Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan nyerhetném meg ezt a...

Hogyan nyerhetném meg ezt a fogadást amit a barátomal köttötem?

Figyelt kérdés

Elöre is elnézést kérek ha rossz témában nyitotam de nem találtam neki megfelelöt.

Szoval:

Köttötem egy fogadást a barátomal hogy 300 ezer forintbol (enyi kézpénzem van most) csinálok 12 nap allat 400 ezret... Tudom kissé lehetetlen fogadás de mégis szerintetek hogyan nyerhetném meg ? Én egyetemista elsö éves vagyok nem dolgozom csak alkalmi munkákat vállalok hébe hoba ezért is jött össze ez az összeg. A fogadás nyertese kap a másiktol 100 ezret. Tehát nem szeretném elveszteni :) Amire gondoltam hogy eladok pár dolgot a vaterán ebböl ugy 20 ezret irtam fel tehát olyan 80 ezer ami ténylegesen kellene még. Nemtudom milyen enyire rövidtávu befektetés vagy üzlet jöhet szoba ? Vagy munka ? vagy valami ?

Kölcsön kérni nem lehet ezt is bele foglaltuk a fogadásba :)

Köszönöm annak aki válaszol az én örült kérdésemre :D


2010. aug. 18. 16:41
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Bocs de ennek szerintem átverés szaga van :)

Én is ezzel keresem a pénzemet hogy veszek olcson valamit aztán eladom drágábban (föleg vaterán...) és nincs megszabva hogy 33% al drágában adom-e el...Általában ha veszek mondjuk egy konzol játékot 3000-ért és eladom 6000-ért akkor 100%-os haszon volt rajta. Ha pedig veszek két karton redbull-t (volt már rá példa :D ) és mikor eladtam azon kerestem 40%-ot. Tehát az üzletben nincs megszabva hogy milyen terméken hány százalékot keresshetsz.

Most sajnos nemtudok olyan dolgot amit tudnék olcson vásárolni és drágában eladni elégé haldoklig nálam most ez a dolog... nyár elsö honapjában még ment de már nem megy...

2010. aug. 20. 09:18
 22/22 anonim ***** válasza:

Átverés? Ne bolondozz. Tettem egy félig-meddig vicces megjegyzést zárójelben, amit te komolyan vettél. Az ajánlat feltételhez volt kötve, amely feltételnek a teljesülését nehezen tudom elképzelni.


Ami viszont állítás volt benne, hogy a 33% jó közelítéssel a sztenderd kiskereskedelmi árrés, furcsa lenne átverésnek. Miért akarnálak egy ilyen meglehetősen száraz adattal átverni. Ráadásul a példa amit felhozol nem is cáfolja. Persze, hogy minden kiskereskedőnek jogában áll bármekkora haszonkulccsal dolgoznia, neked is. Ez azonban nem befolyásolja, mi az általános.

2010. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!