Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is éreztétek már így a...

Ti is éreztétek már így a végzettségetekkel, munkátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb egyetemén végeztem, az elvileg legpiacképesebb szakok egyikén (hogy mi, az itt most teljesen lényegtelen is).


Magával az elhelyezkedéssel nem is volt gondom, rögtön az egyetem után már el tudtam kezdeni dolgozni.

Az első helyen, kezdőként kaptam 350.000 nettó+cafit.

Innen 1,5 év után átjöttem egy másik helyre, itt most 430.000 nettót kapok. Itt vagyok most fél éve, tehát összesen 2 éve dolgozom.


Tudom-tudom, ne sírja mert sokan ennek a felének is örülnének, de belegondoltam, hogy még így is teljesen esélytelen, hogy belátható időn belül tudjak venni Budapesten egy normálisabb helyen lévő lakást meg valami jobb autót.


És nem a Rózsadombon gondolkodom lakásban, hanem csak a 13-ban valami kis 50m2-es újépítésűben, de még a 20-30% önerő összegyűjtése is esélytelennek tűnik.

És autóban sem A8-as Audiban meg gondolkodom, csak valami kis középkategóriás kompaktban, ami új.

Mire kifizetem a 130e-t albérletre, meg a 43-50-t rezsire, kb annyi marad, ami kajára, megélhetésre elég, jó ha hó végén egy 50-60 ezret félre tudok tenni, abból meg 20 év mire a kb 10 millió önerő összejönne egy lakáshoz.


Szóval teljesen el vagyok most kenődve, bármi ötletet szívesen fogadok.



2019. ápr. 30. 16:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
50%
Havi 150-et ha félretesz, mert beosztottuk neki, az évi 1 800 000, az egy 40-50nm-es 10kk-s lakás önerejéhez 5,5 év, amikor konkrétan nullázza magát az ember, szóval legyen 6 év, ekkor lesz mondjuk 36 éves a kérdező, lesz egy lakasa, minimális megtakarítása előtte azzal, hogy se auto se nyaralás se bútor a lakasba, és ha eddigre összejön egy gyerek, akkor ideje tovább költözni nagyobb lakasba... purgyet valamivel oviba vinni, ruházni, etetni, taníttatni... adja el rögtön, vagy várjon tovább egy nagyobb lakás onerejere? Lehet itt más zsebében turkálni, meg összeszedni neki 20-30 ezreket, de meg ez sem számít a nagy képbe....
2019. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

18: Bp-en??? 75-80e-ért?

Hol?

2019. máj. 1. 09:18
 23/42 A kérdező kommentje:
21: És azt se felejtsük el, hogy 5 év alatt tovább drágulnak az ingatlanárak.
2019. máj. 1. 09:24
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
De a fizetésed is nőni fog. Ha kvázi kezdőként 430-at kapsz, pár év múlva már 5-600 lesz az simán. És mondom, ha lesz párod (akinek szintén nő közben a fizetése), minden 2x olyan gyorsan fog menni. Mások is megcsinálják. Mi 10 éve úgy vettünk lakást, hogy ketten együtt nem kerestünk fele annyit sem mint most te egyedül. Persze arányaiban a lakás is olcsóbb volt. Most viszont 3x-osát éri mint amennyiért vettük, így tovább tudunk lépni egy nagyobb lakásba. Ugyanez lesz veled is, ha már van egy lakásod, aminek folyamatosan nő az értéke (mert hosszútávon nőni fog, még ha rövid időre lehetnek is csökkenések), nem lesz már olyan nehéz nagyobbat venni mert nem a 0-ról indulsz.
2019. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel más 90 000 ret keres.
2019. máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
#24 10 éve a válság közepén 2009-ben az ingatlan árak a jelenlegi fele körül mozogtak, az akkor 11-13-ért vásárolt panelek ma 23-25 millákért mennek el. Nagyon szerencsés időben vettetek lakást.
2019. máj. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb volt persze, de a fizetések is jóval alacsonyabbak voltak. Plusz a devizahitel törlesztője 2x-esére emelkedett a válság miatt. Szóval nem volt olyan egyszerű átvészelni azt az időszakot. Ketten együtt kerestünk kb 250 ezret és volt, hogy 140 ezer volt a törlesztő. Átvészeltük, kinyögtük. Most viszont évi 5 milliót nő kb a lakás értéke akkor is, ha nem csinálunk semmit. Ez ugyanígy manapság is megvan, csak nem 15 hanem 30 millió egy lakás és nem 200 hanem 400 ezer egy fizetés (mondjuk műszaki területen). Feltehetőleg aki ma nagynehezen megoldja, hogy lakást vegyen, ugyanúgy jól fog járni hosszútávon az ingatlanárak emelkedésével.
2019. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy egy füzetbe írod magadnak a költségeidet. Abból fogod tudni, hogy hol folyik el sok pénz. Ezeket kezdd el lefaragni. Kívülről nekünk nehéz megmondani. Nettó 430 még Budapesten is jó fizetésnek számít, főleg ilyen fiatalon. Ennél sokkal kevesebbet keresők is bőven többet tudnak félrerakni. Meghúzod a nadrágszíjat pár évig, és már össze is hoztad egy kisebb lakás önerejét, utána csak annyi költséged lesz, mint amit most albérletre költesz.
2019. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem faragj le a költségeidből, havi 430 nettó az nagyon jó pénznek számít Pesten is. Én pl sajnálnám a fizetésem 1/3 részét albira kiadni. Havi 70+ rezsiért már ki tudsz venni egy szobát jó helyen és csak 1 lakótársad lenne.


Mivel egy normális méretű lakás, ami jó helyen van 30 milliótól kezdődik, ezért kellene 6-7 millió önerő minimum, de inkább 10. Lakásváltással a jelenlegi 60 ezres megtakarítást 130 ezerre növelnéd. Plusz több otthoni főzés stb., lenne az 150-160 is havonta, de egy kicsit muszáj több áldozatot hozni. Évi 2 milliós megtakarításból belátható időn belül lakáshoz jutnál.


Egyébként a párommal mi havi 500at keresünk nettóban, de ebben a havi cafi is benne van, de albérlet mellett is félre tudunk tenni 100at. Remélhetőleg a fizetésünk is növekedni fog a következő években, hisz pályakezdők vagyunk még, így még tovább növelhető a megtakarításunk majd.

2019. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Aki nettó 750k-val esélytelennek érzi, az súlyosan szellemi fogyatékos, és megérdemli, hogy sose legyen háza.

Alapból megérett a világ a pusztulásra, ha ennyire életképtelen embereknek adnak ennyi pénzt. De majd egy válság helyre rakja...

2019. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!