Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is éreztétek már így a...

Ti is éreztétek már így a végzettségetekkel, munkátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb egyetemén végeztem, az elvileg legpiacképesebb szakok egyikén (hogy mi, az itt most teljesen lényegtelen is).


Magával az elhelyezkedéssel nem is volt gondom, rögtön az egyetem után már el tudtam kezdeni dolgozni.

Az első helyen, kezdőként kaptam 350.000 nettó+cafit.

Innen 1,5 év után átjöttem egy másik helyre, itt most 430.000 nettót kapok. Itt vagyok most fél éve, tehát összesen 2 éve dolgozom.


Tudom-tudom, ne sírja mert sokan ennek a felének is örülnének, de belegondoltam, hogy még így is teljesen esélytelen, hogy belátható időn belül tudjak venni Budapesten egy normálisabb helyen lévő lakást meg valami jobb autót.


És nem a Rózsadombon gondolkodom lakásban, hanem csak a 13-ban valami kis 50m2-es újépítésűben, de még a 20-30% önerő összegyűjtése is esélytelennek tűnik.

És autóban sem A8-as Audiban meg gondolkodom, csak valami kis középkategóriás kompaktban, ami új.

Mire kifizetem a 130e-t albérletre, meg a 43-50-t rezsire, kb annyi marad, ami kajára, megélhetésre elég, jó ha hó végén egy 50-60 ezret félre tudok tenni, abból meg 20 év mire a kb 10 millió önerő összejönne egy lakáshoz.


Szóval teljesen el vagyok most kenődve, bármi ötletet szívesen fogadok.



2019. ápr. 30. 16:22
1 2 3 4 5
 41/42 Riki miller válasza:
szerintem azt a 20 évet ekkora fizetés mellet simán kibírod de amúgy jó példa vagy a múlt generáció szemében akik ólcsón házhoz jutottak az ő idejükben is most csodálkoznak hogy a fiatalok mennyire elesettek meg tehetetlenek
2019. máj. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Eléggé ellenszenvesnek tűnsz azzal, hogy bármilyen jól működő tanácsot kapsz, mindenre van valami kifogásod és magyarázatod.

Te mindent akarsz egyszerre, jól fizető állásod megvan, emellett lazán élsz, mert megteheted , de lakás is legyen rögvest. Ugye tudod, hogy ez nem így működik, és senki sem fog olyan varázs tanácsot adni, amivel ilyen eletszinvonallal te hamar összehozol egy lakást.

Mérlegelni kell, hogy mit akarsz jobban, ha pedig lakást akarsz önerőből, arra spórolnod kell rendesen! De persze ilyen fizetéssel és gondolkodással, nehogymár lakótárssal lakj és megpróbálj összedobni valami kaját, végülis csak legalább 100ezerrel többet tudnál félretenni. Meg se éri ideiglenesen engedni az igényeidből ,hogy elérd a célodat, igaz?

2019. szept. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!