek kb. ennyit kezdőbérként (pl. közgazdász-kontrollereknek, jogi előadóknak, persze közigben még ennyit se) akkor mennyit fizessenek egy ilyen, különös szaktudást nem igénylő munkára, amire mindig van valami épp egyetemről kikerült valaki, akinek ez is jó és ugyanúgy meg tudja csinálni. Nem?

2019. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
28%
hahó, nem te maradnál otthon, hanem egy gyerekes kolléga, aki helyett neked kellene dolgozni... tetszene?
2019. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező pont ezért kérdezték meg tőled, mert a munka jellegénél fogva belecsúszik heti 2x a te gyerekeiddel eltöltött időbe. Ha nem kérdezték volna meg, felvesznek, jövő hét hétfőn kezdesz és közlik hogy jó akkor ma 7-ig kell maradni, jobb lett volna?

Ezt nem fogom fel. Miért jobb, hogy ha egy olyan munkakörbe ami nem fix. napi 8 óra 8-16-ig, megkérdezik az illetőt, hogy van-e gyerek. Te érdgeked is, így elkerülhető 2 másik teljesen fölösleges kör. Az azonnali hatályú felmondás, vagy a rendszeres nézeteltérés.


Abban teljesen igazad van, és egyet értek, hogy a stílus nem mindegy. Nagyon nem mindegy. Meg lehet ezt olyan formában is kérdezni, hogy ne legyen sértő, degradáló.


Viszont az, hogy te úgy gondolod, hogy csak egy bizonyos összeg fölött vagy hajlandó ellátni a munkaköri kötelességed (gondolok ez alatt arra, mikor írtad hogy ha nem 205 eft-ot fizetnének még meg is oldanád), már is Mtk-ba ütköző dolog. Legalább annyira, mint hogy megkérdezték tőled a gyermekeidet. Hogy ha úgy gondolod, hogy az adott munka számodra nem ér annyit, hogy azért a pénzért te a munkaidődben mindig jelen legyél és ne lépj le előbb, nem kell elvállalni. Azzal hogy te aláírsz egy munkaszerződést, ha benne van ha nincs, beleegyezel abba, hogy a munkádat legjobb tudásod szerint elvégzed a munkáltató által kijelölt munkaidőben és elfogadod az általa kapott bért.

Ne érts félre, nem személyeskedésnek szántam az előbbieket, csak megnéztem a helyzetet a másik oldalról is a te hozzáállásod függvényében.

Pontosan ezért kérdezik meg, hogy van-e gyerkőc a családban és mennyi idős. A te érdeked is és a munkáltatóé is. A munkáltatók nem hülyék (többnyire), tisztában vannak vele hogy el tudod-e látni maradéktalanul a munkakört, illetve milyen kölcsönös rugalmasság lehetséges egy vagy több gyermekkel a háttérben.

Létezik olyan munka, amit nem lehet ilyen bizonytalansággal végezni, rengeteg példát tudnék írni.

Még egyszer, nehogy sértésnek vedd. Biztos vagyok benne, hogy találsz megfelelő munkát, normális fizetésért, ahol a gyerek nem probléma. Ha meg legközelebb megkérdezik, ne akadj ki rajta, ha tudnak róla senkit sem érhet meglepetés.

Mj.: a munkáltatók sem rosszindulatból kérdezik meg. Semmi érdekük nem származik abból, hogy sértegessenek téged vagy bárki mást.

2019. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:
Figyeljetek! Egyetemista koromban 13 évvel ezelőtt kerestem 140 nettót. Lehet emiatt döbbentem le... Amúgy meg, aki azt írta, hogy ez nem igényel szaktudást korrektnek találja a br. 205 000 huf fizut?
2019. jan. 16. 18:42
 29/61 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit a fejekben is baj van, ha természetesnek vesszük, hogy erre a munkakörre miért is várnánk több fizut br 205 től?! Sajnos. Szégyen, hogy 2019ben emberek kénytelenek ennyiért napi 10 órát is dolgozni...
2019. jan. 16. 18:50
 30/61 A kérdező kommentje:
Ja, és EU-s országban! De Magyarország jobban teljesít!
2019. jan. 16. 18:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!