Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak, miért csak 6...

Mit mondjak, miért csak 6 órában szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Az igazság, hogy kijövök a pénzből amennyit a 6 órás állással tudnék keresni és én más munkakörben 8 órában sem igazán tudnék ennél jobban keresni. Csak ez szerintem nagyon rosszul hangzik, alul motiváltan.


(200-220 ezer ft netto fizetésem lenne ennél a munkánál 6 órában és saját lakásom van, a párom is normálisan keres, és nem akarok gyereket, így jövök ki ennyiből.)



2019. júl. 22. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Hányni fog komolyan.

Nem viccelek.

Tényleg.

2019. aug. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen állást hirdetnek 4 meg 6 órában? Én csak nézek, egy országban lakunk?

Alapvetően Magyarországon nem szeretik a részmunkaidőt, mert több szervezést igényel, felvenni mondjuk 10 db 8 órást, mint helyette számolgatni, hogy 4 meg 6 órásba most hány alkalmazott is kell? Meg hova ültetik le őket? Meg egy csomó juttatás eleve jár akkor is, ha csak részmunkaidőben járnak be, ez nem nagyon éri meg a cégeknek. Itthon nagyon nem divat.

Kérj inkább home office-t, aztán otthon nem kell annyit dolgozni.

2019. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én ezen néztem nagyot:

“Általában alapból csak 4- vagy 6-órásra veszik fel az embert, a 8-órás helyekért pedig küzdeni kell.”


Az állások 4-6%-át hirdetik részmunkaidőben M.o.-n. A legnagyobb álláskereső oldalakon meg tudod nézni.


Felvettek azóta heti 4 x 8 órába, de időnként zaklatnak, hogy “nem tudnál heti 40 órában jönni?” Mindig mondom, hogy nem. (...)

Van pár kolléga heti 3 x 8 órában, ők havi 130 nettoért, valaki egyetemista, valaki zenész. 😯

2019. szept. 18. 23:35
 14/15 A kérdező kommentje:
Ez egy spanyol cég.
2019. szept. 18. 23:40
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezekhez néha szótár kell.


Pl:


"Felvettek azóta heti 4 x 8 órába, de időnként zaklatnak, hogy “nem tudnál heti 40 órában jönni?” Mindig mondom, hogy nem."


=


"Ki fogunk rúgni, ha találunk olyat aki tud heti 40 órában jönni, nem baj? - Nem."


"Ez egy spanyol cég."


=


"Hasta la vista, baby!"


:D

2019. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!