Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is éreztétek már így a...

Ti is éreztétek már így a végzettségetekkel, munkátokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb egyetemén végeztem, az elvileg legpiacképesebb szakok egyikén (hogy mi, az itt most teljesen lényegtelen is).


Magával az elhelyezkedéssel nem is volt gondom, rögtön az egyetem után már el tudtam kezdeni dolgozni.

Az első helyen, kezdőként kaptam 350.000 nettó+cafit.

Innen 1,5 év után átjöttem egy másik helyre, itt most 430.000 nettót kapok. Itt vagyok most fél éve, tehát összesen 2 éve dolgozom.


Tudom-tudom, ne sírja mert sokan ennek a felének is örülnének, de belegondoltam, hogy még így is teljesen esélytelen, hogy belátható időn belül tudjak venni Budapesten egy normálisabb helyen lévő lakást meg valami jobb autót.


És nem a Rózsadombon gondolkodom lakásban, hanem csak a 13-ban valami kis 50m2-es újépítésűben, de még a 20-30% önerő összegyűjtése is esélytelennek tűnik.

És autóban sem A8-as Audiban meg gondolkodom, csak valami kis középkategóriás kompaktban, ami új.

Mire kifizetem a 130e-t albérletre, meg a 43-50-t rezsire, kb annyi marad, ami kajára, megélhetésre elég, jó ha hó végén egy 50-60 ezret félre tudok tenni, abból meg 20 év mire a kb 10 millió önerő összejönne egy lakáshoz.


Szóval teljesen el vagyok most kenődve, bármi ötletet szívesen fogadok.



2019. ápr. 30. 16:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
75%

JÓl van kérdező akkor siránkozz csak, de ettől függetlenül pénzügyileg egy totális csőd vagy és leszel.

Aki 430 ezeres fizetésből ne mtud megélni Magyarországon, az egy csődtömeg!

Ennyiből családok élnek meg teljesen normális színvonalon.

De persze te keressed csak a kifogásokat...

2019. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy van, akinek megér egy házvásárlós terv annyit, hogy beleártja magát a konyhaművészetbe otthon, egyedül. Vehetsz vastagabb nyelű fakanalat, hogy megszokottabb legyen a fogása.
2019. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim válasza:
100%
Ne a 13.kerben keress lakast. Menj ki ujpest szélére, csepelre. Fele annyi.
2019. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

31: Nem írtam sehol olyat, hogy "Magyarországon nem kehet megélni ennyiből".

Azt írtam, hogy bp-i viszonylatban, egyedül, egy 50m2-es új építésű lakásnak a megvásárlása ami esélytelen.

2019. máj. 3. 06:46
 35/42 anonim ***** válasza:
24%
#33 f🤬szert menne oda bárki is, a lakás vásárlásnak nagyon nagy lényege a lokacio
2019. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
33: A 13-hoz ragaszkodom, most is ott lakom, ebből nem engedek.
2019. máj. 3. 21:14
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el kérdező, hogy mit akarsz. Vagy a havi elköltött pénzmennyiségen, vagy a jövőbeli igényeiden, vagy mindkettőn változtatnod kell. Felsoroltunk neked egy csomó lehetőséget, lehet válogatni.


Ha annyit keresnék, mint te, pár év alatt összehoznám a lakást. Harmadával kevesebből kicsit nehezebb, de összehúzom a nadrágszárat, és megoldom. Felnőtt ember vagy, ha összehoztál egy diplomát, talán nem nagy elvárás, hogy alap döntéseket meghozz az életedben.

2019. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
37: A diplomát összehozni sokkal-sokkal könnyebb volt, mint az életben boldogulni...:))
2019. máj. 3. 21:35
 39/42 anonim ***** válasza:
Bizonyos szempontból igen. De a tervezettség, a kemény munka és a kitartás, ami a tanulmányok során elengedhetetlen volt, az sokat segít az élet más területein is.
2019. máj. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Szerintem kifolyik a kezedből a pénz. Minden hónapban félre kell tenni automatikusan x összeget, mintha az nem is létezne, nem pedig költögetni és majd csak marad valami. Mérlegelni kell a célokat és a jelenlegi igényekből a megtartandót és a feláldozhatót.

Ne haragudj, de valamit nagyon rosszul csinálsz, én Pesten 210ezres fizetésből tettem félre 50-60ezret.

2019. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!