Bioboltból megélni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy bioboltot nyitni.Meg lehet belőle élni vagy ezeket a termékeket nem keresik eléggé?Az árut pedig az organicav.hu-ról szerezném be!
2019. máj. 5. 17:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Ezt az utolsó választ nem nagyon értem!Ez moszt azt jelentené hogy ne egy webshopból rendeljek árut?"

Az, hogy nem érted, az csak egy dolog. De ha csak azt tartod szem, előtt hogy te mit szeretnél ("Szeretnék egy bioboltot nyitni") akkor minden vállalkozásodba belebuksz, ha kereskedni akarsz. Azt nézd mit akar a vevő. Legolcsóbban jó minőséget!

Webshoppal kereskedni költséghatékony. Vásárlód az egész ország. Na erre te most nyitni szeretnél egy bioboltot Egerben. Vevőid az arrajárók és a közelben lakók.

Ezek közül Hisztis Mirtill a kirakatod láttán berohan hozzád és megvesz egy terméket, mert vásárlási mániája van. Otthon hűl le, amikor az interneten szétnézve rájön, hogy féláron is megkaphatta volna másutt, ha nem jön rá a roham. Mert neked a bérleti díjat, meg a fűtést meg a világítást is ki kell fizetni, ezért te csak drágán tudod adni a terméket. A webshop meg a sufniből üzemel néha kezdetben.

Az okos vásárló meg megáll a kirakatod előtt, kattint egyet a telefonjával, és a fénykép alapján otthon kényelmesen rákeres, hogy mi is ez, és hol a legolcsóbb. És nem nálad veszi meg, be sem megy.

Nos a kérdés az, hogy a leendő boltod környékén hány vásárlási mániás lakik, és azokra milyen sűrűn jön rá a roham.

Ennyi...

2019. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ki vásárol úgy hogy lefotózza és rákeres a legolcsóbbra.Én úgy szoktam hogy ha kell x dolog és tudom hogy van eppen abba a boltba ahol vagyok akkor megveszem ott!Nem szoktam figyelni hogy ez most a Tescoba olcsóbb 5ft-tal akkor utazok egy órát azért az 5ft-ért!
2019. máj. 10. 08:19
 23/35 anonim ***** válasza:

Például én.

És szerintem elég sokan.

Én már elmúltam 30, de a tizen- és huszonéveseknek véleményem szerint 99%-a így vásárol.

Úgy hozzánk van nőve a telefon, hogy egy lépést nem teszünk meg nélküle.

Hallok valamit az utcán, a buszon, a munkahelyen, bárhol, már keresek is rá.

Akarok egy táskát most, munkahelyről végignéztem a Deichmann, CCC, stb kínálatát, aztán ebay. Előbbi helyeken 8000 körül, ebayen 2000 körül van, ami tetszik.

Elég általános a neten való rákeresés ma már mindenre.

2019. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Akkor csak nekem ismeretlen ez!Ilyet sem én sem a baráti köröm sem a családom nem csinál!
2019. máj. 10. 17:47
 25/35 anonim ***** válasza:
40-50 év körül vagytok?
2019. máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Dehogy!Minden korosztály!A szüleim 50-55évesek a barátaim 20-30!
2019. máj. 10. 19:07
 27/35 anonim ***** válasza:

Akkor ez elég fura lenne, de szerintem egyszerűen az van, hogy ők is csinálják, max nem tudsz róla.

Esetleg kérdezz rá.

Miért adnánk bármiért többet, mikor olcsóbban házhozhozzák? Igaz ez minden olyanra, amit nem kell pl. felpróbálni, kipróbálni.

2019. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Olyat szoktunk hogy a szórólapokon megnézzük hogy mi hol olcsóbb és ha van egy lista a spar-ba és mondjuk csak egy dolog olcsóbb a Penny-ben akkor ezért az egy-két dologért nem megyek el egy másik boltba is!
2019. máj. 11. 12:56
 29/35 anonim ***** válasza:
Ez így OK, de nem is egy doboz tejfölre gondoltam! :)
2019. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Háát ha pl egy mosópor a Tescoban 2500ft a Sparban 3000ft és épp a spárban vagyok akkor ott veszem meg!De ha azzal hogy átmegyek a másik boltba is megspórolnék egy ötezreset akkor természetesen átmegyek de ha csak 1ezresről lene szó akkor nem mennék!
2019. máj. 11. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!