Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg agyonüthetem, megmérge...

Tényleg agyonüthetem, megmérgezhetem azt a macskát, kutyát, tyúkot ami az én telkemre merészkedik?

Figyelt kérdés
Nem akarok ilyet tenni, csak érdekel, hogy van-e jogom a saját telkemen? Egy másik kérdés ihlette ezt a kérdést, ahol mindenki azt írta, hogy a tulaj a saját telkén azt csinál amit akar, és az állatok kötelessége az, hogy bekerítse az állatát, hogy ne tudjon átjönni. Na és ezt a dolgot a törvény is támogatja? Szóval jogosan ütöm agyon a tyúkokat is, ha átjönnek, és szétkaparnak mindent? A döglött tyúkokat meg visszadobálom.

2021. febr. 9. 03:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
43%

Látom nem megy a megértése, pedig jó lenne, mert önvédelemnél is ugyanez a mérleg van, mielőtt elkezdtek embereket is ütlegelni.

Súlyos sérülésnél lehet állatot ölni, két leharapott ujjnál nem, nincs egyensúlyban a védekezés a támadással. És ha a tulaj téged feljelent ezért, mert kitörted a kutya nyakát a két ujjad miatt még kártérítést is fizethetsz. Persze te is fogsz kapni az ujjaid miatt és jóval többet is, de ez nem önbíráskodás szerűen működik egy oldal felé, amelyik sértődöttebbnek érzi magát, hanem oda-vissza működik.

2021. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
43%

Már nem azért, de a hiányzó testrész (az ujj is az) nem számít súlyos sérülésnek?

Egy egyszerűbb harapás megint más, de az azért már ne legyen elhanyagolható probléma, ha valakinek szétmarcangolja a kezét és leharapja két ujját! Nem azt mondom, hogy a kutyát meg kell ölni (pláne ha a saját területét védte), de ez az elbagatellizálás meg a ló túlsó oldala.

2021. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
11%
31, magyarul ha valakit megharap a kutyám úgy hogy maradandó fogyatékosságot okozna, akkor a legjobb mindjárt agyoncsapom az embert, mert akkor megúszom pár évvel. Más esetben életem végéig fizethetek neki.
2021. febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
13%
Szájkaratés barátunk bekakkantott. Nem jelentkezik. Pedig akkora ász lenne, már rég írt volna.
2021. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
75%
Nyilvan vannak humanusabb megoldasok, szolsz a gazdajanak, ha az nem erti meg akkor a jegyzonek, sintertelepnek es elviteted. Egy tyukot nem fognak elvinni, de az nem is sok vizet zavar szerintem, vagy mehet a labasodba.
2021. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
75%
Egyrészt két leharapott ujj már bőven súlyos sérülés. Másrészt, akit megtámad egy kutya, az nem azon fog gondolkodni, hogy vajon az, hogy a kutya beleharapott a karjába kb. 3 centire, egyensúlyban van-e azzal, hogy ő fejbe rúgja a kutyát, vagy inkább rúgja oldalba, hanem teljes erejével védekezni fog, még ha ez a kutya halálával jár is.
2021. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim válasza:
30%
Igen! De ne kínozd meg az T az àllatot
2021. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
96%
a németjuhászos szomszédba átmenő? az egy sima troll, ha nem foglalkoztok vele nem írogat
2021. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
29%

Egy macskát hogy tartasz a telkeden? Mármint emelhetsz 10 m-es kerítést, de sok értelme nincs. Valahol úgyis kimászik.

Falun ez gondolom gyakori. Macska, kutya többször jár így sajna. A legtöbben nagyon negatívan állunk ehhez és elutasítjuk, de azért ha tényleg indokolt esetben történik ilyesmi, akkor már hamarabb hunyunk szemet felette.

Mondjuk egy sztori: A szomszédnak volt egy keverék kutyája. A tyúkjaink kint voltak a kertünkben. Sajna falun nem választja el ezeket a kerteket egymástól semmi. Legtöbbször. A kutya meglátta, átnézett és lefojtott párat. Ha nagyon gec. akar lenni valaki, akkor megoldja a dolgot. De mi hagytuk, mert jobb a békesség. Aztán meg mellékes, hogy a szomszéd nem kért elnézést. Sem.

Én alapból állatbarát vagyok. Tehát valami nagyon durva dolgot kéne csinálnia egy állatnak ahhoz, hogy ilyesmihez folyamodjak.

2021. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
36%

A betévedő macskát tyúkot nem éölheted meg, hiszen az nem veszélyes az emberre. De a kutyát igen ott már önvédelemről van szó, mert az képes egy embert vagy egy gyereket megölni.


Mindenki köteles a saját állatát a saját ingatlanon belül tartani. Igen még a macskát is és a tyúk sem repkedhet át a szomszédba.

2021. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!