Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szurikátás esetről?

Figyelt kérdés

Röviden: egy vadasparkban a következő körülmények között elpusztult egy vemhes szurikáta.


A vadaspark igazgatójának a bejegyzése:


[link]


Aki nem akarja végig olvasni, itt a lényeg:


"Mivel tudtuk, hogy a viselkedése megváltozik ilyenkor, külön figyelmeztető táblákat tettünk ki, hogy ne nyúljanak be az állathoz, mert harap. Sajnos nem mindenki fogadja meg az utasításainkat, még akkor sem, ha az az Ő érdekében történik. És sajnos meg is történt a baj. Egy fiú a többszörös figyelmeztetés ellenére benyúlt, és Zara védelmezve jelenlegi és leendő családját beleharapott a gyerek kezébe, aki a fájdalomtól, vagy a rémülettől földhöz csapta a kis szurikátánkat. Zara és vele együtt utódai is a helyszínen, rögtön elpusztultak, és újraéleszteni sem tudtam."


2018. máj. 14. 22:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
78%
#21 ha megharap egy állat a természetes reflex hogy elrántod a kezed, minden más csak indulat, érdekes, számtalanszor harapott meg állat mégsem az volt a reakcióm hogy elrántás helyett megmarkoltam és a földhöz csaptam, ha neked igen, veled van a baj.
2018. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
73%

"Aki megijed, az maximum elrántja a kezét vagy megugrik, de nem vágja földhöz az állatot.

Lehet próbálkozni, hogy kimagyarázzátok a kölyköt, de látszik, hogy fingotok nincs, milyen gonoszak tudnak lenni a gyerekek. " Pontosan.


A csak egy állatosoknak: Nyúlkált egy vemhes kicsi állathoz, a tiltás ellenére, de ahhoz már elég erős volt, hogy földhöz csapja-nem leejtette ijedtében, ehhez erő kell. Az én gyerekkoromat ilyen "kis rosszcsontok" keserítették meg. Azok is állatok vegzálásával kezdték-mint kiderült. Ezek jó családból származó gyerekek voltak.

Volt, hogy addig ütöttek, míg sírva könyörögtem, véres volt a szám és csak röhögtek ezen is.

Nem olyan régen egy csapat "csak kisfiú" ordítozott az iskolaablakból egy rokonomra,

egy kisbabát toló nőre, k+rvázták, dobálták. Ez egy sima általános iskola volt, a gyerekek nem hátrányos helyzetűek. El lett intézve azzal, hogy a fiúk csak rosszalkodtak. (külföld mielőtt kérdezné valaki)

Elhiszem, hogy aki ilyet nem tapasztalt, az a kényelmes fotelből magát bölcsnek-higgadtnak gondolva "csakegyállatozik" ezzel el is intézi. Kicsit érezni kéne az ok-okozati összefüggéseket is.

2018. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
29%

23


Akkor gondolkozz kicsit: felveszel egy macska méretű, patkányféle izét a kezedbe, tehát fizikailag a talajszint felett legalább 1 méterrel tartod és mikor a kezedbe harap, tovább szorongatod, mint ha mi sem történt volna csak elhúzod a megharapott kezed...kissé életszerűtlen elgondolás. Maximum egy értelmi fogyatékos szorongatná tovább.

2018. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
14%
"de hát na, ennél komolyabb dolgok is vannak az életben." Ettől nem leszel tökösebb. Mondom, ok-okozat. Nem csak legyinteni.
2018. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
83%
Fel lehet háborodni, de az állatkert is hibás volt tudhatnák mennyi fogyatékos ember van. Mint a 47 százalékos.
2018. máj. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
9%

Persze, hogy én vagyok a fogyatékos, mikor ti még azon is felháborodtok és személyeskedtek, hogy én vagy bárki más nem ugyanolyan áhítattal fröcsögünk, mint ti...:D


Na, ezért kell ilyen cikkeket írni, hogy a hülyék is feltalálják magukat.

2018. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
84%
De komolyan mekkora szerencsétlen elkényeztetett hülyének kell lenni ehhez? :D Öt évesen tisztában voltam azzal, hogy vadállatokhoz nem nyúlunk, ha cukinak néz ki akkor sem. 47 ha szerinted nincsen hírértéke, akkor miért irkálsz ide? Ez olyan primitív felfogás, mint az Afrikában éheznek ne panaszkodj. Demagóg. Előző voltam.
2018. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
75%
"Csak egy állat". De miért a CSAK? Talán az állatok kevesebbet érnek mint egy ember? És miért? Az intelligenciánk miatt? Bár sok esetben egy majom okosabb pár embernél... Mekkora agyköbcenti elérése után lett felsőbbrendű az emberi faj? Mi jogon kínzunk, pusztítunk el élőlényeket akik ugyanúgy éreznek mint mi? Ha olyan intelligensek vagyunk, akkor ezt fel kéne fogni, és jóra használni ezt az adottságot. Ezzel szemben éppen elpusztítjuk a Földet. Mi is csak állatok vagyunk, nagyobb állatok bármelyiknél.
2018. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
29%

75


Azért írtam le a véleményem, amiért mások is, meg erről szólt a kérdés. Az a véleményem, hogy nincs hírértéke a dolognak, csak a fröcsögni vágyóknak dobálják a morzsákat és ezt igazolni is látszik az, amilyen vehemensen nekem támadtok és te például lefogyatékosozol. Pusztán azért, mert .... miért is?

2018. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
63%

"felveszel egy macska méretű, patkányféle izét a kezedbe, tehát fizikailag a talajszint felett legalább 1 méterrel tartod és mikor a kezedbe harap, tovább szorongatod, mint ha mi sem történt volna csak elhúzod a megharapott kezed..."


Nem tudom elképzelni. Az állat a récson belül volt, a gyerek kívül. Nem vehette fel a kezébe. Benyúlt, hogy megsimogassa. Le kellett guggolnia hozzá.

2018. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!