Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak, miért csak 6...

Mit mondjak, miért csak 6 órában szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Az igazság, hogy kijövök a pénzből amennyit a 6 órás állással tudnék keresni és én más munkakörben 8 órában sem igazán tudnék ennél jobban keresni. Csak ez szerintem nagyon rosszul hangzik, alul motiváltan.


(200-220 ezer ft netto fizetésem lenne ennél a munkánál 6 órában és saját lakásom van, a párom is normálisan keres, és nem akarok gyereket, így jövök ki ennyiből.)



2019. júl. 22. 08:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mit mondjak állásinterjún, ha kérdezik miért csak 6 órában szeretnék dolgozni?
2019. júl. 22. 08:29
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Általában alapból csak 4- vagy 6-órásra veszik fel az embert, a 8-órás helyekért pedig küzdeni kell.


Mondd, hogy Neked bőven elég a 6 óra, így több időd van a családodra. Nem hiszem, hogy rossz indok lenne.

2019. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Felhozhatod példának azt, hogy a rövidebb munkavégzés hatékonyabb, nem véletlenül vezette be Henry Ford 100 évvel ezelőtt, mert megfigyelte, a dolgozói jobban teljesítettek, ha kevesebbet dolgoztak és többet is hibáztak, ha többet dolgoztak.


"A munkás kipihentebb, több pénze van, több ideje van költeni és megveszi az autót is."



"Az amerikaiak megtapasztalták, milyen az, amikor kevesebbet dolgoznak és tetszett nekik. A politikusok pedig észrevették ezt és Roosevelt elnök 1938-ban már törvénybe is iktatta a hétvége fogalmát."



[link]

2019. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindkét választ felpontoztam, szerintem mindkettőt kipróbálom majd. ;)


A családról rögtön azt hinnék, hogy gyereket szeretnék. (N24) Azt még 6 órás állás mellett sem szeretik.

Ha kifejteném, hogy segítek az idős szülőmnek/nagyszülőmnek? Ez igaz, csak emellett lehet dolgozni 8 órában. Hétvégén szoktam segíteni bevásárlásban, nagyszülőnél gondozni a kertet, ezt persze nem részletezném. A heti 30 óra fizetett munkavégzés mellett még ez is kitehetne egy főállást...

2019. júl. 22. 09:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mondd azt, hogy :

"Az igazság, hogy kijövök a pénzből amennyit a 6 órás állással tudnék keresni és én más munkakörben 8 órában sem igazán tudnék ennél jobban keresni....és saját lakásom van, a párom is normálisan keres, és nem akarok gyereket, így jövök ki ennyiből."

2019. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
De kinek mi köze ehhez hogy te hány órában dolgozol? Már úgy értem, miért kérdeznék meg? Ha mégis netalántán megkérdezik, a válasz: csak!
2019. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg az egyeb elfoglaltsagaim csak a 6 orat teszik lehetove.
2019. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5. ez nem jó, mert alul motivált.

Aki motivált, az elmenne akkor is 8 órában, ha csak kicsivel is keresne többet, vagy ebben a munkakörben keresne 8 órás állást ès próbálna minél jobban keresni.

2019. júl. 22. 21:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én legszívesebben azt mondanám, hogy nem azért élek, hogy dolgozzak, hanem azért dolgozom, hogy éljek.
2019. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

:D :D

ezt sem tolerálná a napi 9 órában netto 150 ezerért melózó HR asszisztens, vagy “toborzó munkatárs” :D onnan tudom, hogy ezt is csinálhatnám.

2019. júl. 22. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!