Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom vadász, és állatokat gyilkol?

Figyelt kérdés

Közel négy éve vagyunk együtt, a kapcsolat eleje óta tudom róla, hogy vadászik. Furcsálltam is, de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna.

Addig győzködött, hogy menjek vele, míg én hülye bevállaltam. Na, ott aztán minden volt, csak az nem, amiket ő korábban a vadászatról mesélt... Gyakorlatilag mindenre, szó szerint mindenre lőttek, ami megmozdult. Megkérdeztem tőle, hogy mi szükség volt minden élőlényt gondolkodás nélkül lelőni, erre azt felelte, hogy ettől érzi jól magát, és egyébként is fel tudjuk használni a lelőtt állatokat kajának. Teljesen kiábrándultam. Én látom rosszul a dolgokat, vagy tényleg ilyen a vadászat, és ez természetes? Kicsit olyannak tűnik, mintha a fegyvertől érezné magát erősebbnek. Ez átlagos férfi körökben, vagy csak nála jön elő? Kifejezetten örülnék, ha vadászok is írnának választ!

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
49%
Én sosem járnék hobbivadásszal. Imádom az állatokat, egyből kiábrándulnék, ha a párom kedvtelésből lődözné őket. Az ilyen emberekben szerintem valami elfojtott szadista hajlam van.
2019. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
59%

#8 A vad meg egyébként nem érez semmit


Téged lőttek már le, hogy ezt ennyire tudod? Ez ugyanolyan duma lehet, mint mikor élve megfőzik a homárokat és nem “sikítanak”, hanem csak a levegő távozik belőlük. Persze, biztos kimondottan élvezik is.

2019. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
36%
Na, látom megjöttek a vérvegánok lepontozni. :D Pesti libsi csürhe. Aki meg nem vegán, annak jó étvágyat kívánok a rántott húshoz így dél környékén. Megsúgom, az is röfögött még pár hete.
2019. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem csak sebesülteket meg öreg állatokat lőnek ki, viszont a túlszaporulatot is meggátolják. Persze vannak orvvadászok is, az más tészta. Amúgy meg drága mulatság, szabályokat kell betartani, idények vannak, nem lőhetsz bármikor bármire. Anyát és növendék állatot nem szabad kilőni.

Nekem egyik nagybátyám vadászik, amúgy meg orvos.

De figyelj, ha neked ez nem fér bele, akkor nem kötelező együtt lenni, szakíthatsz is. Igazából már az elején sem kellett volna összejönnötök.

2019. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
69%

"Úri sport és nagyon sok szabálynak kell megfelelni"


Azért sportnak inkább ne nevezd, mert az szégyen lenne az igazi sportokra nézve, ugyanis a sportban van "sportszerűség".Lőfegyverrel, legtöbbször lesből megölni mit sem sejtő élőlényeket nem sportszerű.A sportban mindkét fél tudatában van annak, hogy mi történik de itt nem ez a helyzet és az állatra nézve mindenképp életvesztéssel jár.


"de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna."


Igen, általában ezek az ürügyek.De az igazság mindig az, hogy szereti lelőni az állatokat a vadász, különben nem tenné.


"erre azt felelte, hogy ettől érzi jól magát"


Ez a kijelentés igazolja is.


Ugyanis az ökoszisztéma nem igényel semmiféle szabályzást, mert az egy önműködő rendszer és ha békén hagyják akkor egyensúlyba kerül.Eleve azért nincs egyensúlyban mert az emberi tevékenység felborította.Tehát innentől az érvelés, hogy "szükséges a szaporulat szabályozása miatt, stb..." nem csak hibás, mert nem veszi figyelembe a tényeket, hanem pofátlan is.


Élelemszerzés céljából megesik, hogy szükségszerű az életfosztás, viszont mikor ebből szórakozás válik és nem is indokolt mert van élelem akkor nem látom mi értelme.


Mit tegyél kérdező?


Ha nem tudsz ezzel együtt élni, akkor egyértelmű a válasz.


Ő is csak a mindenkori legjobb tudása és hitrendszere, meggyőződése szerint cselekszik, mint mindenkor mindenki más.


Vagy elfogadod, vagy nem, megváltoztatni nem tudod és nincs jogod sem.

2019. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
95%
Na, azért a homárok élve megfőzése egészen más tészta. Azt én is ellenzem.
2019. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként ha a vadászat zavar, horgásszal se kezdj. :-)
2019. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
15%
#16 Mitől lenne más tészta, mint lelőni egy állatot? Számomra ugyanolyan kegyetlenség. Bár ennyi erővel a természetben a ragadozókat is kegyetlennek nevezhetjük, de ez a természet rendje. Én csak azt ítélem el, aki eztkülön hobbiként, élvezetből teszi.
2019. jan. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
76%
#18 Azért, mert nem hiszem el, hogy nem lehetne lecsapni a homár fejét főzés előtt. A homár szenved percekig, egy szarvas meg 3 másodpercig, ha kap egy jó gerinclövést.
2019. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
95%
A lövés gyorsan öl. Egyébként hagyományos falusi disznóvágáson voltatok már? Ahhoz képest egy puskalövés egész kíméletes.
2019. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!