Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb az állat az...

Miért fontosabb az állat az embernél?

Figyelt kérdés

A saját környezetemben is rengeteg példa van arra, hogy valaki a kutyáját, macskáját, lovát jobban megbecsüli, többet költ rá, többet foglalkozik vele, mint a saját családját (ha egyáltalán van neki).


Itt a gyík állatrovatában már nem tudnak hova egymásra licitálni az állatimádók. Aki nem költ tízezreket az állatára, nem foglalkozik vele naponta órákat az nem becsületes, nem felelősségteljes, nem állatbarát állítólag.


Társadalmi méretben is szembeötlő, hogy az állatvédő szervezetek, az állatvédelmi törvények, az állattartáshoz kapcsolódó büntetési tételek egyre erősödnek.


De közben hol vannak az emberi kapcsolatok?


2012. okt. 9. 14:05
 51/91 anonim ***** válasza:
69%

Én is megkérdezném: miért zavar az téged,ha valaki többre becsüli az állatokat? Volt már veled olyan,hogy valaki ok nélkül bokán rúgott azért,mert ember vagy? Vagy rosszul esik hogy a testvéred nem rád vagy a Te gyerekeidre költ hanem az állataira?

Azt az elvet vallom,ha egyszer már mi,emberek kizsákmányoljuk a Földet,ha kiírtjuk az állatok természetes életterét,kutya kötelességünk gondoskodni róluk. Némely dolgot én is túlzásnak tartok azok közül,amit ebben a topikban olvasok,de ez nem az én dolgom,hanem másé. Valamint becsülendő az,ha valaki ilyen sok pénzt és időt tud áldozni az állatainak.

Az állatok nagyon sokszor emberségesebbek,mint sok ember.

2012. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
44%
egyébként én is mindig igyekszem olyan tápot választani, amit a cicám a legjobban szeret, megveszem neki a drágábbat is. nem sajnálom azt a 300-400 Ft-ot egy konzervért, amikor ő mindenét nekem adja amije csak van, a szeretetét, bizalmát, ragaszkodását, az erőfeszítések árán elfogott egeret, gyíkot, madarat, amit a lábam elé hoz. miért nem adnék neki akkor én azt, amire vágyik, ha a pénzemből telik. Inkább veszek neki valami finomat, mint magamnak még egy fölösleges kacatot.
2012. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 Ilyent ***** válasza:
26%

A legnagyobb baj hogy az emberi faj nagy metamorfózison ment keresztül.

Legtöbb ilyen állatimádó ember egy lelki roncs. Csalódtak az emberekben mert megalázták, megverték őket, vagy csak nem úgy táncoltak ahogyan ők fütyültek. Itt jön az életükben egy állat. Mert bennük nem tudnak csalódni és ezáltal egy lelki társat kapnak.

Beszélgetnek az állataikkal mert ő meghallgatja őket és ezáltal egy "lelki" kötöttség alakul ki bennük. Ezért embernek tekintik az állatokat de nem veszik észre hogy csak egy állatról beszélünk. Számomra a kutya vagy a macska nem különbözik pl a tehéntől. Pedig 4 kutyám van egyikkel sem beszélgetek hiszen egy szót sem értenek.

És az emberi kapcsolatok hol vannak??? Hát helyettesítették őket az állatokkal.

2012. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
65%

Szia.


Én őszintén megmondva jobban ragaszkodok az állatokhoz és jobban is érzem magam az ő társaságukban,mint az emberekében. Annyiszor csalódtam,annyit bántottak és megaláztak már,hogy inkább tartom a három lépés távolságot az emberektől. Lelki roncs lennék? Nem hinném, édesanyám szerint jobban szeretem az állataimat mint sokan a saját gyereküket.Az emberek mennek a saját útjukon,átgázolnak a másikon,semmibe veszik a másikat. És nemcsak idegen embereket,elég néha megnézni a családi kapcsolatok kategóriát és meglátjuk: sokszor még a saját gyereküket is elhagyják és utána nem törődnek vele tovább. Bár bevallottam,hogy inkább az állatok felé húzok,ettől függetlenül minden embernek megadom a tiszteletet,átadom az ülőhelyem ha szükség van rá,köszönök ha belépek valahová.A gyakorin is igyekszem a lehető leghasznosabb válaszokat adni és ismeretlenül is tisztelettudóan,nem alpári stílusban írni. A családomat és a kevés barátomat szeretem és vannak olyan emberek,akiket teljes szívemből irigylek az emberszeretetükért. Kinek ártok azzal,ha a szabadidőmet az állataim társaságában töltöm és nem bulizással vagy értelmetlen bájcsevejjel? Nekem ez okoz örömet,így vagyok boldog,így teljes az életem. Nem hiányzik a nyüzsgő társasági élet,az emberi kapcsolatok. Most komolyan: ezzel ártok én neked vagy bárkinek? Boldogtalanabb leszel tőle? Romlik az életminőséged?

Úgy gondolom hogy mindenki úgy élje az életét ahogy neki jó addig a pontig,amíg ezzel nem árt másoknak.

Nagyon irigylem az előttem válaszolót mert úgy látszik ő még nem csalódott soha senkiben.Maradjon így azt kívánom neki.

A törvényekre rátérve: most komolyan,ez számodra olyan dolog,amin megrökönyödsz? Igen sajnálatos. Az az egyik legnagyobb baj,hogy csak írásban van meg ez a törvény és minimális azon esetek száma,ahol az állatok bántalmazását büntetik.

2012. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
57%

Ez egy olyan kérdés aminél nincs egyetértés.

Volt egy válaszoló aki azt sérelmezi ahogy a barátnője tartja a cicáját.Mi jogon szól bele egy barát abba,hogy a saját lakásba mit tesz az ember?

Nálunk is hasonló a helyzet és igen,előfordul,hgy a teába van egy szál szőr.Aki nem fogad el engem így az nem jön hozzám.

Szerintem a kérdésre a válasz,hogy mindenki olyan amilyen,mindenkinek más a fontos,mindenki máshogy gondolkodik a témában.

De hol lennénk az állatok nélkül?Én becsülöm az állatokat hisz ők soha nem ártanak senkinek szándékosan,nem sértenek meg szándékosan míg az emberek ahogy fejlődik a világ egyre érdektelenebbek lesznek.

Mért segítsek egy olyan emberen aki részegen a saját hányásában fetreng?Te segítesz?Ez az ő döntése volt míg egy kóborló macska,kutya önhibáján kívül került oda.

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
70%

ma 12:47


Érdekes én nem vagyok lelki roncs! Stabil kapcsoltban élő fiatal vagyok!Vannak barátaim, szeretem őket, ők is szeretnek!

Mégis szeretem az állatokat, sőt többre is tartom őket, mint egy vadidegen embert, akihez semmi közöm!


Tudod kik a lelki roncsok? Akik bántják, kínozzák az állatokat! Vagy szerinted azok teljesen épp elméjű emberek?

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
22%

" az emberek ahogy fejlődik a világ egyre érdektelenebbek lesznek"


Ehhez még pont azok tesznek hozzá, akik kifejezetten jobban kedvelik az állatok társaságát az emberekénél.

2012. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Ilyent!


Te is hatalmas nagy emberszerető lehetsz,ha képes vagy ISMERETLEN embereknek ilyet írni,így jellemezni őket pusztán 1 adatból,jelen esetben abból,hogy szeretik az állatokat. Számomra az is hozzátartozik az emberi együttéléshez,szeretetthez hogy tiszteletben tartjuk a másik nézőpontját,életvitelét. Te még erre is képtelen vagy,szóval van mit még tanulnod.

2012. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
47%

oopsz,nem tudtam,hogy a szomszéd Pista az én állatszeretetem miatt olyan érdektelen :D


Azt akarod ebből kihozni,hogy akik előtérbe helyezik életükben az állatot azok tehetnek erről is?Tudod nagyon-nagyon kevesen harcolnak az állatok jogaiért.


Szerencse,hogy az írásomból,csak egy dolgot ragadtál ki,bizonyára a többi elment a szemed mellett...

2012. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
18%

Te meg gyönyörűen megpróbálod kiforgatni a szavaimat. Szerintem intelligens ember érti, hogy ha valaki nem foglalkozik az embertársaival, csak az állataival (van ilyen is, felőle ott dögölhet meg bárki, ahol éhezik mondjuk), az nem a szomszéd Pista érdektelenségét jelenti, hanem a sajátját. Ha a szomszéd Pista is olyan, mint ő, akkor arról meg a szomszéd Pista tehet.

És nem kell magadra venni a dolgot, kivéve ha te is olyan típus vagy, aki szerint az éhező gyerekek ott pusztulhatnak, ahol akarnak.

2012. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!