Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek nincsen autója annak...

Akinek nincsen autója annak nincsen normális munkahelye?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
100%

Lenne autóm, ha nem lennék beteg... Így nem vezetek. Bpn Bkv, távolabb máv volán wizz...

És jól keresek, jó helyen(céges autóm is lehetne).

2019. ápr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim ***** válasza:
15%

#30


Céges autód van de munkaidőben csak áll? Egy ideje nézem a válaszaid de nem függnek össze, kezdem azt hinni, hogy csak kitalálod ezeket.


Tehát céges kocsid van de hétköznap munka időben áll? Itt mondjuk buszozol, de hétvégén meg megy mikor pl. bevásárolsz vagy leugrasz ide-oda?


Nehezen tudom elképzelni, hogy egy cég így autót adna alád. Kivéve ha nagyon nagy fejes vagy. De akkor meg minek buszoznál? Nekik már elég jó kocsi jár.


Inkább ülök a dugóban +30 percet a klímás/fütőtt kocsiban mint a tömegközlekedést elérjem meg a sok ápolatlan / beteg emberrel egy légtérben legyek.

Sokkal könnyebben le is betegedik az ember..

2019. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
0%

29:

"Csak elmondanám, hogy építőiparban 10-ből 9 melós nem saját kocsival jár, hanem reggel-este hozzák-viszik a közelebb élők pedig simán tömegközlekedést használnak. Pedig jobban keresnek, mint egy "irodakukac""


Én meg csak elmondanám, hogy az építőiparba 10 melósból 8 minden nap vidékről jön fel Bp-re.

Mi a francnak járnának külön kocsival, amikor a vállalkozó hozza-viszi őket minden nap??


"Semmi összefüggés a jó munkahely és az autó között. Persze van ahol kell a jogosítvány és akár saját autó, se pizzafutár, se taxis nem leszel nélküle, illetve van ahol kell a mobilitás. De vannak munkák ahol évekig, vagy hónapokig egy helyen dolgozol oda nem feltétlenül szükséges."


Erről beszéltem, hogy aki az iroda/tömegközlekedés/lakás szentháromságban éli le az egész életét, annak tényleg felesleges az autó.

De ne ideologizáljuk már meg olyan bullshitekkel, hogy azért nem kell az autó, mert a BKV az jobb, szebb, stb.

Én inkább elindulok 15 perccel hamarabb és ülök a kényelmes, télen fűtött, nyáron hűtött bőrülésben és zenét hallgatok, Tv-t nézek, telefonálok, stb.

2019. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:

"kezdem azt hinni, hogy csak kitalálod ezeket"


Mintha bárkit érdekelne mit hisz egy tök ismeretlen ember... :D


Vannak munkakörök, amihez jár az autó magán használatra is. Persze projekt függő is, ha vidékre kellene lejárnom, akkor kihasználnám. Jelenleg Budapesti projekteken nem használom ki. Akármennyire hihetetlen, nem csak "gyári melós" és "nagyon nagy fejes" pozíciók léteznek.


De ugyanígy van több ismerősöm is. Budapesten belül gyakorlatilag áll az autójuk. Feljönnek vidékről, leparkolnak és BKV.


Hozzátenném, hogy "irodakukacként" személy szerint örülök, ha mozoghatok időnként, illetve mivel hétvégente több 10 km-eket szoktam túrázni, ezért a térdemnek, ízületeimnek nem árt, ha hétköznap is mozgatva vannak és nem 5 nap seggen ülés után terhelem szét őket.


Magát a tömegközlekedést utálom az utazóközönség miatt, de a Pesti autós közlekedés sem jobb semmivel.

2019. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
0%

#34


Csak éppen ha nem használod munkára az autót ahogy te írtad akkor nem adnának alád autót. Azért, hogy te biciklivel/gyalog/busszal/akármivel bejárj munkába és utána hétvégén mászkálj kocsival NEM adnak autót alád.

Sok az elszólás. Nem vagy fejes, de ezek szerint autót biztosítanak neked ami a munkanapokon otthon pihen mert te máshogy mész munkába és nem is használod.


Tehát a munkáltatód azért tart fent autót számodra, hogy te hétvégén elmenj ide oda. Na ja.

2019. ápr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
48%

34:


"Hozzátenném, hogy "irodakukacként" személy szerint örülök, ha mozoghatok időnként, illetve mivel hétvégente több 10 km-eket szoktam túrázni, ezért a térdemnek, ízületeimnek nem árt, ha hétköznap is mozgatva vannak és nem 5 nap seggen ülés után terhelem szét őket."


Na innentől kezd teljesen komolytalanná válni a dolog...

Most ezzel azt akarod mondani, hogy aki nem Bkv-val hanem saját autóval közlekedik, az nem mozoghat azon kívül semmit???

Napi 45-60 percet futok minden nap és heti 2-3-szor megyek edzőterembe. Na ezt rakd össze.

2019. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
51%

"Mi a francnak járnának külön kocsival, amikor a vállalkozó hozza-viszi őket minden nap??"


Ezzel gyakorlatilag a saját magad által leírt "csak az irodakukacok" válaszodnak lősz öngólt...


"Erről beszéltem, hogy aki az iroda/tömegközlekedés/lakás szentháromságban éli le az egész életét, annak tényleg felesleges az autó."


Te arról beszélsz, hogy akinek nincs autója annak a "szentháromság" az élet. Holott ez nem igaz, pont ugyanúgy jöhet-mehet a világban autó nélkül is.


"De ne ideologizáljuk már meg olyan bullshitekkel, hogy azért nem kell az autó, mert a BKV az jobb, szebb, stb."


Senki nem ideologizálja a dolgokat, de tény, hogy Pesten belül bőven el lehet lenni autó nélkül is és országon belül a nagyobb városok, csomópontok elérhetőek autó nélkül is. Nem jobb, nem szebb, de bizonyos távolságon belül nem feltétlenül jelent előnyt az autó.


"Én inkább elindulok 15 perccel hamarabb és ülök a kényelmes, télen fűtött, nyáron hűtött bőrülésben és zenét hallgatok, Tv-t nézek, telefonálok, stb."


Ha már TV-t nézel meg telefonálsz az régen rossz. De a te dolgod. A vezetés olyan dolog, hogy van aki szereti van aki nem. Én személy szerint egyszerűen nem tudom élvezni a dugóban araszolást meg fél órás parkolóhely keresést. Kisebb vidéki városban én is az autót választanám, de szigorúan Budapestre korlátozva halál autót használni. Ismerősi köröm 100%-a rühelli és aki teheti választ más formát (motorozás, kerékpár, miegymás).

2019. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:

"Most ezzel azt akarod mondani, hogy aki nem Bkv-val hanem saját autóval közlekedik, az nem mozoghat azon kívül semmit???"


Szöveg értelmezés egyes, de nyugodtan forgasd ki minden szavam... :D

2019. ápr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
12%
#37 Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy ezen válaszok írója egy gimnazista , mert lerí a válaszaiból, hogy fogalma sincs a munkáltatói illetve jelen esetben a céges autói helyzetekről..
2019. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:

"Tehát a munkáltatód azért tart fent autót számodra, hogy te hétvégén elmenj ide oda. Na ja."


Cserébe ha kell elvégeztem 2-3 ember munkáját, bent maradtam estig, vagy éppen részt vettem több milliárdos projektekben és sok esetben milliókat "nyertem" a cégnek, illetve látják, hogy mellettem mások jönnek mennek pár havonta és nem lehet rájuk alapozni. Nem mellesleg még a cég is jól jár, hogy nem a havi 50 ezreket fizettetem benzinre meg parkolójegyre, hanem csak a BKV bérletet. Ismerősi körömben még így is rosszul keresek.


Illetve velem szemben vannak más kollégák, akik bár aktívan használják az autót, hogy elhozzanak anyagot, elmenjenek ezért-azért. Van kollégám aki teljesen jó "lóti-futi" ember. Csak mellette marhára nem végzi el a helyszíni feladatait és mondhatni több kárt okoz mint hasznot. Főleg akkor, mikor nincsen a helyszínen, mert fél napra eltűnik "anyagért" az emberek meg tanácstalanul állnak és néznek ki a fejükből.


" lerí a válaszaiból, hogy fogalma sincs a munkáltatói illetve jelen esetben a céges autói helyzetekről.."


Tisztában vagyok a munkáltatói helyzetekkel. És látom azt, hogy építőiparban milyen szintű munkaerő hiány van. Mondhatják azt, hogy nincs autót. Csak én adott esetben másnap ugyanennyi pénzért másik cégnél tudnék kezdeni, az autó viszont ott állna hónapokig a garázsban, mert nem lenne ember, aki vezeti.


Továbbra is csak azt tudom mondani, amit eddig, nem csak a gyári melós és nagy fejes létezik. Ha te attól boldogabb vagy, hogy "egy gimnazista" vagyok akkor gondold ezt, nem vagyok vele se előrébb se hátrébb.

2019. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!