Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb az állat az...

Miért fontosabb az állat az embernél?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben is rengeteg példa van arra, hogy valaki a kutyáját, macskáját, lovát jobban megbecsüli, többet költ rá, többet foglalkozik vele, mint a saját családját (ha egyáltalán van neki).


Itt a gyík állatrovatában már nem tudnak hova egymásra licitálni az állatimádók. Aki nem költ tízezreket az állatára, nem foglalkozik vele naponta órákat az nem becsületes, nem felelősségteljes, nem állatbarát állítólag.


Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek.


De közben hol vannak az emberi kapcsolatok?


2012. okt. 9. 14:05
 21/91 anonim ***** válasza:
36%
Én attól kapok agybajt,amikor a szomszéd üvöltözik a fiával,meg veri,néha vaslánccal is megkergette és meg is lett az eredménye,a gyerek egy utolsó bűnöző lett,egy drogos.Viszont azokat a rohadt korcsokat egész nap simogatja,meg tutujgatja a kertben,jó,hogy már nem smárol velük.Sajnos ilyen idióták az emberek.Inkább levezetik a saját gyerekeiken a feszültséget,mint egy kutyán.Néhány állatvédőnek pedig annyira el van már borulva az agya,hogy nem lát tisztán.Inkább a fiatalokat védhetnék ekkora vehemenciával,akik lecsúsztak.
2012. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 A kérdező kommentje:
Valóban az vagyok.
2012. okt. 9. 14:49
 23/91 anonim ***** válasza:
73%

A 14:35-as válaszoló voltam.

Valóban nagyon eltérőek vagyunk az állatvilág többi tagjától, de ez a felsőbbrendű hozzáállás nekem sem tetszik. Valahogy egyik véglet sem tetszik.

2012. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
38%
Úgysem lesz össznépi összeröffenés, ha leszólod azokat, akik máshogy gondolkoznak, mint te.
2012. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
69%

KEDVES 12-ES!

Megoldottál egy nagy rejtélyt !!

Soha nem derül ki, ki pontozza le a normális válaszokat...

...hát a cica !!!!

Komolyan: az állat nem fontosabb az embernél...

Az állat pótlék, amit nem kapsz meg az emberektől...

Szeretnél példát?..unoka helyett tartok cicát..

mert azt lehet gyomrozni..gügyögni neki, stb..

Tedd meg ezt egy felnőtt emberrel..hülyének nézne...

Nálunk azért cic konyhába, szobába nem mehet,ágyamba nem aludhat...szeretet mértékkel...

De nem itélem el, aki tavaszi kabátba megy, mert a télin

fekszik a macska....Ő dolga, Ő lakása, Ő takarit..

2012. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 anonim ***** válasza:
47%

"A kérdező kommentje:


... Testvérem 36 évesen még mindig csak a kutyáit imádja. Havonta többet költ rájuk, mint én a gyerekeimre. "


Meg is válaszoltad a kérdésedet: azért tetted fel, mert irigykedsz a testvéredre, amiért megteheti, hogy többet költsön - amire akar - mint te.

2012. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
67%

Ilyenkor gondolj arra inkább, hogyan veszi el az ember napról napra az állatoktól az életteret. Építkezések, autópályák, erdőirtás, orvvadászat stb...

Miért fáj neked, hogy erősödnek az állatvédelmi törvények?

2012. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
83%

"Emberek vagyunk. Csak egymásra számíthatunk. Nem az állatok fognak minket megsegíteni, hanem csak mi tehetjük ezt meg magunkkal. De ahelyett, hogy ezt tennék, sokan elfordulnak az embertől és az állatot emelik fel az égig.

Így nem lesz jobb világ. Nem lesz erős társadalom, nem lesz összefogás."


Kérdező, aki egy állatot szeret, sokkal több szeretet táplál az emberek iránt is. Aki egy másik emberen nem segít, az egy állaton sem fog. Hisz ezekbe az emberekbe kevés érzelem szorult.

Én legalábbis azt tapasztalom, hogy aki állatbarát, az sokkal kedvesebb, segítőkészebb az emberekkel is. Míg aki utálja az állatokat, az csak magával van elfoglalva, s az érdekli, hogy neki mindene legyen, ezért másokon is keresztülgázol.

2012. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 A kérdező kommentje:

Ez nem hiszem, hogy végletes lenne.


A természetben, az állatvilágban mindenhol a farkastörvény uralkodik. Egyedül az ember hozott létre olyan világot, amiben lehetőség nyílik más szempontok alapján szerveződni. Ezt nevezem felsőbbrendűségnek.


Azok, akik hagyják az állatot magukon uralkodni erről elfeledkeznek. Ha az állatok lépnének elő és uralkodnának a bolygón, mi lenne az ember sorsa? Mi lenne a küldetése?

2012. okt. 9. 14:58
 30/91 A kérdező kommentje:

28-as

Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Aki az állataiért él, az letojja az embereket. Aki az embereket szolgálja nap, mint nap, az meg helyén tudja kezelni az állatait.

2012. okt. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!