Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt felmondás 1-2...

Próbaidő alatt felmondás 1-2 hét után?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem egy munkahelyen, az országos átlagot tekintve egész jó fizetéssel, elég hosszú kiválasztási folyamatot követően. A munkakörülmények kiemelkedőek, a kollégák ha nem is túl nyitottak az ember felé, de teljesen normálisak és feltételezhetően van előrelépési lehetőség is.


A fentiek ellenére erőteljesen azon gondolkodom, hogy felmondjak, ugyanis a látottak alapján nem tudom elképzelni, hogy fél évnél többet lehúzzak itt, másrészt kaptam egy másik, más szempontokból kedvező ajánlatot.


Igazából a kérdésem az, hogy ti mennyire tartjátok vállalhatatlan megmozdulásnak a részemről, ha felmondanék, ennyire rövid idő után? Mint mondtam a kiválasztási folyamat elég hosszú volt (tehát költséges nekik), voltam üzemorvosnál és kötelesek kifizetni erre a rövid időre, amikor még érdemi munkát igazán nem végeztem. Tekintve, hogy próbaidő alatt vagyok, tudom, hogy technikailag ennek semmi nem áll az útjába. Egyrészt zavar az emberi oldala az egésznek, másrészt az, hogy a későbbiekben mivel magyarázom ki ezt a nagyon rövid időt egy másik munkáltatónál (nincs korábbi hosszabb munkaviszonyom), harmadrészt tartok attól, hogy valahogy ezt az óriási költséget majd megpróbálják leverni rajtam.


Mi a véleményetek?


Köszi előre is!



2019. febr. 23. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10

Nyilván nem a tüdőszűrésre írtam, meg az üzemorvosra...

De lehetnek olyan költségek, amire Te mondjuk nem is gondolsz: pl. kap egy céges telefont, amin csinált X összeget ez idő alatt vagy vannak helyek, ahol munkaruhát adnak, stb. Ez tényleg a szerződésétől függ.

2019. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se lelkezz rajta, a cég se lelkizik,ha ki kell rúgni valakit. A te életed, azt nézd, hogy te mit akarsz. Ha majd vissza kell öregen emlékezni, biztos, hogy nem azok fog járni az agyad, hogy jajj szegény munkáltató. :) a próbaidő erre van, biztos ők is rúgtak már ki embert próbaidő alatt, és láttak már olyat, hogy valaki felmondott egy hét után. Nálunk a cégnél az igen hosszú, sikeres kiválasztási folyamat során egy felsővezetői pozícióra a nő végül nemet mondott, mert kapott egy másik ajánlatot, pedig rá nagy szükség lett volna. Ez van. A saját érdeked nézd, a cég is a sajátját nézi.
2019. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2019. febr. 24. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!