Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb az állat az...

Miért fontosabb az állat az embernél?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben is rengeteg példa van arra, hogy valaki a kutyáját, macskáját, lovát jobban megbecsüli, többet költ rá, többet foglalkozik vele, mint a saját családját (ha egyáltalán van neki).


Itt a gyík állatrovatában már nem tudnak hova egymásra licitálni az állatimádók. Aki nem költ tízezreket az állatára, nem foglalkozik vele naponta órákat az nem becsületes, nem felelősségteljes, nem állatbarát állítólag.


Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek.


De közben hol vannak az emberi kapcsolatok?


2012. okt. 9. 14:05
 41/91 anonim ***** válasza:
71%

Hát kérdező Te sem szereted az állatokat...

Nekem is van szobacicám,mindenhova bemehet,de asztalra,kajához menni tilos.Édekesmód macsakszőr sincs kajába.

2012. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim válasza:
79%

Nem értem miért bizonygatja a kedves kérdező ennyire az emberi felsőbbrendűséget.Hitler bácsi is hasonlóan csinálta,de bele is bukott...

De például ha megzabál egy oroszlán,az a bizonyos felsőbbrendűség hol marad?Ez a legtöbb embernél csak egy berögzült ideológia.Lehet állatokat jobban szeretni mint az embereket és fordítva is,de neked ehhez mi közöd van?A legtöbb állatimádó azért tartja többre a kedvencét,mert az emberekben túl sokat csalódott vagy épp a társadalom nem törődött vele sosem.Én meg tudom érteni őket,én sem passzolnám el senki kedvéért a cicámat.Tőle ezerszer több szeretetet kapok mint bárki mástól ezen a világon,ő legalább nem azt nézi,hogy szép vagyok-e vagy csúnya,kövér vagy sovány,gazdag vagy szegény.Nem panaszkodik ha épp nincs kedvem főzni,vagy mosni,ha nincs erőm kitakarítani mert lefárasztott a munka.Tudsz olyan embert mondani nekem akik képesek erre?Szerintem nem.

2012. okt. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
9%

Ez most, sok de elöljáróban, lehet már valaki írta.


Engem az állatkaja reklámok akasztanak ki, meg nem tudom milyen fogvédők, ahhelyett, hogy létrehoznának egy alapítványt, és reklámoznák, hova küldjek sms-t, esküszöm arra költenék is, afrikai éhezők számára. Ennyire nem isten, hogy ne legyen mindegy mit eszik ( ivartalanított kitkat,norbi fogyis állateledel..)

2012. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
16%

"nem azt nézi,hogy szép vagyok-e vagy csúnya,kövér vagy sovány,gazdag vagy szegény.Nem panaszkodik ha épp nincs kedvem főzni,vagy mosni,ha nincs erőm kitakarítani mert lefárasztott a munka.Tudsz olyan embert mondani nekem akik képesek erre?"


Én tudok. :)

2012. okt. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
65%
44-es: együtt is élsz vele? Amíg csak néha találkoztok, addig persze, hogy olyan, hiszen mindenki a legjobb oldalát mutatja. Ha meg együttéltek, és sosem panaszkodik, nem gondolod, hogy gyanús valami?
2012. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
18%

"nem azt nézi,hogy szép vagyok-e vagy csúnya,kövér vagy sovány,gazdag vagy szegény.Nem panaszkodik ha épp nincs kedvem főzni,vagy mosni,ha nincs erőm kitakarítani mert lefárasztott a munka.Tudsz olyan embert mondani nekem akik képesek erre?"


Jah, pl én sem panaszkodok többet, mint bármelyik kutya vagy macska. Sőt, szerintem kevesebbet is.

2012. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
81%

és rajtam ki segít? csak mert írtad egyik bejegyzésedben, hogy az emberek elfordulnak a másiktól, mert inkább az állat felé fordul. Az az állat sosem bántott engem. De nyilván az emberben már csalódtam. Ha segítesz valakinek, lehet, hogy meghálálja, de lehet, hogy kihasznál. Egy állat ilyet sosem tesz. Nem, nem szeretem jobban a kutyámat, mint a férjemet, csak másképp szeretem. Ruhára nem mehet, nem kunyerálhat, kutyaként bánok vele, de nem érzem magam felsőbbrendű lényként. Miért lennék az? Egy állat sokkal jobb emberismerő, mint az ember.

És igenis sajnálom a patkányt, a madarat, még egy rohadt pókot sem taposok el, ha nem muszáj, inkább kiviszem. Nem költök 10.000-ket a kutyámra, de igenis ha beteg, kifizetem az ellátását, ameddig erőmből telik, utána is megoldom, mert a gyerekemet sem dobom el, ha baj van, és magamnak ugyanúgy megveszem a gyógyszert.

és azért foglalkozok a kutyával, mert ő tehetetlen, teljesen rám van utalva, nyilván akkor teljesen ki fogom szolgálni. Nem, nem kap asztalról enni, nem üngyürgetem folyton, de most is úgy érzem, hogy több jóindulat van az állatokban, mint itt néhány emberben.

2012. okt. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
75%
És milyen emberi kapcsolatról beszélünk, amikor reggel kiverik a kezemből a jegyet, mert lukasztani akarok????
2012. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
49%

A természetben, az állatvilágban mindenhol a farkastörvény uralkodik. Egyedül az ember hozott létre olyan világot, amiben lehetőség nyílik más szempontok alapján szerveződni. Ezt nevezem felsőbbrendűségnek.


Azok, akik hagyják az állatot magukon uralkodni erről elfeledkeznek. Ha az állatok lépnének elő és uralkodnának a bolygón, mi lenne az ember sorsa? Mi lenne a küldetése?



Ha ezt te komolyan gondolod, akkor eszemben sincs még tovább építeni az emberi kapcsolataimat....

2012. okt. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes..Állatb.uzi vagyok, szeretem az állatokat, sokat költök rájuk, mégis vannak barátaim, szeretek emberek között lenni. Olyan szintű általánosítás megy itt, hogy az nevetséges. Azért egy-két embert szívesen felpofoznék. Nem egy állat tehet arról, hogy a gazdája jobban szereti őt a saját gyerekénél. Mégis az állat a dög, meg korcs, stb. Igenis vannak ocsmány, gusztustalan emberek, akiket még állatnak is bántó hívni az állatokra nézve. Ezeknél az embereknél még egy fejtetűt is többre tartok. És? Kinek mi köze ahhoz, ki hogyan viselkedik a saját családjával és állatával? Mi kérdező? Ért téged bármiféle kár amiatt, hogy valaki jobban szereti a kutyáját, mint sok embert? Sok dologban az állatok tisztábbak, mint az ember. De kérdező. Nem kell neked ezt a fórumot olvasnod, és nem kell olyan emberekkel foglalkoznod, akik felnéznek a kutyájukra, macskájukra. Szerintem törődj a magad dolgával, csináld azt, amit te akarsz, és ne háborogj más életstílusán..Ennyire unatkozol, hogy ilyen dolgok zavarnak? Nincs életed? Menj, azt foglalkozz a családoddal, ne indíts vitát itt.


"Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek."


És ez téged miért zavar? Egy állatnak nincs joga az élethez? Miért fáj ez neked? NEm értem. És akkor csodálkozol, hogy sokan szívesebben társalognak a macskáikkal? Amikor hozzád hasonló emberek vannak? Drágám, keress inkább barátokat, és ne más életét fikázd, és ne ecsetelgesd, hogy ki hogyan él és élhetne. Szánalmas ember vagy, még így ismeretlenül is ki merem állítani. Szeretem az állatokat, de nem vettem magamra amiket írtál, mert én tudok mértéket tartani. Te viszont azt ecsetelgeted, hogy akik jobban szeretik az állatot, az nem normális. Hát ez van. Nem a te problémád. Szerencsétlen idióta.

2012. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!