Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb az állat az...

Miért fontosabb az állat az embernél?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben is rengeteg példa van arra, hogy valaki a kutyáját, macskáját, lovát jobban megbecsüli, többet költ rá, többet foglalkozik vele, mint a saját családját (ha egyáltalán van neki).


Itt a gyík állatrovatában már nem tudnak hova egymásra licitálni az állatimádók. Aki nem költ tízezreket az állatára, nem foglalkozik vele naponta órákat az nem becsületes, nem felelősségteljes, nem állatbarát állítólag.


Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek.


De közben hol vannak az emberi kapcsolatok?


2012. okt. 9. 14:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
68%
egy állattal a barátság örökre szól, ő nem fog hátbaszúrni, elárulni, mint a legtöbb ember
2012. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim válasza:
84%
Mivel az emberek a rohano vilàgban eltàvolodnak egymàstol, kénytelen-kelletlen, az àllatokhoz menekulnek. Egy àllatban sosem fogsz csalodni, és igen, a kutyàd meg a macskàd feltétel nélkul szeret. Az àllatvédelmi torvényekkel kapcsolatban pedig annyi a véleményem, hogy a 21. szàzadban, amikor az emberek nagyrésze intelligensnek tartja magàt, ez a minimum, hogy megtanulunk felelosséget vàllalni az àllatainkért. A szabàlyok hasznosak, mert tul sok a kallodo àllat, akik nem érdemlik meg, hogy rossz életuk legyen, hiszen nem szolgàltak rà.
2012. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim válasza:
70%

Nem hiszem, hogy bárkinek többet jelent egy háziállat, mint az emberi kapcsolatok. Ha vannak is rá példák, nagyon kevés számú. De mivel mindenre létezik példa, erre miért nem lenne? :)

Pénzkérdést illetően, ha valakinek nem lenne rá, akkor gondolom nem költene, ha választani kell, hogy a kutyádnak vagy a kisgyerekednek vegyél meg valamit, hiszem, hogy mindenki a gyereket választja. Viszont ha van állatod akkor igen is költs rá! Különben ne vállald. Védőoltások, étel, esetleges betegségek mind pénz. Amit vállalsz az állattal együtt.

Állatvédelmi törvények: vannak benne eltúlzottak, de pl. aki állatot bánt, ver, megkínoz megöl az a megítélésem szerint éppen olyan büntetést érdemelne, mint ha egy emberrel tenné. Bár ott is szigorítanék rendesen!

2012. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
43%
Ha téged személyesen ez nem érint, akkor miért kreálsz magadnak problémát?
2012. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
29%

hát ezek nem egészen normális emberek


például ott is van az első kommentelő.. igazából azt sem tudja, hogy miről ír, csak nyomkodja a billentyűzetet. amit leírt annak abszolút semmi értelme

2012. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
34%

nem szeretnék általánosítani, csak azt írom le, amit a szűkebb környezetemben látok:


általában azok a nagy állatbolondok, akiknek az emberi kapcsolatai valamiért nem működnek kielégítően, vagy épp sehogy.

vagy mert tipikus vénlányok, vagy mert csalódtak az emberekben, vagy mert képtelenek kapcsolatot teremteni másokkal.

így megértem, hogy nekik az állat (kutya, macska, hörcsög, miegyéb) sokkal fontosabb, többet ér, mint bármelyik embertársa.


akinek családja, normális kapcsolatai vannak, az is szeretheti az állatokat, lehet neki akár 3 kutyája, macskája, de nem kezeli őket emberként, és nem az az egyetlen dolog az életében, amiért akár ölni is képes lenne.


ez az én meglátásom, bár tudom, hogy 0ra leszek pontozva.

2012. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
48%

Volt itt most is egy kérdés, valaki kitalálta, hogy nászajándékként a vendégek állatmenhelynek fizessenek, és nem értette, hogy miért nem tetszett ez az ötlet a meghívottaknak...

Nem tudom, szerintem nem normálisak az emberek ezen a téren. Imádom az állatokat, ezt azért előrevetítem, de ilyen képtelen ötlet sosem jutna eszembe, mert egyszerűen nem helyénvaló. Legalábbis én nem találom annak.

Szeretem az állatokat, nem kínzom őket, a sajátjaimat ellátom természetesen, viszont nem tartom őket előbbre valónak embertársaimnál, főleg nem mondok olyanokat, hogy inkább haljon meg egy ember, meg hasonló sületlenségeket...

Szerintem szomorú, hogy itt tart egy társadalom. Naponta sétálunk el hajléktalanok, éhező és fázó emberek mellett, nem éreznek semmit, egy kóbor kutya láttán viszont sírva fakadnak. Fura. :( (És ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kutyát nem sajnálom, de azért bocsássa meg az ég, hogy az embereket jobban sajnálom!!)

2012. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
66%
Van egy hűséges kutyád. Lesz egy párod. Aztán valami oknál fogva a párod azt kéri tüntesd el a kutyát, mert zavarja. Kidobnád azt az állatot aki melletted volt? Azzal együtt ismert meg... Normális esetben ha nincs értelmes megoldás az ember nem fogja a kutyát kidobni! Mehet a pár ha most terhes lett a dolog neki. Más tészta ha van gyerek és pl a kutya megtámadja. Akkor kivágnám a kutyát, de mint felelőségteljes állattartó én alapból úgy nevelem hogy ilyen sohasem fordulhat elő!!!
2012. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
55%

Mert sok ember hajlamos túlzásokba esni.

Ha már szóba hoztad a környezetvédelmet, én is pártolom, szoktam támogatni is, de rendszeresen találkozom olyanokkal, akik egyszerű, általános iskolai anyagot meghazudtolva próbálják meggyőzni az embereket az igazukról... Példának okáért fültanúja voltam, amikor egy "sötétzöld" kiscsaj a globális felmelegedés veszélyeit magyarázta, és azzal etette az embereket, hogy elolvad az Antarktisz, és Magyarország helyén tenger lesz. Ilyenkor csak azt nem értem, az embereket nézi hülyének, akikből könnyű így pénzt kicsalni, vagy tényleg ő maga ennyire hülye :/

Állatimádókkal kapcsolatban pedig azt veszem észre, hogy sokan sokat csalódtak az emberekben, de ahelyett, hogy elgondolkoznának ennek a miértjén, hogy min kéne esetleg változtatni, inkább az állatokhoz fordulnak. Merthogy Füles kutya majd úgysem fogja őt bántani, mint az emberek...


Én is állatbarátnak tartom magam, de közben embernek is. Így aztán akármennyire imádom a macskáimat, a kutyámat, akármennyire tudom, mennyire önzetlenül tud szeretni egy állat, attól még egyikük sem lesz számomra fontosabb, mint a családom vagy a barátaim. Hiszen ember vagyok, így emberek közé tartozom. Legalábbis én így gondolom.

2012. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem akinek nincs állata, ezt nem értheti meg igazán. Sokszor az állatok hálásabbak tudnak lenni mint bármelyik másik ember. Az állatok "tiszta" értékekkel rendelkeznek, míg a legtöbb emberről ez nem mondható el.


Fontosak az emberi kapcsolatok, de egy emberben a mai világban 1000x többet csalódhatsz mint pl. egy kutyában aki veled él több évig.


Ezt nem is lehet így leírni, aki élt már együtt pl. egy kutyával hosszú éveken keresztül az tudja és érti, hogy miről van szó, aki pedig nem az valószínűleg úgyse fogja ezt megérteni.

2012. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!