Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan győzzem meg erről a...

Hogyan győzzem meg erről a szüleimet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szeretnék online pénzt keresni, csak nem tudom, hogy hogyan vegyem rá a szüleimet úgy, hogy beleegyezzenek. Ugyanis 2 éve sajnos egy csaló átvert, és lehúzott rengeteg pénzzel, és akkor eléggé bosszúsak voltak, mert nem szóltam nekik. Viszont most szeretnék megpróbálni online pénzt keresni, elsőkörben arra gondoltam, hogy valamilyen side hustle munkát csinálnék, pl: eladnám online a fotóimat (fotós vagyok, és nagyon jó fotókat csinálok, szerintem ebből simán tudnék bevételt szerezni) és utána pedig az affiliate marketingbe és/vagy a dropshipingbe is belekezdenék,(mindegyiket intenzíven tanulom már egy jó ideje,tehát tudás szempontjából nem nulláról kezdeném a dolgot és szerintem simán sikerülhet, ha belekezdhetnék és mindennek alaposan utánanéztem), illetve ha jól elkezd menni a dolog, akkor a szüleimet arra is rá szeretném venni, hogy az ő nevükre menjen az adózás, mert még nem vagyok 18 (egyébként ennek is alaposan utánanéztem, tehát ez nem ismeretlen számomra). Illetve egy fontos dolog, hogy ezt az online pénkeresést úgy tervezném, hogy az elején semennyi pénzt nem raknék bele a dologba. Szerintetek hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy megengedjék azt, hogy belekezdjek?

dec. 20. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az OF képeidet anyukád sem adhatja el, hiába menne az ő nevén!
dec. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon szép álom volt egy naív 15 évestől... :) :) :)
dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes_..

Szerintem abszolút készen áll a kérdező, hogy egyéni vállalkozó legyen. Már csak a saját stílusát kell engedélyeztetni előtte a szüleivel.

dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
én se kezeskednék egy olyan kölyökért, aki nulla munkával akar milliomos lenni, mert azt látta a tiktokon, hogy azt így kel csinálni, főleg ha már évekkel ezelőtt eljátszotta a bizalmam, és a hátam mögött szórja a pénzt... próbáltam volna meg egyszer apámék keresetét ilyen mlmes millióssáválási projektekre költeni, meg egyéb kreatív emberek zsebeit teletömni a buta, visszamaradott agyacskámmal, 18 éves koromig egy kiflire se adtak volna a kezembe pénzt...
dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha a szuleid nevukon megy az adozas az nem legalis, mert nem ok vegzik a munkat. Amikor nincs beveteled akkor is kitudod fizetni az adokat?

Csinald a sajat neved alatt az egeszet, beszelj konyvelovel hogy milyen adoterheid vannak, mik a lehetosegeid.


Egyik ismerosom nyitott online vallalkozast az apja nevere mert adozas szempontjabol az volt a legkedvezobb akkor. Eleg jol be is indult, sok bevetele volt. Igen am, de mikor hazat akart epiteni akkor keresnie kellett egy rendes allast hogy kapjon hitelt mert a vallalkozas nem az o neven futott.

dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

"Ugyanis 2 éve sajnos egy csaló átvert, és lehúzott rengeteg pénzzel,"

Mennyivel?

dec. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
15-ös kérdező, hogyan csináljam a saját nevemen, ha nem vagyok még 18? És ha nincs bevétel, akkor nem kell adót fizetni, legalábbis én így tudom.
dec. 24. 11:18
 18/22 A kérdező kommentje:
16-os kérdező, 20 ezer ft volt.
dec. 24. 11:19
 19/22 anonim ***** válasza:
pfff :D :D :D
dec. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

"ha nincs bevétel, akkor nem kell adót fizetni, legalábbis én így tudom."

Rosszul tudod.

dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!