Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyha nem kapok munkát arról...

Hogyha nem kapok munkát arról csak én tehetek?

Figyelt kérdés

Nincs ismertségem,nincs olyan aki valahová betesz vagy akármi. Neten probálok miután megszereztem a szakmámat több kevesebb sikerrel állást találni.

De 5 éve már csak alkalmi munkákat találok, vagy munkaközvetitőn keresztül , és nem fizetik a tbt sem, vagy nem jeleznek vissza,ha valahová jelentkezek. Két szakmám van az egyik logisztikai ügyintéző nem dolgoztam még benne. A másik parképitő és fenntartó technikus.

De sehol nem alkalmaznak, pénzem meg nincs kitanulnk egy 3at. Azért valasztottam ezeket mert szabadban szeretek dolgozni, logisztikait meg azért mert dolgoztam raktárban.

De nincs munka. Es pesti vagyok és igy se. Csak munkaközvetitő neten ugyanazok a munkák vannak 1000 szor meghirdetve. Pesten!! Kiszurják az ember szemét nettó 900 ft/órás munkákkal és stb.

Hogy lesz igy jövőm?

26/f


2019. máj. 21. 08:00
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Na alljunk meg. A mai fiatalok mar ovodas korukba elkezdik a nyelvet tanulni mar mar lassan a programozast. Amikor en jartam suliba 2012 ig,nyelvet se nagyon oktattak, Angolra jartam de gyenge volt a tanarnak a tanitasa is.

En nem kaptam akkor szakmat, akik most vegeznek vagy kezdtek el mar kotelezoen technikusi ,sot emelt oraszamban oktatjak a nyelvet es technikusival meg nyelvizsgaval zarjak a kozepiskolat.

Nekem 2008-2012 ig amikor en voltam kozepiskolas,nem volt ilyem.

Tehat en elve hatrannyal indulok,ahogy a szuleimnek sincs penze anyagilag soha nem tamogattak.

Tehat innen is hatrannyal indultam illezve az ismertseg, a kapcsolat nincs kapcsolatom.

Tehat nem en tehetek arrol hogy ebbe a draga jo Orszagban evente valtoztatjak az oktatasi torvenyeket es arrol srm en tehetek hogy nem talalok jol fizeto munkat mert nem vagyok eleg okos hozza.

Ez nem ugy mukodik. Csak Pesten nem lehet onalloam ennyibol megelnk,es erre vartam volna kotozkodesek,es letolasok helyett megoldasokat vakaszokat hogy a 0 rol gyakorlatilag hogyan lehet ha nem is most de 27 evesen nem 150 ezerbol nyomorogni.,hanem munkat talalni ami minimum 250 ezret fizet ami nem sok de eleg 1 szobas alberletre es onallo eletre.

2019. máj. 21. 15:27
 22/52 anonim ***** válasza:
74%
Amíg ekkora élhetetlen lúzer vagy, sehol nem fogsz 250ezret keresni.
2019. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
2012-ben érettségiztem, egy felsőfokú és két középfokú nyelvvizsgám volt ekkor, ezeket pedig folyamatosan fejlesztettem azóta, nagyrészt autodidakta módon. Senki nem támogatott anyagilag, 19 évesen elköltöztem otthonról és azóta nem is láttam a családomat, senki nem segített. Kidolgoztam a belemet, hogy egyetemre járjak és mellette eltartsam magam, aztán az egyetemet be se sikerült fejeznem, de a szorgalmam, diákmunkás tapasztalatom és a nyelvtudásom miatt így is sikerült karriert építenem és kiörnöm. Pedig csak annyit tettem, hogy kifogások helyett összeszorítottam a fogaim és addig küzdöttem, amíg nem volt eredménye. Egyéb kifogás?
2019. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%

" srm en tehetek hogy nem talalok jol fizeto munkat mert nem vagyok eleg okos hozza."


Mert gondolom valaki erőszakkal megakadályozott abban hogy tanulj tovább, ahelyett hogy nyomd a hisztikét hogy milyen rossz neked az élet.

2019. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

2006ban érettségiztem, három nyelvvizsgával jöttem ki a középiskolából. Szóval nekem ne mondd, hogy régebben nem volt nyelvoktatás. A szüleim soha egy árva fillérrel nem támogattak, 18 éves korom óta magamat tartom el.


Dolgozni kell, meg tanulni, fejlődni. Szinte semmi pénzért kezdtem el dolgozni, de tanultam rengeteget, hoztam áldozatokat, és mostanra odáig jutottam, hogy az akkori fizum négyszeresét keresem.


Lehet kifogásokat keresni, csak abból nem lesz 250 nettó.

2019. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 Garott ***** válasza:
100%

Erre sajnos nem fogsz túl pozitív válaszokat kapni. Mert erre az a válasz, hogy nagyon nehezen. Nem világos, hogy most sehol nem dolgozol? Mert akkor most miből élsz? Mert a 150 az a 0-nál biztosan több. Lépni kell és elkezdeni valahol. Pl.: ha már van egy munkahelyed, akkor onnan sokkal jobbak az előrelépési lehetőségek.


Én a mostani munkahelyemen 2011-ben kezdtem el dolgozni minimálbérrel, amit még megsápolt a munkaerő közvetítő is. Elvállaltam, mert épp a válság közepe volt még a tescoba sem vettek fel annyi volt a jelentkező. Egy olyan ok miatt, amihez nekem semmi közöm nem volt, és tenni sem tudtam semmit ellene. De ott kitartottam, minden lehetőséget megfogtam, és azóta már több mint a 3-szorosát keresem.

2019. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

"minimálbérrel, amit még megsápolt a munkaerő közvetítő is. "


Már bocs, de akkor téged nagyon szépen hülyére vettek, ugyan is a munkaközvetítő nem veheti le pénzel a dolgozót. A közvetítőnek a cég fizet, hogy hozza neki a munkaerőt.

2019. máj. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:
Dolgozok alkal munkaskent bejelntve, 150 ert. De nagyon mehez fizikai munka,es 1 evben csak 90 napot dolgozhatok alkalmiskent. Fagyos raktarban vagyok -25 fok aruosszekeszito
2019. máj. 21. 16:33
 29/52 anonim ***** válasza:
51%

Valamit nagyon félreértettél: egy közvetítőn keresztül dolgozhatsz 90 napot, egy másik által másik 90 napot...: itt kérdezi épp ezt valaki: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

Tanulj meg folyékonyan angolul és németül: az internet, a youtube rengeteg ingyenes anyag forrása. Ha ez nem elég, vannak EU támogatott ingyenes nyelvtanfolyamok, ilyenre keress rá időnként, mint ez: [link]

Erről már lekéstél, de szokták őket újból és újból hirdetni, ezen kívül a munkaügyi központ is szervez nyelvtanfolyamokat (míg jársz, kapsz fizetést).

2019. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Utolso,amit irtal csak elmeletben igaz es jo.

Gyakorlatban maskepp van. Nekem azt mondtam hogy 90 napig dolgozhatok alkalmi bejelntessel tehat, semmilyen masik kozvetitonel mar nem dolgozhatok alkalmi bejelntessel. Osszesen 90 nap. Direkt megkerdeztem meg masfel eve

A masik munkaugyi nagyon ritkan indit tanfolyamot,ha indit akkor is ilyen 500 -600 oras gyorstalpalo tanfolyamokat,ahol mindent de az adott szakmat nem lehet megtanulni. Hidd el ezeket az utakat mind vegigjartam,nem kifogasok ezek.

Kiskaputol a nagykapuig minden lehetosegnek utana neztem. Es amikor mar nincs,vagy nem tudja az ember merre,akkor ker segitseget,mint most en

De itt se kapok semmilyen olyan valaszt ami hasznalhato lenne.

2019. máj. 21. 17:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!