Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szurikátás esetről?

Figyelt kérdés

Röviden: egy vadasparkban a következő körülmények között elpusztult egy vemhes szurikáta.


A vadaspark igazgatójának a bejegyzése:


[link]


Aki nem akarja végig olvasni, itt a lényeg:


"Mivel tudtuk, hogy a viselkedése megváltozik ilyenkor, külön figyelmeztető táblákat tettünk ki, hogy ne nyúljanak be az állathoz, mert harap. Sajnos nem mindenki fogadja meg az utasításainkat, még akkor sem, ha az az Ő érdekében történik. És sajnos meg is történt a baj. Egy fiú a többszörös figyelmeztetés ellenére benyúlt, és Zara védelmezve jelenlegi és leendő családját beleharapott a gyerek kezébe, aki a fájdalomtól, vagy a rémülettől földhöz csapta a kis szurikátánkat. Zara és vele együtt utódai is a helyszínen, rögtön elpusztultak, és újraéleszteni sem tudtam."


2018. máj. 14. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
40%
Agyon van már moderálva itt minden! A moderátor a gyerek mellett áll, ahogy elnézem. Az én válaszomat is törölték! Mikor én voltam ennyi idős, a mi osztályunknak több esze volt! Debil Ferikét meg eleve nem vitték osztálykirándulásra, meg satöbbi... Mert ilyenkor igenis egy ekkora buta lókölköt már nem tud szabályozni a felügyelő tanár, meg nem is akarja... Az ilyen "gyerekek" nagyon gonoszak tudnak lenni. Egy 1 kilós állatról van szó! Nincs olyan vészhelyzet, hogy agyon kelljen csapnia!
2018. máj. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
41%

Mellesleg az a bizonyos debil Ferike azóta már 33 éves, és nem lett belőle jó ember.

Javítóba zárnám a kölköt, úgy jó 14 éves koráig. Megjavulni nem fog, de legalább bűnhődik és szokja a közeget. 😆😁

2018. máj. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
39%
Sajnálom a gyereket, nagyon eltúlozzák, puszta baleset volt..
2018. máj. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
44%

#71


Igen,a moderátor abszolút a kis hülyegyerek mellett van. Nem egy kérdést töröltek, ami arra irányult, hogy ki ő vagy kik a szüleik, mert "harmadik fél jogát sérti". Az állat jogát bezzeg nem sérti, hogy elvette az életét. A szülőktől nem kap ki, ez lejött az apuka nyilatkozatából, aki szerint mindenki hibás, csak a debil kölyke nem. Legalább éreznék a "törődést", a helyzet súlyát, ha nyilvánosságra kerülne a személyazonosságuk.

2018. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a gyerek szüleié a legnagyobb felelőség azért ami történt, aki büntetni akar annak a szülőket kéne első sorban megbüntetnie. Engem a szüleim megtanítottak rá, hogy ne tegyek ilyet, és nem is tettem sose. Amíg ennyi felelőtlen szülő van addig lesznek ilyen gyerekek, és nem az a megoldás, hogy csak a gyereket hibáztatjuk.
2018. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
31%

Nem a szüleit kell hibáztatni,ez hülyeség.De a gyereket sem kell, max csak annyiban, hogy hibázott amikor benyúlt az állathoz, mint ahogy több gyerek is, csak ezt már kifelejtették a cikkekből. A szóban forgó gyerek kicsit mélyebbre nyúlt,és az ő kezét harapta meg a szurikáta.Ha bottal piszkálta volna,akkor szerintem a bot végét harapta volna meg az állat, és nem a gyerek ujját.Ezt valaki szerintem csak kitalálta,hogy jobban hangozzon.A vadaspark igazgatója sem látta az esetet,csak a többi gyerek,akik szintén benyúlkáltak az állathoz, de ők magukat védték,és mindent ráfogtak osztálytársukra.

Meg abban sem vagyok biztos,hogy a szurikáta rögtön elpusztult, amiatt,hogy egy nem hozzáértő ember kezdi újraéleszteni, mesterséges légzéssel,szívmasszázzsal,ez esetben a vadaspark igazgatója,aki közgazdász végzettségű.

Nyílván később jött állatorvos is, de ki tudja, hogy nem e ez az "újraélesztés" okozta a kisállat halálát végül,persze nem szándékosan, de lehet jobban megnyomta a mellkasát, vagy több levegőt fújt a tüdejébe,mint kellett volna.Hibázott a gyerek, ezt nem tagadom, de ne ostorozzuk,meg ne kívánjuk a halálát egy olyan dolog miatt, amit nem is szándékosan tett, mivel tudhatjuk,hogy mennyire fájhat egy állat harapása, és ember legyen a talpán az, aki higgadtan, és ésszerűen tud cselekedni abban a vészhelyzetben.Ha jól tudom sírt is a gyerek. Persze tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy ott volt több figyelmeztető tábla is, hogy ne nyúljon be. De a több gyerek is benyúlt, és tudjuk milyenek a gyerekek,ha egyiknek szabad,akkor a másiknak is. A harapást megérdemelte nyilván, de azt a gyűlölködést, hibáztatást, hogy mindenki a gyerek ellen volt, és már már a halálát kívánták egy állat nem szándékos megölése miatt,az már felháborító, mikor semmit nem tudnak a részletekről,csak azt amit a sajtó megírt róla.

Egy szurikáta életét előbbre helyezni egy emberénél az felettébb gusztustalan, és egyben elszomorító is.

Nem egy kihalásra itélt állatról van szó, még csak nem is védett.

Meg amúgy is, felajánlott valaki a vadasparknak egy másik szurikátát. Úgyhogy le lehet szállni a fiú megkövezéséről.

2018. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:
71%

Engem nagyon elszomorított ez a hír. Elmondhatatlanul sajnálom a kis szurikátát.

A kommentekben nagyon sok a feltételezés. Nem tudjuk, hogy mi is történt pontosan. Szerintem a vadaspark, a gyerek és közvetetten a szülők és a kísérő tanárok is felelősek a történtekért. Hogy milyen arányban, azt ennyi info alapján nem lehet eldönteni, de nem is lényeges.

Ha én lennék a gyerkőc anyja, elsüllyednék szégyenemben. Kifizetném az okozott kárt, bocsánatkérő levelet írnék a vadasparknak, és a gyerekem addig nem kapna zsebpénzt, amíg le nem törleszti felénk a kifizetett összeget. Függetlenül attól, hogy pontosan hogyan is történt az eset, mivel az az egy biztosnak látszik, hogy rászóltak és NEM FOGADOTT SZÓT, és emiatt egy kis ártatlan jószág - a kicsinyeivel együtt - értelmetlenül elpusztult. És persze sokat beszélgetnék vele erről. Felelőtlenül viselkedett, egy 11 évestől ennyit már minimum el lehet várni.

Ma este el fogom mesélni ezt a történetet a gyerekeimnek. Nagyon tanulságos lesz számukra is.

2018. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
43%

Az én véleményem az, hogy szerintem nagyon nagy feneket kerítettek ennek a dolognak.

Én óriási állat szerető vagyok. A legjobb barátom is egy kutya!!!! Tényleg ő a mindenem. Utálom, amikor valaki egy rossz szót is mer mondani egy állatra.

Csak az a szomorú, hogy felnagyítanak egy ilyen dolgot közben vannak akik verik az állatokat!!! Nekem a szomszédom a cicámat vas bottal verte meg, mert oda mert kakilni, mert a szomszédom feszt etette.

Sokan a kutyájukat kikötve tartják. Az is egy állatkínzás nem? Szerencsétlen ott szenved egy helyben évekig. Akkor azok az emberek akik így tartják az állatukat miért nem kapnak kapnak ennyi személyes névre szóló szidást, mint ez a kisgyerek? Hmmm?

Olyan sokan verik az állatukat, csak úgy, mert kakilt a kertbe vagy mert asott egy godrot. Akkor azoknak miert nem irnqi szemelyesen h te keresztre kellene teged fesziteni.

Ez a kisgyerek nem akarta bántani. Gondolom. Nem akarta megolni. De valoszinuleg ti is ezt csinaltatok volna. Gondoljqtok bele abba, hogy valaki belecsimpaszkodik a kezedbe es minden fogaval beleszur a kezedbe. De ugy hogy kegyetlenul faj mit csinalsz? Hagyod hogy elverezz es meghalj? Vagy valahogy megprobalod magadrol le szedni? En szerintem sokatoknak csak nagy a szaja. De higyjetek el, hogy van az a fajdalom amit nem feltetlen birnatok elviselni es reflexbol probalnatok minel hamarabb eltavolitani.

Ha ratok tamadna egy krokodil es beharapna a labatokat akkor mi tevoek lennetek? Csak ugy uldogelnetek tovabb? Mert szegeny meg ne haljon. Ez utan HA tul elitek toloszekben toltenetek le az egesz eleteteket vagy inkabb valahogy leloknetek magatokrol?

Kerlek gondolkozzatok mar! Az faj az egeszben h felnottek is igy gondolkoznak.... Nincs eszetek?

És tenyleg szeretem az allatokat es ovom vedem oket, ha látok egy cserematyit az utcán aki épp haldoklik, mert hátára esett és szegény nem tud megfordulni, mert rövidek a lábai, akármennyire is szaladok valahová megfordítom!

Mindent megteszek, de kerlek legyetek eszeteknel! Es ne igy fejtsetek ki,h ti nem szeretitek az embereket/gyerekeket!

Ha ilyen emberek vannak.. oszinten mar en sem szeretem az embereket!

Borzalmasak vqgytok.

Ha pisztojt fognanak a fejemhez sem mondanam, hogy a gyerek haljon meg vagy keruljon bortonbe.

2018. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
70%

"De a gyereket sem kell, max csak annyiban, hogy hibázott amikor benyúlt az állathoz mint ahogy több gyerek is"


Nem a többi gyerek csapta földhöz az állatot, úgy, hogy megszakadt az aortája.


"Meg abban sem vagyok biztos,hogy a szurikáta rögtön elpusztult, amiatt,hogy egy nem hozzáértő ember kezdi újraéleszten"


Na ne viccelj. Ez viccnek is rossz.


"Hibázott a gyerek, ezt nem tagadom"


Szép tőled.


"meg ne kívánjuk a halálát" Normális ember nem kívánja a halálát. Na de egy bocsánatkérést?


"Persze tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy ott volt több figyelmeztető tábla is, hogy ne nyúljon be."


Ahogy mondod. Amikor mi voltunk ott, akkor is volt figyelmeztető tábla. És az unokám el sem tudta még olvasni. De mondtuk neki, és megértette.


"De a több gyerek is benyúlt"


Vagy nem. Nem a többi gyerek csapta földhöz az állatot.


"A harapást megérdemelte nyilván."


Nem érdemelte meg, a tettének a következménye volt.


"hogy mindenki a gyerek ellen volt"


De most komolyan, ki ellen lett volna?


"és már már a halálát kívánták"


Hát ez tényleg túlzás. Én őszinte bocsánatkérést várnék el tőle. Eddig nem jött. Szülők hozzáállása? Ők sem voltak a helyzet magaslatán.


"Egy szurikáta életét előbbre helyezni egy emberénél az felettébb gusztustalan, és egyben elszomorító is."


Ezt nem értem. A szurikáta elpusztult. A gyereknek bibis lett az újja, különben semmi baja. Hol van itt az elöbbre helyezés?


"Nem egy kihalásra itélt állatról van szó, még csak nem is védett."


És? Ha nem védett, akkor már földhöz lehet csapni?


"felajánlott valaki a vadasparknak egy másik szurikátát"


Szép tőlük. Van kutyád-macskád? Ugye nincs? Mert ha lenne, tudnád, hogy ha agyonüti valaki a kutyádat, nem lenne vigasz, hogyha kapsz holnap egy ugyanolyant.

2018. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
72%

#79-es, köszönöm, hogy a #76-os minden mondatára reagáltál, mert így nekem már nem kell. Teljesen egyet tudok érteni mindennel, ami írtál.

Az volt a legdurvább, hogy "valaki felajánlott egy másik szurikátát". Gond megoldva. És sokan nem értik, hogy mi a probléma. Egy életről van szó, még ha az "csak" egy szurikátáé is volt.

Itt nem egy 2 éves gyerekről volt szó, hanem egy 11 évesről. Egy ennyi idős gyereknek már kell lennie annyi eszének, hogy tud olvasni és képes betartani a szabályokat. Már ha nem sík idióta.

Ez egy vadaspark. Miért kellett volna 34 kerítéssel elválasztani az állatokat? Az állatkertben nem nyúlunk be a kerítésen. Tilos!!!! Ember és állat érdekében hozott szabály. Vannak olyan állatkertek, ahol a fejünk felett szabadon ugrándoznak a pici majmok és madarak. Ki van írva több helyre, hogy ne nyúlj hozzá. Csak élvezd a látványt és azt, hogy testközelből csodálhatod az állatokat.

Itt is ki volt írva, elmondták a gyereknek százszor, hogy NE nyúljon hozzá.

Nem akarok párhuzamot vonni, de ha egy gyereknek nem tanítják meg, hogy a nem az nemet jelent és egy kislány a házibulin azt mondja valamire, hogy nem, akkor mi lesz?

Mert ez az eset nem csak a szurikátáról szól. Hanem arról, hogy tanítsuk meg a gyerekeinknek hogy a tiltás és a nem az azt jelenti, hogy NEM! Egy állatkertben a tiltás ellenére benyúlni a ketrecbe veszélyes. Benyúlni a konnektorba veszélyes. Forgalommal szemben haladni veszélyes. Ha valaki azt mondja, hogy tartsd be az alapvető szabályokat a saját testi épséged és mások biztonsága érdekében, akkor be kell tartani. Bocs.

2018. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!