Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is éreztétek már így a...

Ti is éreztétek már így a végzettségetekkel, munkátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb egyetemén végeztem, az elvileg legpiacképesebb szakok egyikén (hogy mi, az itt most teljesen lényegtelen is).


Magával az elhelyezkedéssel nem is volt gondom, rögtön az egyetem után már el tudtam kezdeni dolgozni.

Az első helyen, kezdőként kaptam 350.000 nettó+cafit.

Innen 1,5 év után átjöttem egy másik helyre, itt most 430.000 nettót kapok. Itt vagyok most fél éve, tehát összesen 2 éve dolgozom.


Tudom-tudom, ne sírja mert sokan ennek a felének is örülnének, de belegondoltam, hogy még így is teljesen esélytelen, hogy belátható időn belül tudjak venni Budapesten egy normálisabb helyen lévő lakást meg valami jobb autót.


És nem a Rózsadombon gondolkodom lakásban, hanem csak a 13-ban valami kis 50m2-es újépítésűben, de még a 20-30% önerő összegyűjtése is esélytelennek tűnik.

És autóban sem A8-as Audiban meg gondolkodom, csak valami kis középkategóriás kompaktban, ami új.

Mire kifizetem a 130e-t albérletre, meg a 43-50-t rezsire, kb annyi marad, ami kajára, megélhetésre elég, jó ha hó végén egy 50-60 ezret félre tudok tenni, abból meg 20 év mire a kb 10 millió önerő összejönne egy lakáshoz.


Szóval teljesen el vagyok most kenődve, bármi ötletet szívesen fogadok.



2019. ápr. 30. 16:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
En nem erzem
2019. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

10:

Mindenképpen egyedül szeretnék először lakást venni.

Mert jelenleg egyedülálló vagyok és ha lesz is párom, akkor sem gondolom, hogy 1 hónap után közös lakás vásárlásba kéne ugrani, ahhoz azért több év együttélés kell szerintem előtte.

2019. ápr. 30. 18:58
 13/42 anonim ***** válasza:
64%

Ha NETTÓ 430 ezerből nem tudsz félretenni akkor veled van hatalmas probléma... és ez nem BP hibája, meg ne kend az albérletárakra.

Havi kaját meg lehet oldani 40 ezerből úgy, hogy ha magadnak főzöl. Nincs erőd? Na ne röhögtess! Hétvégén bőven tudsz előre főzni akár 2-3 napra, szerdán/csütörtökön egy kisebb főzést csinálsz a további 1-2 napra (csütörtök/péntek).

Rezsi 43-50??? Mégis mit csinálsz? Részecskegyorsítód van a lakásban?

Még közös költséggel is 30-ból simán ki lehet gazdálkodni főleg 1 személyre!

130 ezer albérlet: ezzel nem tudsz mit kezdeni átlagos ár. DE! Ha keresel egy lakótársat máris feleződik a költséged.

Most akkor számoljuk össze: 430 ezerből fixen lejön havi 65+30+40.

Marad 295. Ebből kell kigazdálkodni a többit. A be nem tervezett dolgokkal nyilván nehéz számolni, mint pl. ha elromlik valami, de ruhára mondjuk fölösleges 10 ezreket elszórni havonta. És ez nem jelenti azt, hogy szakad leszel...

Közlekedni kell, szóval erre is elmegy vmennyi. Ahogy nézem a havi BKV bérlet 9500Ft. Nyugodtan ezt is hozzárakhatjuk a fix havi költségekhez.

Marad 285500.

Ha félre raksz 200 ezret is még maradni fog több, mint 80 ezred minden egyébre!

Pl.: szórakozásra, utazásra, valamilyen be nem tervezett dologra stb.

Ne már, hogy ne tudj megélni...

De ha nincs is lakótársad akkor levonva az albérlet árának másik felét (65 ezret) és számoljunk a te rezsiköltségeddel (45 ezer), még akkor is megmarad 205 ezer.

Ezt nyugodtan félre rakhatod.

2019. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
74%

Kèrdező csak nem a 3 betűs pènzügyi tanàcsadò cègnèl van az osztàlytàrsad?


Amùgy èn is èreztem règebben ne aggòdj,sőt pont ennyit kerestem mimt te 26 èvesen,tènyleg max eltenni lehet belőle meg edzèsre ruhàra tudtam költeni aztàn ennyi.


Kèpezd magad szakmàdban,plusz mellette told a soft skilleket is,asszertìv kommunikàciò,hogy minèl előbb senior munkatàrs legyèl aztàn vezetői karrier,na ott hamar tudsz kecòt venni.

2019. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

13:

Örülök, hogy te jobban be tudod osztani a saját pénzemet, mint én magam.


A rezsiköltség nem azért 40-50e, mert én nem szeretném, hogy mondjuk 30e legyen, hanem azért, mert ennyi.

Önmagában a közös költség a társasházban majdnem 20e (kuka, takarítás, közös villany, stb), erre jön a villany, a víz, meg a fűtésnek az átalánya és a tv+internet.

Nem igazán tudok főzni, meg időm sincs rá a munka mellett, a hétvégéimet meg pláne nem főzéssel szeretném eltölteni.

Annak, aki tud meg szeret is főzőcskézni, annak persze ez tud működni.

Egy 40m2-es lakásban pedig nem szeretném még egy vadidegen lakóval kerülgetni egymást.

És mint írtam, a szüleimnek is be szoktam vásárolni többször egy hónapban.

2019. ápr. 30. 21:49
 16/42 A kérdező kommentje:
14: Azért a vezetői pozíció sem egyik napról a másikra megy, a cégnél a komolyabb vezetők mind 40, de inkább 50 felettiek.
2019. ápr. 30. 21:50
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

Az a lènyeg kèrdező folyamatosan told az ötleteid,meg ha jönnek juniorok,gyakornokok kèrjèl rajuk vonatkozò taszkokat.

Amùgy nem csak 40,50-esek.

Nekem egyik volt vezetőm akkor volt 30 èves amikor odakerültem ès màr pàr ève vezető volt.

Fejleszd magad soft ès hard skillek.

2019. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
47%
Én kapásból albérletet váltanék a helyedben, mert ez kb annyiba kerül így mint egy családi ház fenntartása... Én mindennel együtt ~85kból kijövök lakhatás terén, igaz van egy lakótársam, de az égvilágon semmiben nem zavarjuk egymást. Közös költség 20knak baromi sok, valamint figyelj a fűtés típusára, és hogy mekkora belmagasságot fűtesz. A villany és a víz már rajtad múlik - ha nincs légkondi és nem pancsikolsz óra hosszat, akkor ezek olcsók. Megjegyzem garzont is lehet találni 75-80+rezsiért.
2019. máj. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

A pároddal nem kell rögtön lakást venni, de ha már eloszlik két fele az albérlet és a kaja, vagy esetleg néha ő főz is ha már te nem, rengeteget lehet spórolni. Mondjuk ketten együtt kerestek majd 800 ezret. Az albérlet ugyanúgy 130 ezer lesz, a kaja sem lesz valószínű több 100-nál, a rezsi sem nő jelentősen, tehát marad majd kb 500 ezretek. Ha ebből még kényelmesen éltek, akkor is félre tudtok tenni havi 200 ezret. Ezzel pár év alatt összejön az önerő, mert 20% tőkére már adnak lakáshitelt. A hitelt meg felveszed 15-20 évre, havi 200 ezres törlesztőt is ki tudtok gazdálkodni.


Egyedül sajnos nehéz... Nagyjából mindenhez 2x annyi idő fog kelleni. De havi 100 ezer férerakással is 5 év alatt már össze lehet tenni egy kis garzon önerejét. Nehéz, meg önmegtartóztatás, meg szar érzés, hogy azért tanultál 20 évig és azért keresed a sok pénzt, hogy kb nyomorogj a gyűjtögetés miatt, de más út nem nagyon van, ha nem kapsz se rokonoktól, se a párodtól anyagi segítséget.

2019. máj. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Milyen albérlet van 80 ezerért Budapesten? Azért ne ajánlgassunk már lepukkant rókalukakat a kérdezőnek, vagy olyat, ahonnan 2 órát kell utaznia a munkahelyre :) Én megértem, hogy ha már sokat tanult és komoly kvalitásokat igénylő munkát végez, akkor szeretne nem úgy élni mint egy csöves :) Persze nyilván így lassabban fog menni a gyűjtögetés, de azért meg lehet oldani szerintem.
2019. máj. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!