Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek nincsen autója annak...

Akinek nincsen autója annak nincsen normális munkahelye?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:

Hozzá tenném, hogy nálunk cégen belül is voltak hangok akik azt mondták, "minek neked autó, hiszen itt laksz a közelben".


Én pedig közöltem, hogy ha elvégzem ugyanazt a feladatot mint más, vagy akár sokkal többet, akkor miért is rajtam akarnak spórolni?


Hiszen addig oké, hogy mások azzal járnak be a munkába. Viszont pont ugyanúgy használják szabadidős célokra (meg is tehetik, erről is szól a szerződés) vagy pont ugyanúgy elhúznak vele munkaidő felében mert dolguk van. Vagy csak a parkolás kerül havi szinten 50-100 ezer forintba. Belvárosban a heti parkoló jegyek 40-50 ezerbe kerülnek.


Más munkatársam hasonló távolságról (20-30 perc) simán bejár autóval.

2019. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
84%
@67 Ne haragudj, de milyen alapon döntöd el, hogy van-e családom? Vannak szüleim, él két nagyszülőm, saját családom is van, a menyasszonyommal alkotjuk ketten. Az, hogy vagyok annyira tudatos, hogy ne szennyezzem további purdékkal a Földet, az én dolgom. Aki úgy dönt, hogy szennyez, az viselje következményeit.
2019. ápr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
0%

69:

Felnőtt embereknél (feltételezem, hogy nem egy 15 éves írkál, hanem 25-30 éves ember) a "család" alatt a már saját gyerekeket értjük.

Mikor megkérdezik, hogy "Család van-e már?", az azt jelenti, hogy gyerek van-e már.

2019. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
0%
72: Lásd 69-re adott válaszom.
2019. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
100%

@73 Gondolhatod így, természetesen igazad ettől még nem lesz. Mint ahogy cégautó témában sem, meg tulajdonképpen az egész threadben semmiben. Viszont engedjük ezt el, mint azt egy korábbi hozzászóló helyesen megjegyezte, világok választanak el minket gondolkodásban, nem jutunk ezzel semmire.


Ismét csak a kérdésre válaszolva: a jó anyagi helyzetnek nem szükségszerű velejárója egy autó.

2019. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
0%

75: Nem én gondolom így, hanem ez így van. Tehát saját család alatt én azt értettem, hogy biztos nincsenek még gyerekeid.

A kérdés továbbra is áll, hogy ha lennének gyerekeid, akkor is ragaszkodnál a BKV-hoz?

2019. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
61-esnél úgy látom tök reménytelen az egész, mert amint kimerül nála az egyik téma addigra beleköt a másikba... :D
2019. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
Mármint 61%-nál...
2019. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
100%
@76 Most sem arról van szó, hogy ragaszkodom. Te ragaszkodsz az autóhoz. Mert akinek nincs, az büdös, hajléktalan, aljadék, hónaljszagú proletár szerinted. Ez a kijelentés meg gusztustalan szerintem. Az is, hogy jogot vindikálsz arra, hogy ex cathedra kijelentsd, mi a család. Budapest legnagyobb részén nincs szükség autóra, de legalább jól beledöglünk abba, hogy mindenki veszi a kocsikat meg égetjük a szénhidrogéneket, mintha muszáj lenne. Az értelmetlen fogyasztás ellen vagyok, márpedig egy életét főleg a belvárosban élő ember számára autót tartani felesleges. Ha lenne gyerekem sem lenne problémás, van céges óvoda, a járművek java alacsonypadlós, eljutna a puja A-ból B-be. Viszont ez erősen feltételes kérdés, ugyanis soha nem lesz gyermekem, nem akarok, slussz. Viszont ezt is leírtam (remek vagy az összes kognitív disszonanciát keltő felvetés teljes ignorálásában): a legnagyobb bajom azzal van, hogy rengetegen tökegyedül ülnek a dugóban és ez lenne az a bizonyos kényelem. Ugyanakkora baromság, mint napi 2.5 órát tölteni agglomerációs ingázással és azt hazudni magadnak, hogy évi 3 kerti sütés megéri az egész szopást.
2019. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
0%

79:

Semmi értelme ennek az egész agymenésnek, mert láthatóan egy másik univerzumban élsz és képtelen vagy az észérveket meghallani, nyomod a kis saját mantráidat.


"akinek nincs, az büdös, hajléktalan, aljadék, hónaljszagú proletár szerinted"


Ne állíts olyat, amit nem mondtam!

Azt sem mondtam, hogy akinek nincs autója az hajléktalan. De az viszont tény, hogy amikor néhányszor

pár napig tömegközlekedésre kényszerültem (mert eladtam már az előző autómat és az új még nem jött meg), akkor többször volt olyan, hogy részeg, alvó hajléktalan ült pl. a villamoson.


"egy életét főleg a belvárosban élő ember számára autót tartani felesleges"


És tudod mit? Igen, aki az egész életét a Körúton belül éli le, nincs senkije, se gyereke, nem él aktív életet, nem szereti a kényelemet, nem szeret utazni, stb., arra azt mondom én is, nem kell neki autó.

Csak itt nem erről volt szó.


"Ha lenne gyerekem sem lenne problémás, van céges óvoda"


Megint egy olyan univerzumban vagy, ami szerinted hány embernek járható?? Céges óvoda? "Ha nincs kenyér, miért nem esznek kalácsot?"


"legnagyobb bajom azzal van, hogy rengetegen tökegyedül ülnek a dugóban"


Honnan tudod, hogy nem előtte tette ki a 3 gyerekét, óvodába, iskolába és után siet a munkájába?

És tudod az autók minimum 4 személyesek. Tehát egy tök egyedülálló ember sem tud egyszemélyes autót venni.


"Ugyanakkora baromság, mint napi 2.5 órát tölteni agglomerációs ingázással és azt hazudni magadnak, hogy évi 3 kerti sütés megéri az egész szopást."


És aki mondjuk nem egy koszos, büdös betondzsugel közepén, állandó zajterhelésben, szirénázásban akarja leélni az életét, felnevelni a gyerekeit, hanem a természet közelségében, csendben, nyugalomban, az mit csináljon? Járjon helikopterrel.

Egyébként a 2,5 óra te is jól tudod, hogy nem valós.

Én pl. Ürömről hamarabb beérek Bp-re, mint sok bp-i ismerősöm a városon belül eljusson A-ból B-be.

2019. ápr. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!