Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/177 A kérdező kommentje:
De,választ akarok. Csak nem értem miért akarják rámeröltetni ezt a primitív pályát. Hol van itt a komoly fizika tudás? Pár alap középiskolai képlet mellett használ a mérnök egyáltalán fizikát?
2019. ápr. 14. 22:41
 12/177 anonim ***** válasza:
100%

@10

Elméleti kozmológus 😊


Szted Hawking mennyire tudott bütykölgetni? ;)

2019. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/177 A kérdező kommentje:
Szóval egyszerűen nem látom,azt,hogy fizikát kedvelőként miért jó nekem a mérnöki pálya. Basic gimnáziumi képletek ismeretén kívül a mérnöki pálya igen hiányos fizika tekintetében.
2019. ápr. 14. 22:45
 14/177 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert a legtöbb embernek a fizika "basic gimnáziumi képletekből" áll és nem azért érdekli a fizika, mert tényleg mélységeiben akar vele foglalkozni, hanem mert ezek a tárgyak mennek neki könnyen.

Ez szerintem hasonló, mint amikor valaki csak azért megy állatorvosira, mert szereti az állatokat.

2019. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/177 A kérdező kommentje:
#14:Ettől függetlenül még mindig az a véleményem,hogy nem sok köze(mondhatnám minimális) van a mérnöknek a fizikához. Én így nem tudnék dolgozni,állandó egyszerüsítésekkel,tényleges fizika nélkül.
2019. ápr. 14. 23:10
 16/177 anonim ***** válasza:
87%

Meg azért sztem nem igaz hogy egy mérnök csak gimis anyagot tanul fizikából.


Gimis verseny szintre nyilván nem érsz el a BME mérnöki karain, de azért az emelt érettségin bőven túlmegy.

2019. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/177 A kérdező kommentje:
#16: Az se túl sok. Mondhatni rendkívül kevés.
2019. ápr. 14. 23:14
 18/177 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy alapképzés után neked mérnöknek kell maradnod. Számtalan kutató van, aki anno mérnökként kezdte.
2019. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/177 A kérdező kommentje:
#18:Nem akarnak állami szférát. Pont ez az sajnos,hogy azt sem fogadnák itthon jó néven. Engem pedig ez a minimumra törekvés ami a mérnökin megy,irritál.
2019. ápr. 14. 23:19
 20/177 anonim ***** válasza:
100%

"#1:Ja,csak a mérnöki munkának köze nincs se a matematikához se a fizikához. Csak müszaki frinc-francok bütykölgetéséhez"


Olyanról, amiről fogalmad nincs, ne tégy kijelentést. Gimnazistaként halvány sejtésed sincs az egész műszaki világról, a mérnöki képzésekről és az egyetemről sem. A mérnöki munkáról szintúgy nem.


"Hol van itt a komoly fizika tudás? Pár alap középiskolai képlet mellett használ a mérnök egyáltalán fizikát?"


Persze hogy használ, de arról ugye fogalmad sincs, mert még a differenciálegyenletekről sem hallottál, és amíg a középiskolás v=s/t képletnél ragadsz meg, addig ez a primitív tudatlanságod meg is marad.


Nyilván nem hallottál még robotmechanizmusokról, szabályozás -és irányítástechnikáról, gépészeti rendszerek optimalizálásáról, stb.


"Szóval egyszerűen nem látom,azt,hogy fizikát kedvelőként miért jó nekem a mérnöki pálya."


Ezt én sem látom, mert ilyen hozzáállással tényleg kár ezt a szakot választanod. A mérnöki pályához elhivatottság kell és érdeklődés, nem elég a szülői kényszer.


Hogy mérnökként ki milyen munkát végez, az meg más kérdés. Egy no name főiskolán átbukdácsoltnak hogy csak egy technikusi munkáig sikerült eljutnia, az a szakma és a mérnökképzés szégyene.

El kell menni a BME-re és ott kell szerezni diplomát. Kutatás-fejlesztési szektorban van egy csomó mérnöki feladat amihez kell komoly fizika és matematika tudás, akár program -és szoftverfejlesztés, numerikus szimuláció vagy algoritmusfejlesztés területén.


De ugye ezekről neked halvány lila gőzöd sincs, mivel nem is tájékozódsz sehonnan.

2019. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!