Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg agyonüthetem, megmérge...

Tényleg agyonüthetem, megmérgezhetem azt a macskát, kutyát, tyúkot ami az én telkemre merészkedik?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet tenni, csak érdekel, hogy van-e jogom a saját telkemen? Egy másik kérdés ihlette ezt a kérdést, ahol mindenki azt írta, hogy a tulaj a saját telkén azt csinál amit akar, és az állatok kötelessége az, hogy bekerítse az állatát, hogy ne tudjon átjönni. Na és ezt a dolgot a törvény is támogatja? Szóval jogosan ütöm agyon a tyúkokat is, ha átjönnek, és szétkaparnak mindent? A döglött tyúkokat meg visszadobálom.

2021. febr. 9. 03:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
56%

Az ember élete és testi épsége nem mérhető össze egy állatéval, még egy kutyával sem. Egyetlen ujjperce egy embernek többet ér, mint egy egész kutya csorda.

Persze akiben nincsen empátia, és csak a kutyájukkal tudják magukat azonosítani, az ezt soha nem fogja megérteni. Gönczi Gábor egyetemi tanár természetközeli beállítottságú ember mondta, ha egy kutya csak oda kapott az ember felé, az a kutya nem élhetett többé.

Ezt a józan paraszti ész diktálta a múltban, de ma már a kutya fanatikusok, igen a megszállott kutya fanatikusok úgy gondolják, hogy a kutyának több joga van az élethez mint egy embernek.

2021. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
84%

41, a %-ból azért érzed a népszerűséged. :)

Ez baromság. 4 éves koromban (még azokban az időkben) megkapott a kutyánk, valószínű rossz helyen nyúltam hozzá. Kikapott érte. Nagyon. Az orvos azt mondta, azt a kutyát meg kell ölni. Szerencsére nem tették. Egész életemben lelkiismeretfurdalásom lett volna, ha miattam csinálnak vele valamit. Az eset után követett mindenhová. Akkor is megtalált, amikor kilógtam a kapun és kerestek.

2021. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
53%
41-est nem értem minek pontoztátok le. Neki igaza van. Az emberi életnél egyik állat élete sem ér többet.
2021. febr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
49%

A primitív ember ismérve, hogy a saját faját többre tartja mint akármelyik másikat. Ezért lett lepontozva.

Csak egy faj vagyunk a sok közül. Minden élet egy csoda, legyen az akármilyen pici vagy nagy, nem lehet valamelyiket előbbre sorolni a másiknál.

Korlátolt és szűklátókörű szemléletre vall. Mi emberek a saját társadalmunkban a saját szabályaink szerint élünk, természetesen a fajtársainkat védjük elsősorban, de a krokodil meg az oroszlán pedig szintén a saját társadalma szabályai szerint él, ő meg úgy látja hogy ő a legfontosabb faj a Földön.

Még ha egy pici egérről van is szó, az ő élete is ugyanolyan fontos, ugyanolyan megismételhetetlen és egyedi. Neki is csak egy élete van, és neki is az a legértékesebb dolga a világon.

Egyik állat élete sem ér többet az emberi életnél, de kevesebbet sem.

2021. febr. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
33%
Hát, de kevesebbet ér. Az ember a legintelligensebb faj a Földön, egyik faj sem ér annyit, mint mi. Az ember képes gondolkodni, egy állat pedig nem, hanem ösztönösen cselekszik. Ez a különbség.
2021. febr. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
62%
A törvény szerint is, egy embernek a kislábujj körme is többet ér egy állat életénél.
2021. febr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
64%
Azért mikor ilyen hozzászólásokat olvasok, akkor erősen elgondolkodom, hogy mennyire intelligens faj az ember :)
2021. febr. 13. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
17%

De őszintén miért érne annyit egy állat élete???

Az ember minden faj felett áll ezen a bolygón

2021. febr. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok ember pusztán emberi külsővel rendelkezik, viszont emberi lélek nem lakik benne. Ők simán ölnének embert, de szerintük egy kutya, főleg amelyik az ő talpát nyalja, mindennél többet ér. Aki így gondolja, az ilyen alapon inkább saját magával etesse meg a kutyáját, merthogy akkor az a csirke is többet ér őnála, amelyiket azért nevelik, hogy kutyatáp legyen belőle. Kutyafanatikusok közt végtelenül sok a lélektelen, embergyűlölő, akik csak a kutyával/jukkal tudnak azonosulni, de még azon is jót röhögnek, ha az ő nagyobb kutyájuk egy kisebb kutyára támad.
2021. febr. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
40%
Hát nincs másik olyan állat, ami annyira intelligens, mint egy ember. Egyik állat sem képes úgy viszonyulni a környezetéhez, mint az ember. Nem is képesek akkora hatást kiváltani (negatív és pozitív), mint az ember. Én is nagyon szeretem a kutyákat, csirkéket, macskákat meg a többi állatot. De ha egy állat és egy ember közül kéne kiválasztanom, hogy melyik éljen és melyik vesszen, akkor ez nem kérdés! Minden élőlénynek megvan a joga ahhoz, hogy éljen. Ez igaz. Szép az is, aki az életét kockáztatja, hogy állatokat mentsen. Becsülendő. De ne húzzunk egyenlőségjelet ember és állat között! Még kevésbé emeljük fölénk az állatokat! Én nem akarnék a kutyám alatt élni, mert nem hiszem, hogy ő képes volna gondoskodni rólam. Gondolom kapom az osztást majd ezért.
2021. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!