Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan nyerhetném meg ezt a...

Hogyan nyerhetném meg ezt a fogadást amit a barátomal köttötem?

Figyelt kérdés

Elöre is elnézést kérek ha rossz témában nyitotam de nem találtam neki megfelelöt.

Szoval:

Köttötem egy fogadást a barátomal hogy 300 ezer forintbol (enyi kézpénzem van most) csinálok 12 nap allat 400 ezret... Tudom kissé lehetetlen fogadás de mégis szerintetek hogyan nyerhetném meg ? Én egyetemista elsö éves vagyok nem dolgozom csak alkalmi munkákat vállalok hébe hoba ezért is jött össze ez az összeg. A fogadás nyertese kap a másiktol 100 ezret. Tehát nem szeretném elveszteni :) Amire gondoltam hogy eladok pár dolgot a vaterán ebböl ugy 20 ezret irtam fel tehát olyan 80 ezer ami ténylegesen kellene még. Nemtudom milyen enyire rövidtávu befektetés vagy üzlet jöhet szoba ? Vagy munka ? vagy valami ?

Kölcsön kérni nem lehet ezt is bele foglaltuk a fogadásba :)

Köszönöm annak aki válaszol az én örült kérdésemre :D


2010. aug. 18. 16:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem egy csomó cuccom van fenn Vaterán, van ami hónapok óta. 12 nap alatt nagyon kicsi az esélye hogy normális áron elmegy.
2010. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16:54-es nem mondott hülyeséget. 11 nap múlva mondod a barátodnak, hogy megvan a plusz 100 ezer, ő odaadja azt a 100 ezret, amit kapnál. Ha vissza is adod a másik 100 ezret, akkor is 400 ezred lesz a fogadás végére :)
2010. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Felteszel a pirosra 100 ezret a kaszinóban.

Ha nyersz, kész van, ha vesztesz akkor felteszed a maradék 200-at is. Ha igy nyersz, akkor is megvan.


75% az esélyed, hogy a kettőböl egyik bejön. Ez nagyon jó esély.

2010. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Én egy nagyon tiszteségtelen ember vagyok idegenekel szemben de a barátomnak nem hazudok , nálam komolyan számit ha valakit barátomnak nevezek :)
2010. aug. 18. 17:18
 15/22 anonim ***** válasza:

hiába kezdesz el a vaterán üzletelni a cuccaiddal, mert a fogadás arról szól, hogy a 300.000 Ft-odat kell használnod. ergó abból kell venned vmit amit eladsz 100k -s profittal. ha kereskedni tudsz.


tehát a 300k segítségével kell pénzt csinálnod. kellene.


de természetesen hülyeség a fogadás, valszeg veszteni fogsz.

2010. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
azért megprobálom :) Nem veszthetek semmit , max 100 ezret :D A pénz meg anyira nem lényeg :)
2010. aug. 18. 19:48
 17/22 anonim ***** válasza:

Ebben a fogadásban rengeteg minden nem tiszta nekem. Tegyük fel, hogy becsületesen játszol, és csak azt teszed meg, amit szabad.


Felmerült benned az ötlet, hogy valamit eladj százezerért. Ez nyilván megtehető, ha van valami értékes tárgy (vagy több közepesen értékes) a tulajdonodban, és le tudod bonyolítani gyorsan a vásárlást. Valaki más meg írta, hogy kérj kölcsön 100000-et 12 napra, és fizessd vissza (esetleg kamatostul) utána.

Nekem az a furcsa, hogy előbbit szabályos megoldásnak tartod, utóbit csalásnak, pedig mindkét esetben lényegében ugyanaz történik. A pénzért adsz egy ellenértéket, ami kb ugyanannyit (kicsit többet) ér, de keresel rajta a fogadás miatt. Ha a 100 ezres terméket garanciával adod el, amit mondjuk 2 hét múlva érvényesít az illető, azaz visszahozza a terméket, te meg visszaadod a pénzt, akkor is lényegében ez történt.

Kicist más a helyzet, ha nem egyszerűen eladsz valamit, hanem vásárolsz dolgokat, amiket haszonnal továbbadsz. Ez a 33% nagyjából a sztenderd kiskereskedelmi árrés, tehát meg lehet csinálni, csak nem 100, hanem 400 eFT értékben kell forgalmaznod. (Ha ez neked nem jelent problémát, szólj, mert van egy nagyon jó üzleti ajánlatom a számodra).


Amúgy adott helyzetben a kaszinós javaslat, amit már előttem írtak is tökéletes. Egy egyszerű példa: felteszel 100 ezret pirosra. Ha nyersz, vége, ha veszítesz, akkor újabb 100 ezret felteszel a középső oszlopra. Utána abbahagyod, bármi történt.

2/3 valószinűséggel nyersz 100.000 Ft-ot, 1/3 valószínűséggel veszítesz 200 ezret. Ezzel várható értékben pont a pénzednél vagy. A helyzet valójában egy picit rosszabb, mert 0 is kijöhet, így a feltett pénze 1/37 részét az ember hosszű távon elveszíti, de a te speciális helyzeted ezt bőven kompenzálja. a fogadás miatt, amikor nyersz, még 100-at kapsz, amikor veszítesz, akkor még 100-at buksz. Így 2/3 valószinűséggel nyersz 200 ezret, és 1/3 valószínűséggel buksz 300 ezret. Ez 33 ezer forint várható nyeremény, ami sokkal jobb, mint a 100 ezer forintos biztos bukás, ha esetleg nem játszol. Ilyen feltételek mellett megéri rulettezni.

2010. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100 ezer veszteség annyira nem lényeg? Jó neked... Hány éves vagy? Azért ez érdekelne.
2010. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok 20 éves.

Utolso ellötinek:

Kölcsön kérni nem lehet és nagyobb értéket eladni. a lényeg hogy 300 ezerböl legyen 400 ezer az adott idöpontig. Nem a 300 bol kell csinálni a lényeg hogy tegyek szert még 100-ra és öszesen 400 legyen. De persze valoszinü a 300 csinálok 400-at mert a semiböl 100-at nehéz lenne. Milyen ajánlatod van amiböl ilyen rövid idö allat 33-os kamatot tudnék hozzni ?:O Csak mert az érdekelne :)

2010. aug. 19. 11:59
 20/22 anonim ***** válasza:

"Milyen ajánlatod van amiböl ilyen rövid idö allat 33-os kamatot tudnék hozzni ?"

szerintem félreértetted, amit írtam. A kb. 33%-os árrést bármilyen termék eladásából tudod realizálni: a fogkrémtől a kutyakajáig, a pingpong-asztaltól a hűtőszekrényig, az edénykészlettől a plazma TV-n át a gyulai kolbászig stb.

Ha ez neked nem jelent problémát, hogy fölkutass vevőket, és 12 nap alatt 400 ezer Ft értékben értékesíts termékeket, arra van egy ajánlatom, hogy ezt a képességed sokkal hatékonyabban kamatoztasd. Ez azonban a fogadásodtól független, és nem véletlenül írtam zárójelben. Ha mégis érdekel, írj privátot.

2010. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!