Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szurikátás esetről?

Figyelt kérdés

Röviden: egy vadasparkban a következő körülmények között elpusztult egy vemhes szurikáta.


A vadaspark igazgatójának a bejegyzése:


[link]


Aki nem akarja végig olvasni, itt a lényeg:


"Mivel tudtuk, hogy a viselkedése megváltozik ilyenkor, külön figyelmeztető táblákat tettünk ki, hogy ne nyúljanak be az állathoz, mert harap. Sajnos nem mindenki fogadja meg az utasításainkat, még akkor sem, ha az az Ő érdekében történik. És sajnos meg is történt a baj. Egy fiú a többszörös figyelmeztetés ellenére benyúlt, és Zara védelmezve jelenlegi és leendő családját beleharapott a gyerek kezébe, aki a fájdalomtól, vagy a rémülettől földhöz csapta a kis szurikátánkat. Zara és vele együtt utódai is a helyszínen, rögtön elpusztultak, és újraéleszteni sem tudtam."


2018. máj. 14. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
70%

1-2 (számomra) morbid dologtól eltekintve majdnem 100%-osan egyetértek az # 5-ös válaszolóval.

A gyereket TÖBBSZÖR FELSZÓLÍTOTTÁK, hogy ne nyúljon be az állathoz. Tehát, ha erre volt lehetőség, akkor a történtek előtt az a gyerek incselkedett, és feszegette a határokat, mert olyan baromi vagány akart lenni. Szóval egyáltalán nem kell a kis idiótát annyira védeni, kivívta az emberek gyűlöletét. Remélhetőleg egy életre szóló leckét kapott, nagyon remélem, hogy majd iszonyúan mardossa a lelkiismeret amíg csak él.

2018. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
35%
A hülye gyereket is földhöz kellett volna csapdosni.
2018. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim válasza:
23%
ja, mint a kínai hapsi a rakoncátlan hülyegyereket a buszon
2018. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 A kérdező kommentje:

Nyilván a gyerek is hibás, sőt, de én azon lepődök meg, hogy alig akadnak, olyanok, akik a vadasparkot is hibáztatják.

Ki volt írva, oké, de mindig akadnak olyan emberek, akik sz.rnak bele mindenbe, és csipszel etetik a majmokat, vagy vakuznak pedig ki van írva, hogy ne, vagy éppen benyúlkálnak, pedig nem kéne...

Ilyenek voltak eddig is és biztos, hogy lesznek is. Szerintem a megelőzés lenne az első, csak hát ugye az a fránya pénz... Gondolom így, hogy jobban testközelben vannak az állatkák jobban eladhatóak a belépők... Én is voltam, olyan állatkertben, ahol gyűrűsfarkú makik futkoznak az emberek között, és tök jó meg minden, de mindig eszembe jut, hogy mi van, ha jön valami barom, aki bántja szegényeket.

2018. máj. 14. 23:19
 15/86 anonim válasza:
44%
tényleg, a vadaspark qrva anyját, hogy az a gyerek egy nyomorék féreg
2018. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 A kérdező kommentje:
És szerinted nem lesznek még nyomorékok?
2018. máj. 14. 23:30
 17/86 anonim ***** válasza:
69%

Ahol számít az életvédelem ott be tudják sűrűn fonni a látogató által elérhető kerítéseket is.

Itt a hópárduc része csirkeketrec-sűrűségű hálóval van fedve. Lentebb a rágcsálóknál üveggel választanak el és a szurikáták is amögött vannak.

Itt is van biztonsági rés, a tengerimalacokat semmi sem védi, egy fakorlát mögött vannak (simogató). Senki nem volt a területen, akármikor elvihettem volna tizet is.

Ugyanez a halaknál, a fedélhez hozzáférhetett a látogató, lehet vinni.

Csimpánzok kinti részénél megint, a teknősök a korlát mellett napoztak, nulla elkerítés.

Ilyen hibáknál nem csoda, ha egy gyerek áthágja a szabályokat.

2018. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
63%
Szánalmas és FÉLELMETES,mennyien védik a "gyermeket"........... és ilyeneknek van gyerekük, undorító! Szülők remélem anyagi csődbe mennek a büntetéstől,de én még börtönbe is tenném őket...persze nem lesz semmi következménye, kinézem az ilyen prolikból, hogy még ők perelik be a vadasparkot,mert jajj szegény gyerMek ..........pfffej.
2018. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
49%

Én nem védem a gyereket, sőt ha nagyon megsérült a keze, akkor a jó alapos verés után (pedig egyáltalán nem vagyok a verés híve) sóval gyógyítgatnám a kezét, hogy egy életre megjegyezze ezt.

Csak azt mondom hogy kretén emberek és kretén gyerekek mindig is voltak, és mindig is lesznek, sőt ahogy távolodunk a természettől egyre több. Mindig is voltak és lesznek olyanok akik "csakazértis nemtartombe amit kell" meg "nézzétek de menő vagyok" és áthágják a szabályokat, sőt olyanok is akik ebben élik ki az elfojtott agressziójukat (lásd mennyi állatot kínoznak halálra, pl tavaly a felgyújtott süni, vagy az élve nyúzott macska). Valamint nem ő volt az egyetlen állatkerti állat aki az emberi hülyeségtől pusztult el (a 30 fölöttiek pl biztos emlékeznek a budapesti vizilóra aki gumilabda miatt halt meg, de gondolom a helytelen etetés miatt több állat is kimúlt már, csak az nem ennyire egyértelmű hogy azért).

A szülők feladata lenne a gyerekeket a természet tiszteletére és a szabályok betartására nevelni, sőt arra is hogy kitudják számítani az állatok viselkedését, és tudják mi a helyes viselkedés, reakció velük (pl ha már ennyire hülye voltál hogy benyúltál egy láthatóan(?) ingerült vadállathoz a tiltás ellenére, akkor az ha mégis megharap, akkor nem agyonvágod, csak kihúzod a kezed és elgondolkodsz!). De sajnos manapság nagyon sokan csak kipottyantják a gyereket magukból, aztán nem győzik nekik venni az okostelefonokat, hogy csöndben maradjanak. Ez pedig alapból csak fusztrálja a gyerekeket, plusz a sok öldöklős meg nagymenős játék csak még agresszívvá teszi, amit ha nem a többi gyereken, akkor a náluk gyengébb állatokon élnek ki.

Szóval elsősorban a szülők a felelőssek, a vadaspark csak annyiból hogy nem lehet arra a bizalomra építeni hogy mindenki jószándékú, mert elég ha csak 5 évente történik egy ilyen, akkor is egy kis élet (vagy jelen esetben több) bánja ezt a bizalmat. Ember egyre több van, és egyre torzabb személyiségek, még állat sajnos egyre kevesebb.

A szülőktől pedig minimum két szurikáta árát legomboltatnám, Zaráét és a megnem született kicsinyéjét.

#10

2018. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
72%

"Kíváncsi leszek mikor bukkannak fel az idióták, akik szerint "az csak egy állat"


Szerintem is csak egy állat. Épp ezért nem ültetném villamosszékbe a gyereket, hogy "érezze a fájdalmat".

Viszont itt én a nevelés abszolút hiányát látom, mint annyi esetben. Mikor a szülők csak mosolyogva nézik, hogy a kis angyalkájuk épp mit szed szét, és aki csúnyán mer ránézni, az gyerekellenes.

A gyerekre rá kell szólni, mint itt is, és ha többszöri figyelmeztetés ellenére is benyúlkál, akkor rá kell csapni a kezére. Van, akivel nem lehet másképp. De nem, itt is gondolom inkább nézték, mert nehogy sérüljenek Pistike jogai...

2018. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!