Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szurikátás esetről?

Figyelt kérdés

Röviden: egy vadasparkban a következő körülmények között elpusztult egy vemhes szurikáta.


A vadaspark igazgatójának a bejegyzése:


[link]


Aki nem akarja végig olvasni, itt a lényeg:


"Mivel tudtuk, hogy a viselkedése megváltozik ilyenkor, külön figyelmeztető táblákat tettünk ki, hogy ne nyúljanak be az állathoz, mert harap. Sajnos nem mindenki fogadja meg az utasításainkat, még akkor sem, ha az az Ő érdekében történik. És sajnos meg is történt a baj. Egy fiú a többszörös figyelmeztetés ellenére benyúlt, és Zara védelmezve jelenlegi és leendő családját beleharapott a gyerek kezébe, aki a fájdalomtól, vagy a rémülettől földhöz csapta a kis szurikátánkat. Zara és vele együtt utódai is a helyszínen, rögtön elpusztultak, és újraéleszteni sem tudtam."


2018. máj. 14. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
39%
Egyik dolog az, hogy egy gyerek tette. Mindannyian csináltunk butaságot, mind áthágtunk pár szabályt. Sajnálatosan, ez az eset életet követelt. Remélem, hogy a gyerek ezt sosem felejti el, mármint, hogy ezentúl jobban odafigyel. De olyan undorító kommenteket olvastam, hogy "le kéne vágni a kezét" meg "agyonverni". Engem sem vertek agyon a szüleim, mikor dédinél véletlen túl szorosan öleltem magamhoz egy kis kacsát és kipurcant szegény
2018. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
77%

Én nagyon mérges vagyok. Alapból nem szeretem a gyerekeket, de van olyan akivel nincs bajom mert értelmes, jól nevelt. De a többség sajnos idióta, hangos, neveletlen, azt hiszi minden az övé, és mindent szabad.

Ez gondolom nagyrészt a szülők hibája, de úgy tapasztalom, hogy sokszor ők még rosszabbak. Azt hiszik, hogy ha szültek egy gyereket akkor különbek másoknál, és mindenki boruljon térdre minden hülye igényük előtt. Ismétlem van kivétel, de én egyre kevesebbel találkozok.


Keményen megbüntetném a családot, és kifizettetném velük a szurikáta értékét is minimum. Sajnos ezzel már nem érünk el semmit, de álljon már meg a menet. Kíváncsi leszek mikor bukkannak fel az idióták, akik szerint "az csak egy állat", és szegény gyereket kéne sajnálni a harapás miatt.


A háziállatokkal is ez van egyébként, a gyerek kínozhatja ahogy kedve szottyan, de ha a kutya besokall és odamordul akkor kidobják, megölik. Szomorú.

2018. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyen embereknek meg sem kellett volna születniük!

Nem fogják fel miért vannak a szabályok!

2018. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom a történteket, de valamilyen szinten felelősnek tartom a vadasparkot is. Ki lehetett volna úgy alakítani az állat helyét, hogy a látogató ne férjen hozzá. Vajon mekkora lyukú rács az, amin úgy betudott nyúlni a gyerek, hogy ilyen erővel földhöz tudta vágni az állatot. Minimum a fél karja be kellett, hogy férjen.

Hibásnak tartom a gyereket is, de amit a kommentelők legalább húsz százaléka ír az elszomorító. Idéznék egyet közülük:


"Pfujjjj de kitaposnam a belet az ilyen kis pondronak.... neveletlen kis fergek"


és még sok hasonló gyűlölködő komment van. Bár nem tudom, hogy hány éves gyerekről van szó, de kétlem, hogy az lett volna a célja, hogy bántsa az állatot. Bepánikolt a harapástól és ijedtében tette azt a szerencsétlen mozdulatot.

Szerintem jóval nagyobb probléma, hogy a társadalom ilyen nagy része így reagál, hogy szó szerint megkövezne egy fiatal gyereket.

2018. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, nekem aztán picsoghatnak a véranyák meg az embervédők, hogy jaj, biztos véletlen volt, jaj, szegény gyerek nem is hibás, jaj, ne büntessük meg, jaj, biztos ő érzi magát a legrosszabbul, bla bla...

Itt nem véletlen balesetről volt szó, sőt, a szülői meg a tanári felelősség is elhanyagolható.

Egy gyereknek, ha már önállóan jár, beszél, gondolkodik, ergo nem csecsemő, már igenis tudnia kell magától elolvasni és felfogni egy mondatot, hogy NEM nyúlunk be az állathoz.

Ez a kis majom ezt szándékosan, előre megfontoltan, vagánykodásból áthágta, mert neki muszáj volt benyúlni és piszkálni a kisállatot (és nem, nem azért mert aaaannyira szereti, ahogy írták páran), hanem azért, mert menő akart lenni a többiek előtt.

Gondolom visítoztak is, ahogy a kölykök általában, a szuri megrémült, belecsípett, ő meg dühében földhöz vágta.

Ennyi történt. Én kifizettetném velük az anya és a kölykök értékét is, kártérítést is, minden, és örök kitiltást kapna a vadasparkból, az iskolai látogatásokat pedig hónapokra betiltanám.

Persze, csak ha ott dolgoznék. Magánszemélyként szívem szerint szilánkosra törném a kis fattyú összes kézcsontját, hadd érezze, amit az ártatlan kis állat érzett.

Nyugodtan lehet lepontozni, meg fikázni, hogy nem vagyok normális, pont letojom. Az ilyen kis sz..zsákok miatt dől romlásba a világ, mint ez a gyerek. Igenis meg kéne szabadulni tőlük, és szebb lenne minden.


Jöhet a lepontozás. :)

2018. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
48%

#4 -es vagyok


Természetesen meg kell büntetni a gyereket és megtanítani neki, hogy a tetteinek következményei vannak.

2018. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
63%
A gyerek, a szülő, az felvigyázó a hibás. Viszont én azt egyáltalán nem értem, hogy miért van egyáltalán olyan kifutójuk, ahova ennyire könnyen be lehet nyúlni? Simán lehetne nekik olyan dolgokat is bedobni, amitől elpusztulnak például. Nem értem a logikát. Oké, hogy barátságos, de én ha vadaspark igazgató lennék, 100%, hogy nem építenék olyan kifutót, ahova benyúlhatnak az állathoz.
2018. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
80%

Aki megijed, az maximum elrántja a kezét vagy megugrik, de nem vágja földhöz az állatot.

Lehet próbálkozni, hogy kimagyarázzátok a kölyköt, de látszik, hogy fingotok nincs, milyen gonoszak tudnak lenni a gyerekek.

És nehogy már a vadasparkokban meg az állatkertekben kelljen tizenhat méteres acélkerítéseket meg vizesárkokat felhúzni csak azért, mert az ilyen hülyegyerekek nem bírják felfogni azt az egy, nagybetűkkel kiírt mondatot, hogy: A KIFUTÓBA / KETRECBE BENYÚLNI SZIGORÚAN TILOS.

Amelyik gyerek egy ilyen egyszerű szabályt nem képes betartani, azt nem kéne elengedni sehová, mert közveszélyes.

Itt nem egy 3-4 éves kisgyerekről van szó, aki véletlenül erősen ölelte meg a nagyi kacsáját vagy rálépett a kutya farkára. Ne keverjétek a dolgokat...

2018. máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
39%

Úgy kellene kialakítani a kifutókat hogy ne lehessen az állatokhoz hozzáérni. Ok hogy cuki, meg természetközelibb, de így sajnos megtörténhet az ilyen, és akkor jönnek a sötét állatvédők hogy agyon kell verni az ilyen kölyköt, meg majd a sötét szülők hogy veszélyeztetik a gyereket, mert az a csúnya állat megharapta, s ha a gyerek nem üti agyon akkor igenis altassák el mert veszélyes!!

Jobb az ilyen helyzeteket elkerülni.


Amúgy meg hogy a fenébe tudott egy gyerek fél kézzel egy kerítésen benyúlva -és valószínűleg guggolva, vagy legalább hajolva- így földhözcsapni egy kb macskaméretű állatot?? Főleg úgy hogy az csak megharapta, vagyis ha annyira ráharap, hogy még egy pillanatra fel is emelje, ezt akkor is valahogy képtelenségnek tartom. Ehhez minimum erősen megkell fogni az állatot, felemelni, és akár többször is erővel földhözvágni, ami ugye egy kerítéslyukon benyúlva lehetetlen...


Nagyon sajnálom Zarát, és remélem a gyerek nem vihog az erősségén, vagy sír anyucinak hogy jaj de fáj a keze, az meg vigasztalja, hanem egy életre megjegyzi az esetet, és komolyan veszi a táblákat, illetve tiszteli az állatokat. (De valamiért az első vagy második esetet érzem valószínűbbnek :( )

2018. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
64%

[link]

Muhahaha, biztos nem kapott elég ingyen teszkós paprikát és éhes voltXD

Talán ilyen kellett volna oda is:

[link]

Akkor nincs nyúka.

2018. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!