Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondás 1-2...

Próbaidő alatt felmondás 1-2 hét után?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem egy munkahelyen, az országos átlagot tekintve egész jó fizetéssel, elég hosszú kiválasztási folyamatot követően. A munkakörülmények kiemelkedőek, a kollégák ha nem is túl nyitottak az ember felé, de teljesen normálisak és feltételezhetően van előrelépési lehetőség is.


A fentiek ellenére erőteljesen azon gondolkodom, hogy felmondjak, ugyanis a látottak alapján nem tudom elképzelni, hogy fél évnél többet lehúzzak itt, másrészt kaptam egy másik, más szempontokból kedvező ajánlatot.


Igazából a kérdésem az, hogy ti mennyire tartjátok vállalhatatlan megmozdulásnak a részemről, ha felmondanék, ennyire rövid idő után? Mint mondtam a kiválasztási folyamat elég hosszú volt (tehát költséges nekik), voltam üzemorvosnál és kötelesek kifizetni erre a rövid időre, amikor még érdemi munkát igazán nem végeztem. Tekintve, hogy próbaidő alatt vagyok, tudom, hogy technikailag ennek semmi nem áll az útjába. Egyrészt zavar az emberi oldala az egésznek, másrészt az, hogy a későbbiekben mivel magyarázom ki ezt a nagyon rövid időt egy másik munkáltatónál (nincs korábbi hosszabb munkaviszonyom), harmadrészt tartok attól, hogy valahogy ezt az óriási költséget majd megpróbálják leverni rajtam.


Mi a véleményetek?


Köszi előre is!



2019. febr. 23. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod. Ez egy munka, nem a lelkedet adtad el. Nem vált be, kész-passz.

Nézd meg a munkaszerződésed, hogy visszakövetelhetnek-e bármit is, amúgy meg tényleg fölösleges lelkiismereti kérdést csinálni ebből. Te is pénzért dolgozol, ha egyszer van egy jobb ajánlat, akkor az aktuális munkaadó így járt. Majd lesz másik embere. Plusz azt írod max fél évre terveznél ott amúgy is, tehát annyira ideális sem lehet valamilyen okból.

Kilépéskor meg kizárólag a kilépőpapírjaidat írd alá. Indokolni sem vagy köteles.

2019. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Írásban nem indokolnám a dolgot ha kilépnék, de mondjuk szóban nyilván megkérdezik, akkor mondhatom simán, hogy kaptam egy jobb ajánlatot vagy ebbe beleköthetnek?
2019. febr. 23. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisak, akkor nem kötnek bele, ha nem, akkor mindegy mit mondasz. De a jogi része meg a munkaszerződésedtől és bármi egyéb aláírt papírtól függ. Normális helyen amúgy nem követelik vissza az üzemorvos meg kiválasztás költségét, azt a cég nyeli be, elvégre senkit nem úgy vesznek fel, hogy azt feltételezik, nyugdíjig ott marad.

Mi az, amitől ennyire könnyen lemondasz egy elvileg jó helyről?

2019. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás és következmények nélkül felmondhatsz, de ők is. Pont erre való, hogy lássátok, tényleg tudtok-e együtt dolgozni.
2019. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha a munkáddal lenne gond, akkor ők is gondolkodás és érzelmek nélkül vágnának ki. A próbaidő pont arra való, hogy meggyőződj arról, hogy jó helyen vagy, illetve nekik arról, hogy te a megfelelő munkaerő vagy.
2019. febr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs min ennyit agyalni, bemész a főnöködhöz, elmondod hogy felmondasz, ha nagyon érdekli elmondhatod, hogy kaptál jobb ajánlatot és ennyi, másnap nem mész többet. Próbaidő alatt felmondani a világ legegyszerűbb dolga. A munkáltató költségei miatt végképp ne aggódj, keresnek rajtad így is épp eleget és nem tudják behajtani rajtad alapesetben. Az önéletrajzba pedig szimplán nem írsz be egy 2 hetes munkatapasztalatot, mint ha nem is lett volna, így nem kell mit kimagyaráznod.
2019. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan ebben a cipőben jártam, amit előző héten vettem le magamról. Nálam két hét munkavállalás volt ez mindössze. :)


Szimplán közöltem, hogy a hétvégén kaptam egy kedvező külföldi munkalehetőséget, biztos helyen, barátom által, amit vétek lenne kihagyni. Nem is kérdeztek többet, mert nyilván az ember tudja miért megy ki, s mennyivel több a lehetősége, mind pénzben, mind karrierben, stb.stb. Hát na, külföld. Ennyi. :)


Azt a kérdést kaptam csak, hogy ez tervezett volt-e, de nyilván azt válaszoltam, hogy akkor nem jelentkeztem volna ide. :) S hogy meddig maradnék igazából.


Szintén átestem hasonló procedúrákon, mint üzemorvos, stb, de nem kellett visszatérítenem semmit.

2019. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a bevezetőben leírtad kb. egy álommunkahely kritériumait - ezek után megdöbbentett a folytatás, hogy fel akarsz mondani.


"nem tudom elképzelni, hogy fél évnél többet lehúzzak itt,

(nincs korábbi hosszabb munkaviszonyom) "


és

"másrészt kaptam egy másik, más szempontokból kedvező ajánlatot."


Én azért azt javaslom, mindenképpen gondolkodj el 2 dolgon: ha van egy ilyen jó munkahely, akkor mi az, ami miatt nem vagy képes itt maradni, de tovább megyek - ahogy írod, máshol sem tudtál hosszabb ideig maradni - ennek azért csak van valami oka...


A másik pedig. többször előfordult már - itt a Gyakorin is- hogy valaki váltott és nem jobb lett az a hely, hanem rosszabb. Nyilván az egyik válaszoló által felvázolt külföld, baráti háttérrel jobb megoldásnak tűnik, de Nálad nem biztos, hogy ez a helyzet.

"Nem minden arany, ami fénylik" :-)


Egyébként tecnikailag nincs akadálya, az emberi oldaláról írtam, hogy vizsgáld meg, mi miatt nem tudsz maradni - a költségek meg - hát az tényleg a szerződéstől függ...

2019. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly dolgoztam egy helyen, ahol egy hét után mondtam fel. Én is pontosan ugyanezen agyaltam, mint te - bár a kiválasztás nem volt hosszadalmas, a cég több, mint egy hónapot várt rám, pedig állításuk szerint lett volna jelölt, aki azonnal is tudott volna kezdeni, nekik pedig sürgős lett volna. Valamint rögtön az első héten külföldre küldtek betanulni, repülőjegy, szálloda, taxi, kiküldetési díj, összességében többszázezerbe kerültem a cégnek, és semmi hasznot nem hoztam.

Az a pár perc kellemetlen csak, amíg közlöd velük, utána már hatalmas megkönnyebbülés, hogy túlvagy rajta!

2019. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

" a költségek meg - hát az tényleg a szerződéstől függ..."


Ez nem függhet szerződéstől. Ilyet szerződésben kikötni nem lehet.


A dolgozó felvételével járó költségek (üzemorvos, tüdőszűrés stb.) a munkáltatót terhelik, akármekkora összegre rúgjon is.

2019. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!