Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan, hogy leültél...

Volt már olyan, hogy leültél a földre, mert olyan árat mondtak állatorvosnál, amikor fizetni kellett?

Figyelt kérdés

Mindig kérdezem előre, mennyi lesz, mennyi ideig tart, stb.

Kitérő válaszokat adnak itt, és van egy érzésem, most olyan árat fognak mondani, hogy szívrohamot kapok.

Na akkor nem tudom, mit csináljak.

Többször megkérdezték, inkább elaltassák-e?

Ahhoz képest, hogy egy 1 éves macskáról van szó.

Csak kicsit komplikált baja lett. :(



2021. júl. 2. 07:36
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

#16, oké, nyitok rendelőt. De csak miattad...

Gondolom valami sértődött rendelőtulaj vagy, mert valaki nem hajlandó a buxádat tömni, mert kinyírod cserébe az állatait...

Teljesen jogos a felvetésed. Ja, nem.

Gondolom a 10-en éves lányoktól, akik kapnak a szüleiktől kisállatot, is hasonló vehemenciával fejed őket...

Ha már így a "nemismerlek" filozófia alapján gondolkodunk.


De, ezentúl a környékbeli öreghez fogom az állatomat vinni, csak tévedtem, hogy ezt a rendelőkomplexumot választottam.


Kb nem sokat érnek ezek a "google értékelések", már megtapasztaltam. :(

2021. júl. 2. 09:53
 22/43 anonim ***** válasza:
38%
Miért tartasz állatot ha nem bírod a költségeit?
2021. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyszer volt ilyen ami nagyon szembetűnően lehúzás volt. A kutyám lenyelt valamit amit nem kellett volna, bevittem a dokihoz. Csináltak egy röntgent, közölték, hogy ők nem látják, hogy lenyelt volna bármit is, 35ezer ft.

Másnap reggel távozott belőle a dolog. Azóta nem voltam annál az orvosnál.

2021. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
63%

08:43 -es válaszolónak tökéletesen igaza van, remélem fel fogják pontozni a későbbi idelátogatók. Kisállat praxisban pofátlanul nagy összegeket el lehet kérni, ettől függetlenül maga az állatorvoslás alapvetően drága, hiszen nincs TB fedezet se műtétekre, se gyógyszerekre. Aztán erre rájön az, hogy a doki hogy számol.


Különben meg nem értem miért kell megint a kérdező vérét szívni, igenis mellbevágó, hogy segíteni akarsz egy állaton, ezért pofátlan módon minden simogatásért kiszámlázzák az ötösöket meg a tízeseket.


Én is volt, hogy bevittem egy kóbor kutyát, hogy olvastassunk chippet, meg elég gány volt a füle, kint vártam, majd behívtak, hogy 20.000 lesz, mert bele sem tudott nézni a fülébe ezért altatta, majd infúzió, meg sok minden más összejött egy egyszerű fülgyulladásra. Végül azért lett csak ennyi az összeg, mert megmondtam, hogy bocsánat én egyáltalán nem ilyen összegekkel számoltam (azt hittem, hogy egy toklász lesz benne, amit kiszednek 5.000ért... kb) és ott volt egy rendes dokinő, azt mondta, hogy kóbor állatokon segítenek, nem számolnak fel munkaköltséget. Nagyon hálás voltam.... Végül lett is új gazdija szegény párának, úgyhogy viszonylag jól végződött a sztori.

De ugyanez volt, amikor 30.000ért oltották le kétszer a 3 nyulamat. Másik doki kevesebb mint 10.000-ből oldotta meg az első oltást, úgy, hogy házhoz is jött. (tehát végül 30%-kal olcsóbban, hiszen a kétszeri oltás majd 20.000 lesz)


Én hibám, nincs pofám megmondani, hogy bocsi, de nekem ez drága...


Barátnőm 15-20 kg-os kan kutyáját, végül 60.000-ért ivartalanították. Ugyanennyi volt az én 30 kg-os szukám ivartalanítása - összehasonlításképpen.


Egyáltalán ne legyen szívügyed, hogy megszédülsz ha meglátod a végösszeget. De az állatorvostól is iszonyat bunkó, hogy nem tájékoztat az árakról. Szinte kötelessége lenne elmondania, hogy nézd, ez a baja, ezzel a műtéttel ilyen esélyei vannak, és ennyibe meg ennyibe kerülhet a végén a dolog. Én úgy látom ennyi esélye van. Ez alapján ajánlom / nem ajánlom az altatást, ami viszont ennyi lenne.


Állatorvosnak nem kötelessége az állat megmentése, hanem annak fájdalomcsillapítása! Ergó az eutanázia sokszor sokkalta kézenfekvőbb és humánusabb dolog, mint kísérletezgetni egy halom műtéttel, ami megviseli az állatot és még nem is biztos, hogy megmarad.


Nem csak akkor mentesz meg egy állatot, ha mindenképp életben tartod, hanem akkor is, ha le tudsz róla mondani és el tudod engedni.


Meg eleve, ha nem vagy milliomos és kiszámláz neked 250.000-et, akkor tőleg még is hogy követeli a tartozást, ha te nem is tudtad, hogy mekkora értékben fizetnél a szolgáltatásért?


Ennyi, mindenhol vannak tapló, nyerészkedő emberek. Nem az állatorvosokat kell hibáztatni, mert nem egyformák.


Kitartást a cicusnak.

2021. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
43%
Ezért IS, nem kell feltétlen ragaszkodni az "EGZOTIKUS" állatorvosokhoz, ha nem egzotikus állatról van szó. De a legtöbb tulaj inkább hagyja lehúzni magát velük, hogy megnyugtassa a lelkét, miközben egy nyulat BÁRMELYIK állatorvosi diplomás tud kezelni.
2021. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
76%

25-ös őőő nem?


Egyrészt nem egzós dokihoz vittem, mert nem törpenyulakról van szó, plusz egy sima mezei pestoryn mormix oltásról van szó, másrészt kérlek ezt ne reklámozd, hogy egzós állatot nem kell egzós dokihoz vinni.


Állatorvosnak tanulok, a nyúlról kb semmit nem tanulunk. Ha komolyabb probléma van (bélleállás pl.) akkor igenis egzós dokihoz kell vinni, mert az ért hozzá.


Engem a sima mezei doki húzott le, a másik meg nem.

2021. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
74%
Ja és már csak azért is, mert ha műtétről van szó, nem mindegyik mezei doki tud gázzal altatni, nyuszikat pedig például azzal kell.
2021. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
47%

Sárkánybébi!


Van egy rossz hírem!


Ha idehaza jársz állatorvosira, akkor elég gyenge képzésed lesz sajnos.


Sótonyi dobálja még a csontokat anatómián? Bea vezeti még a könyvtárat?


Egy senki.

2021. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Senki,


Sotót csak év elején láttam, könyvtárban meg még nem jártam, kb még az egyetemre se a járvány miatt :P


De ne offoljuk a kérdést.

2021. júl. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
29%

29.-re.


ÁLLJ!!!


HAZUDSZ!!!


MINDEN diákot körbevisznek a campuson, és a könyvtárba érve beírnak.

Majd pedig minden első évesnek van KÖTELEZŐ oktatás a könyvtárban, amit az én időmben "keresősulinak" becéztek, ahol megtanítják a könyvtári adatbázisokban és a netes tudományos cikkekben való keresést.


Egy senki.

2021. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!