Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek nincsen autója annak...

Akinek nincsen autója annak nincsen normális munkahelye?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
100%

18-as: buktad mert nem Bp-en élek, hane gy kis/közepes vidéki városban...


És de képzeld járok máshova is, de van busz/vonat, illetve ha ha olyanunk van haverokkal/családdal megyünk valahova. De ehhez nem kell mindenkinek EGYÉNILEG is rendelkeznie külön kocsival!

2019. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
100%
#18: van autóm, azzal megyek pl. a Balatonra. Munkába járni viszont nem kell, és erről szólt a kérdés.
2019. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
100%

"És Bp-ről soha az életedben még nem tetted ki a lábad, hogy nem érzeted szükségét az autónak?"


Vonat, busz, repulo, blablacar, autostopp. Amikor Madeiran voltunk par barattal, ott helyben bereltunk egy verdat, de oda nem is nagyon mehettunk volna sajattal. ;)

2019. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Kérdező kérdése arra vonatkozott, hogy akinek nincs autója, annak pénze sincs? Mert ma már használtan is lehet venni autót.


Válaszom: a használthoz érteni kell, nemcsak az autó műszakijához, hanem vásárlóként is. Szerintem butaság a fenti sztereotípia, mert én nem tartom normális dolognak, hogy sokan - akinek nem inge, ne vegye magára - egyedül autóznak, státuszszimbólum, fizetnek egy rakás pénzt - benzin, casco, biztosítás, parkolás, hajléktalanoknak - ülni a dugóban, rossz lesz tőle a testtartás, az egészség, a gerinc, stb. stb.

Nyilván kell az autó, jó, ha van. Nekem bringám van, nyilván nem tudok vele bevásárolni, hozni-vinni ezt-azt, munkahelyfüggő, stb. stb.


Szóval, akinek nincs autója, attól még lehet normális munkahelye, nem függ össze a kettő. Akinél igen, neki az autó nagyon fontos. Ami nem baj, csak ne ez alapján ítélje meg a másikat. Ha igen, akkor "ott az ajtó". :))

2019. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
100%
Van autóm, imádok vezetni is. Eddig szarabbnál szarabb munkahelyeim voltak eddig nettó 170-es legmagasabb fizuval. Nincs összefüggés a kettő közt, én spec inkább nem eszek, minthogy ne autózhassak. Pesten belül mondjuk más, ott tényleg majdhogynem fölösleges a saját autó.
2019. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
55%

Én inkább úgy ismerem az autós összefüggést, hogy akinek nincs normális autója, annak nincs / nem is lesz jócsaj barátnője sem. :Đ


Budapesten igazából nincs is szükséged autóra, kerékpárral vagy BKV-val sokszor gyorsabban el tudsz jutni A-ból B-be mint autóval.

2019. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
100%
Normális munkahelyem van de nincs autóm, mert jogsim sincs. Vidéken élek, elég jó a tömegközlekedés hogy eljussak dolgozni aztán haza. Többnyire 9-re megyek és 17:30-ig vagyok úgyhogy még a tömeget is megúszom. Ha munkahelyi ügyben megyek akkor más vezeti a céges autót vagy taxi/tömegközlekedés a távolságtól függően aztán úgyis megtérítik. Az egyetlen hátránya az autó hiánynak, hogy a nagybevásárlást vagy cipelnem kell a buszon vagy máshogy igazodonom aki fuvaroz, de ez meg nem kapcsolódik a munkámhoz.
2019. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
6%

Én azt látom, hogy azoknak nincs autója és nem is tartanak rá igényt (különböző ideológiákkal alátámasztva), akiknek tipikusan valami "irodakukac" munkájuk van és gyakorlatilag a munkahely/tömegközlekedés/otthon háromszögben élik le az egész életüket.


Akik egy kicsit is aktívabb életet élnek, talán még hobbijaik is vannak, az országon belül is utaznak, esetleg normálisabb munkájuk van, ahol nem 8 órán keresztül egy tömegirodába vannak bezárva, neadjisten vállalkozók, ők viszont rendelkeznek autóval.


Nálunk a páromnak is és nekem is külön autónak van (mindkettőnknek fiatal, prémiummárka), el sem tudnám képzelni már, hogy alkalmazkodnom kelljen a tömegközlekedéshez, meg mondjuk nyáron a 35 fokban az izzadt, büdös embereknek a hónaljszagát szagoljam a tömegközlekedésen, brrr...

2019. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
51%

"akiknek tipikusan valami "irodakukac" munkájuk van"


Csak elmondanám, hogy építőiparban 10-ből 9 melós nem saját kocsival jár, hanem reggel-este hozzák-viszik a közelebb élők pedig simán tömegközlekedést használnak. Pedig jobban keresnek, mint egy "irodakukac"


"Akik egy kicsit is aktívabb életet élnek, talán még hobbijaik is vannak"


Ahogy előttem is írták, gyakorlatilag országon belül minden megoldható autó nélkül. Személy szerint belföldön rengeteget túráztam, kirándultam. Nem feltétlenül hiányzott az autó, sok esetben nem is lett volna kényelmes A-ból B-be túrázás után még vissza jutni a kocsihoz. Külföldi utazásra meg az emberek 99%-a nem autóval fog menni, hanem repül.


Semmi összefüggés a jó munkahely és az autó között. Persze van ahol kell a jogosítvány és akár saját autó, se pizzafutár, se taxis nem leszel nélküle, illetve van ahol kell a mobilitás. De vannak munkák ahol évekig, vagy hónapokig egy helyen dolgozol oda nem feltétlenül szükséges.

2019. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem céges autóm van, de hétköznap csak áll.


Budapesten belül semmi előnye, persze kényelmesebb, de napközben teljesen halál. Hétvégén utazgatni, vagy nagyobb dolgokat elvinni persze előnyös és kényelmes. De így sincs a fenekemhez nőve.


Igaz közel 30 évesen szereztem csak jogosítványt, és soha nem vonzott különösebben a vezetés, nincs tőle nagyobb farkam, nincs hatalmas szabadság érzet.


Ettől függetlenül tagadhatatlan tény, hogy jó ha van egy autó, de nem ez volt a kérdés.

2019. ápr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!