Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg agyonüthetem, megmérge...

Tényleg agyonüthetem, megmérgezhetem azt a macskát, kutyát, tyúkot ami az én telkemre merészkedik?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet tenni, csak érdekel, hogy van-e jogom a saját telkemen? Egy másik kérdés ihlette ezt a kérdést, ahol mindenki azt írta, hogy a tulaj a saját telkén azt csinál amit akar, és az állatok kötelessége az, hogy bekerítse az állatát, hogy ne tudjon átjönni. Na és ezt a dolgot a törvény is támogatja? Szóval jogosan ütöm agyon a tyúkokat is, ha átjönnek, és szétkaparnak mindent? A döglött tyúkokat meg visszadobálom.

2021. febr. 9. 03:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:
Állatok gazdájának kötelessége*
2021. febr. 9. 03:52
 2/74 anonim ***** válasza:
80%
Gerinces állatot bántalmazni, kínozni vagy ölni tilos, mindegy hogy közterületen, a saját telkeden, vagy a Holdon van.
2021. febr. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de mindenki azt állította, hogy pl a macska gazdájának a kötelessége a telkén belül tartani az állatot, pedig egy mindenen átmászó házimacskánál ez nonszensz. Majd megkeresem azt a kérdést, bár már nem épp most volt.
2021. febr. 9. 04:40
 4/74 A kérdező kommentje:
Nem találom, lehet hogy törölték a kérdést!
2021. febr. 9. 04:48
 5/74 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként vannak macskabiztos kerítések. A tetején van egy mozgó elem körben, ha ráugrik, visszaesik a saját telkére.

Én pont ezért nem tartanék semmilyen állatot kint, mert sok a pszichopata gyökér aki ártani akar nekik.

2021. febr. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
48%
Amennyiben meg tudod indokolni akkor igen. Pl tegyük föl átjön a macska és megtámadja a kiscsibéid, ebben az esetben jogos védelmi helyzet all fent, ha fejbevered a macskát az ásóval akkor így járt.
2021. febr. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
19%
Engem már támadott meg németjuhász kutya. Még 6-7 éve történt, hogy a szomszédnak vittem át egy csomagot, mert rendeltek valamit, csak nem voltak otthon és megkértek, hogy vigyem át. Na mindegy, átmentem, bekopogtam, átadtam és mentem is kifele. Aztán akkor találkoztam a németjuhász kutyájukkal, aki rám támadott, csak szerencsére meghallották a kutya hangos morgását és kirohantak, hogy leszedjék rólam. Nos, én ezt nem hagytam annyiban. Azóta sem tudják, hogy a kutyájuk miért nem él.
2021. febr. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
73%
Tehát átmentél, a kutya megtámadott, vagyis védte az udvart, házat, emiatt te megmérgezted. Az igen, te is fasza gyerek vagy. Örülj, hogy nem az én szomszédom vagy! Ettől kisebb dolgok miatt is törtem már be orrot.
2021. febr. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
72%
Na persze kisgyerek, eljátszod a neten a bosszúálló akcióhőst, aki mindent megbosszul. Mondom, az a szerencséd, hogy nem vagyok a szomszédod. Szar érzés törött karral a betört orrodat törölgetni. Kis szájkaratés majom...
2021. febr. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
60%

“ Az a szerencséd, hogy nem ismersz.”


Én azért szívesen megismernélek. Lehet folyamatos munkát is tudnék ajánlani. Illenél a profilba.

2021. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!