Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan győzzem meg erről a...

Hogyan győzzem meg erről a szüleimet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretnék online pénzt keresni, csak nem tudom, hogy hogyan vegyem rá a szüleimet úgy, hogy beleegyezzenek. Ugyanis 2 éve sajnos egy csaló átvert, és lehúzott rengeteg pénzzel, és akkor eléggé bosszúsak voltak, mert nem szóltam nekik. Viszont most szeretnék megpróbálni online pénzt keresni, elsőkörben arra gondoltam, hogy valamilyen side hustle munkát csinálnék, pl: eladnám online a fotóimat (fotós vagyok, és nagyon jó fotókat csinálok, szerintem ebből simán tudnék bevételt szerezni) és utána pedig az affiliate marketingbe és/vagy a dropshipingbe is belekezdenék,(mindegyiket intenzíven tanulom már egy jó ideje,tehát tudás szempontjából nem nulláról kezdeném a dolgot és szerintem simán sikerülhet, ha belekezdhetnék és mindennek alaposan utánanéztem), illetve ha jól elkezd menni a dolog, akkor a szüleimet arra is rá szeretném venni, hogy az ő nevükre menjen az adózás, mert még nem vagyok 18 (egyébként ennek is alaposan utánanéztem, tehát ez nem ismeretlen számomra). Illetve egy fontos dolog, hogy ezt az online pénkeresést úgy tervezném, hogy az elején semennyi pénzt nem raknék bele a dologba. Szerintetek hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy megengedjék azt, hogy belekezdjek?

dec. 20. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Következetesen nevezd munkának
dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Ezekből sajnos nem fogsz pénzt keresni.

Menj el inkább dolgozni diákmunkára.

dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, ezekkel igenis lehet pénzt keresni, van olyan ismerősöm, aki így keres pénzt.
dec. 20. 16:03
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
kiskorú vagy úgyhogy hallgass a szüleidre
dec. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Nyilván kis hazánkban kíméletlenül perkálnod kell akkor is, ha nem termelsz semmit. Szüneteltetni lehet, csak akkor meg nem számlázhatsz. Más neve alatt szürkézni szerintem olyan, hogy tökmindegy már, ha a junior kártyára jön a mikrojövedelem, vagy ha simán csak bent hagyod, aztán majd elszámolsz vele korrekcióval. Ez olyasmi, amiért nemigen hajolnak le, ráadásul jópár éve nagyon a segítőkész-oktató vonal erősödik a NAV-nál is, kölyökként meg szerintem nyugodtan lehetsz laza. Legalábbis amíg nem dől belőled a tömény NER-kritika, meg ilyenek. Nem minősül tanácsadásnak, amit összehordok, de valószínűsítem, hogy első szárnypróbálgatásoknál senkit nem érdekel a papírforma. Ha nagyon beindul, akkor meg lesz egy pár tízesed könyvelőre, aki lezavarja az egészet, és szintén edukál és tájékoztat készségesen, akármi is a stájsz, hogy minél több maradjon legálisan a zsebedben.
dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Atya gatya, mindenki nulla munkával meg befektetéssel akar pénzt keresni.
dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló nem azt mondtam, hogy nulla munkával akarok pénzt keresni, hajlandó vagyok rengeteg munkát, és ha szükséges, akkor pénzt is belefektetni.
dec. 20. 18:46
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy. Megvárod míg betöltöd a 18-at, utána csinálhatod a beleegyezésük nélkül is. Addig meg tanulhatod, van még mit.


#6 Meghagyjuk neked a reggeltől estig való gályarabságot.

dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Évekkel ezelőtt kérdezett vissza nekem hasonló felvetésre becsületes, tényleg naprakész tudású oktató-könyvelő rokon, hogy eléri-e a 4 millát az éves pénzmozgás? Mert az alatt kb hibahatár alatt mozgunk, főleg ha nem politizálsz soha sehol egy pillanatig se.
dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

"illetve ha jól elkezd menni a dolog, akkor a szüleimet arra is rá szeretném venni, hogy az ő nevükre menjen az adózás, mert még nem vagyok 18"


Hát ez nem így működik. A nagykorúság nem feltétele az adózásnak. A tevékenység végzéséhez feltétel lehet a nagykorúság (kivételek vannak, például gyerekszínészek).


Ugye azt tudod, hogy üzletszerű (gazdasági) tevékenységet adószám birtokában végezhetsz? Az adószám nem egyenlő az adóazonosító jeleddel! Kivétel az ingatlan bérbeadás magánszemélyként, mert ott nem kötelező adószámot kiváltani hozzá, csak egy lehetőség.


"Szerintetek hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy megengedjék azt, hogy belekezdjek?"

Jobbára sehogy. Én nem asszisztálnék szabálytalansághoz, amiből rosszul jöhetsz ki.


Fontos! Adószám nélkül nem végezhetsz gazdasági tevékenységet. Az adószámot a NAV képzi meg a végzett tevékenységre.

Kinek van adószáma?

- Gazdasági társaságoknak

- Egyéni vállalkozóknak

- Adószámos magánszemélyeknek (kézműveskedik és a terméket értékesíti, stb.)


Az adó alanya alapból mindig az, aki a tevékenységet végzi, a bevételt/jövedelmet szerzi. Az adókötelezettséget ingatlan bérbeadáskor vállalhatja át kivételesen az ingatlan több tulajdonosa esetén megegyezésük alapján csak az egyik.


Én nem húzkodnám az oroszlán bajszát...

dec. 21. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!