Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb az állat az...

Miért fontosabb az állat az embernél?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben is rengeteg példa van arra, hogy valaki a kutyáját, macskáját, lovát jobban megbecsüli, többet költ rá, többet foglalkozik vele, mint a saját családját (ha egyáltalán van neki).


Itt a gyík állatrovatában már nem tudnak hova egymásra licitálni az állatimádók. Aki nem költ tízezreket az állatára, nem foglalkozik vele naponta órákat az nem becsületes, nem felelősségteljes, nem állatbarát állítólag.


Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek.


De közben hol vannak az emberi kapcsolatok?


2012. okt. 9. 14:05
 31/91 anonim ***** válasza:
51%
Nem uralkodik mindenhol farkastörvény, nézz utána az altruizmusnak az állatok között.
2012. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim válasza:
48%

25-ösnek !


Ment a zöld kéz és jó cicázást.:)


Lehet, hogy csak azért voltam ennyire vehemens a válaszommal, mert már másodszorra találtam macskaszőrt a teámban, amikor a barátnőmnél voltam, ugyanis ha nem vagyok résen, a cica beleszagol.

Lehet, hogy még örülnöm is kellene neki ? :)


12-es voltam !

2012. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez egy nagyon összetett dolog, aminek kapcsán az egyik véglet sosem fogja megérteni a másikat, de megpróbálok rá érdemben válaszolni.


1. Legelőször is azt mondanám, hogy az ember önálló és független, míg az állat sorsa az embertől FÜGG. Itt gyiken is az a leggyakoribb tanács a kérdezőknek, hogy vegyék kezükbe a sorsukat, tegyenek azért hogy jobb legyen, stb... Mert mi megtehetjük. De ha pl. egy kutyát láncra ver és éheztet valaki, akkor az a kutya mit tehet? Vagy a ló a karámban/hörcsög a terráriumban/macska a lakásban mit tehet? Maximum elszökhet. És utána mehet a menhelyre... Az intelligens ember felismeri ezt, és lehetőség szerint igyekszik a legjobbat biztosítani az állatának egy olyan világban, ami az embereket szolgálja.


2. Az állatszeretet nem feltétlenül egyenlő az embergyűlölettel. Az állatszerető ember nem azért gyűlöli az embereket mert szereti az állatokat, a kettő egymástól teljesen független. Az állatgyűlölő ember viszont valamilyen szinten érzelmi analfabéta, szerintem nem képes a feltétel nélküli szeretetre.

Az, hogy egy állatszeretőnek rosszak az emberi kapcsolatai, nem feltétlen csak az ő hibája, lehet hogy pont azért választotta az állatokat, mert szar volt a családja, nem fogadták be az emberek, stb...


3. Állatszerető, felelős állattartó vagyok. A családom szintén. Mindennél jobban imádom a családomat, az állataink pedig nálunk abszolut családtagok. NEM bánunk velük emberként, a kutya kőkeményen meg van nevelve, a macskák pedig macskák, de a maguk kis lényével hozzánk tartoznak. És igen, minőségi kaját esznek (mer mi ssem eszünk sz@rt), megkapják az oltásokat, és ha valami gond van, azonnal visszük őket az állatorvoshoz. Mert MI AKARTUK őket, és amit tudunk, azt megadunk nekik.

Nincs baj az emberi kapcsolataimmal, vannak barátaim akik hozzám hasonlóan gondolkodnak, DE igenis fontosabb számomra a SAJÁT macskám és kutyám, mint egy tök IDEGEN ember élete. Miért ne tartanám többre azt az állatot amivel évekig együtt élek, mint egy jöttment akármilyen embert? Csak azért mert ember? Ez a mai világban igen csekély érdem. :)

2012. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
69%

28-as vagyok! Én is imádom az állatokat. Nekem egy állattartás nem csak annyiból áll, hogy enni és inni adok neki.Figyelek rájuk, foglalkozom velük, ha betegek, akkor állatorvossal konzultálok. S nem hiszem, hogy emiatt rossz ember lennék. Én ugyanúgy foglalkozok az emberekkel is, aki megérdemli. De egy ember ezerszer hamarabb fog téged hátba támadni, mint egy állat. S ezért nem fogok mindent embert imádni! A családom, barátaim természetesen más, nem róluk van szó. Őértük tűzbe megyek. De egy vadidegen ember más.


Az emberek tehetnek magukért, irányíthatják az életüket. Egy állat kiszolgáltatottabb helyzetben van, s rajtunk múlik, hogy mi válik belőle.


S mielőtt félreértenétek, nem vagyok vénasszony. :D 28 éves vagyok, s kiegyensúlyozott kapcsolatban élek. :)

2012. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
85%

Én nagy állatimádó vagyok.:)

Világ életemben voltak állataim.Rengeteget olvasok róluk,nagyon érdekel az etológia.Költök is az állatomra,ha kell sokat is,(állatorvosnál pl),de ez szerintem alap,ha már magához veszi az ember.Foglalkozom is vele amennyit tudok.Önkéntes is szeretnék lenni majd egy menhelyen.

Ugyanakkor érdekelnek az emberek.Főleg a hátrányos helyzetűek,pl hajléktalanok.

Ezért is tanulok szociális munkásnak.:)


Attól,hogy valaki sokat költ,és foglalkozik az állatával még nem biztos,hogy senki más nem érdekli.:)Vagy,hogy nincsenek barátai.stb.


Engem pont hogy ez a két dolog-segítségre szoruló emberek,állatok-érdekelnek a legjobban.

2012. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, egyébként te nem értesz egyet az állatvédelmi törvények szigorításával? Csak, mert felhoztad példának!

Szerinted ne kapjon semmi büntetést, aki agyonver/felakaszt/felgyújt egy állatot? Legyen ez normál, elfogadott viselkedés?

2012. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
65%

12-es!

Jó a humorod...

Teába tényleg nem való macskaszőr...

Beszéld meg a barátnőddel, mindenhol ne legyen ott a cic...

Konyhába nem engedem, főzök, eszünk, ott macseknak nincs helye...

Ágyamba -senki ágyába- nem mehet. Macskaszőr nem való oda...

(Tanúnak se kell....az ágyba)

Szóval beszéld meg a barátnőddel...mert ez kicsit tényleg túlzás..

Én se örülnék, ha kajámba macskaszőr lenne...

Férjem pedig Úgy vágná ki, mint macskát....sz..ni.

Csak a konyhából, mert tiszteli szivemcsücske unokapótlómat...na, meg tőlem is fél..macsek ügybe csak.

Sok sikert..!!!

Macsekot ne nyírd ki, igyál vizet..üvegből...:)))

2012. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
77%
Nem fontosabb, de ugyanolyan fontosnak kellene lennie. A törvények meg sem közelítik még azt, amilyennek lenniük kellene. Nálunk legalábbis nem. Külföldön azért már jó a példa erre.
2012. okt. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
67%

"Nem az állatok fognak minket megsegíteni, hanem csak mi tehetjük ezt meg magunkkal."


Mondjuk azt azért megnézném, milyen evolúción ment volna keresztül a fantasztikus társadalmunk az állatok "igénybevétele" nélkül...


Amúgy meg most komolyan az a problémád, hogy a bátyád a te kölkeid helyett a saját kutyáira költi a pénzét? És ezért a kutyákra vagy a bátyádra haragszol?

2012. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
80%

18 as valaszolo vagyok.Kedves kerdezo nem valaszoltal a kerdesemre: Te hanyszor segitettel az embereken?


Megmondom veled mi a baj.Onzo vagy, sajnalod a tesveredtol, az allatoktol, a mindentol a penzt es az energiat.De ha majd az osszes fat kivagtak, amikor a kornyezetszennyezes kitudja mekkora merteket olt, te fogsz legelol sipakolni.A szomszedom is minden nap kepeket vag, mikor kint foglalkozom a kutyammal, mikor berakom a kocsimba es elviszem a vizpartra.Tenyleg o a gyereket sem viszi a jatszoterre, nem csodalom, hogy megbotrankozik ezen a viselkedesen.Szerinted miert?Sajnalja a penzt vagy egyszeruen ennyit sem tesz meg a gyerekeert?Mindegy is, ez is egy kulon temat erdemelne.


Ja kepzeld, pl. Bojte Csaba (EMBEREKkel foglalkozik) rettenetesen orvend barmilyen felajanlasnak.Te mikor kuldod a sajatodat emberi kapcsolatok cimszo alatt?

2012. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!