Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom vadász, és állatokat gyilkol?

Figyelt kérdés

Közel négy éve vagyunk együtt, a kapcsolat eleje óta tudom róla, hogy vadászik. Furcsálltam is, de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna.

Addig győzködött, hogy menjek vele, míg én hülye bevállaltam. Na, ott aztán minden volt, csak az nem, amiket ő korábban a vadászatról mesélt... Gyakorlatilag mindenre, szó szerint mindenre lőttek, ami megmozdult. Megkérdeztem tőle, hogy mi szükség volt minden élőlényt gondolkodás nélkül lelőni, erre azt felelte, hogy ettől érzi jól magát, és egyébként is fel tudjuk használni a lelőtt állatokat kajának. Teljesen kiábrándultam. Én látom rosszul a dolgokat, vagy tényleg ilyen a vadászat, és ez természetes? Kicsit olyannak tűnik, mintha a fegyvertől érezné magát erősebbnek. Ez átlagos férfi körökben, vagy csak nála jön elő? Kifejezetten örülnék, ha vadászok is írnának választ!

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:36
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
38%

#15


""de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna."


Igen, általában ezek az ürügyek.De az igazság mindig az, hogy szereti lelőni az állatokat a vadász, különben nem tenné."


Jó, akkor sétálj úgy egy erdőben, ahol semmilyen fát nem ellenőriznek, aztán majd csak rád dől egy fa.

Sok fát pl. azért vágnak ki, mert beteg és életveszélyes az emberre és állatra nézve. Egy nagyobb vihar, vagy ónos eső is tönkre teheti az egészséges fákat, így kénytelenek a szakemberek beavatkozni ilyenkor.


Pl. sok róka is veszett és azért lövik ki, mert veszélyeztetik a környezetüket.

2019. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
70%
Ettől érzi jól magát = Ettől érzi nagyobbnak a farkát. Én otthagynám.
2019. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%
#19 “HA” kap egy jó gerinclövést. Ha nem, akkor ő is szenved jó sokáig.
2019. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
62%
Gyerekkoromban láttam, hogy öli le nagyanyám falun a tyúkot. Először is megfogta, amit le akart vágni, a lábaival a testét fogta, hogy ne tudjon meglógni, egyik kezével a fejét hajtotta hátra, majd elvágta a torkát, és kivéreztette, a csirke akkor még mozgott egy darabig. Nem vadász, egyszerű falusi asszony, maga nevelte háznál a baromfit és azt ették, nem a boltban a nagyüzemit.
2019. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
96%
A vadászatban is nyilván sok elem van benne, nemcsak az ősi táplálékszerző ösztön, hanem egyben valamiféle agresszió-levezető tevékenység, sikerélmény keresés meg persze a vadállomány karbantartása, mint emberi kultúrkörnyezet felügyelete stb. Én olyan 10 éves lehettem, amikor egyik születésnapomra ('950-es évek) légpuskát kaptam apámtól, egy darabig lőttünk verébre, galambra, sőt mókusra is, aztán abbamaradt ez a "kedvtelés" és inkább gondozni szeretem az állatokat. Úgyhogy ne hergeld bele magad ebbe a "gyilkol" kifejezés tartalmába, mert könnyen "túllősz".
2019. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
44%

Valószínű őt lőttem volna szitává legszívesebben,de mivel egy gyilkosért ugyan annyit kapok,mint egy rendes emberét,ezért soha nem állnék vele szóba. Mások a nézéteink. Szerintem semmi szükség a vadászokra! Sok agresszív "ember",aki tele van komplexusokkal itt éli ki a "férfiasságát"..! Túlszaporulat???? Szoktam erdőben sétalni,de nem hemzsegnek az állatok... Ez egy kifogás. Ha az ember nem barmolná szét az élőhelyüket nem jönnének be a városba "dorbézolni". Az emberből is sok van mêgsem lő minket senki

... Bár,mint mondtam kb. 10 eve láttam utoljára őzikét. Vaddisznó valóban gyakori,de hozzá tartozik az erdőhöz. Semmi más csak biznisz eladják a húsukat jó pénzért plusz az aggancsokat... Ez a tèma mélysegesen felháborít. Beteg állatokat kilőni? "Imádom" amikor Istent jászanak emberek...

Kedves kérdező, a párod sosem lesz normális ember. Neken egy regi jó baránőmnek vadász volt a párja..Mesélt jó sok mindent... Pl. direkt rossz helyre lőttek az őzre,hogy vergődjön egy darabig

.. közben röhögtek,ahogy szenved le is videózták.... 😠😢 Biztos van normális is bár én még nem láttam és az én értékrendembe ez nem fér bele.

2019. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

15-ös, ez a kijelentés nem állja meg a helyét.


"Ugyanis az ökoszisztéma nem igényel semmiféle szabályzást, mert az egy önműködő rendszer és ha békén hagyják akkor egyensúlyba kerül.Eleve azért nincs egyensúlyban mert az emberi tevékenység felborította.Tehát innentől az érvelés, hogy "szükséges a szaporulat szabályozása miatt, stb..." nem csak hibás, mert nem veszi figyelembe a tényeket, hanem pofátlan is."


Ha lennének farkasok, hiúzok megfelelő számban, akkor nem igényelne beavatkozást, de mivel semmi nem vadászik a nagyvadakra, nem kerül magától egyensúlyba az erdő közössége.

Ha csak belegondolsz, hogy egy anya 6-8 kismalacot szül, akár 2x egy évben. Egy több hektáros területen legyen csak 10 koca, meg mondjuk 10 kan is. Egy év alatt hány vaddisznó illetve malac lesz.. Őzek, szarvasok, mondjuk minden tehén évente 1x 1et ellik.

Nem hullik el magától az állomány, ha nem vadásszák őket, és mivel természetes ellenségük nincs, pár év alatt elrágcsálnák a fákat, lelegelnének minden létező zöldet, beleértve az ember által művelt területeket.


Talán ez a videó segíthet, hogy megértsd a folyamatokat:

https://www.youtube.com/watch?v=KTowuvk2f9Y


Ha pedig mezőgazdasággal foglalkoznál, a vadkáron keresztül a saját zsebeden is éreznéd, miért kell szabályozni az állományt.


Én nem vadászom, de erdészeti középiskolában tanultam, és értem,hogy miért van szükség vadászatra.


Persze nem budapesten kell kérdezgetni embereket, akik csak az állatkertben láttak Bambit, de aha picit is közel áll valaki a természethez, már nem kell úgy kiakadni. Csak a Tv elől meg a betontömbök közül tűnik ez ördögtől valónak.


pl ha falun az erdő közelében kimennél a kertedbe, ahol csíkos hátú kismalacokat látnál futkosni, akiket meg a feldühödött anyja próbál védeni bármi áron, nem hiszem hogy az jutna eszedbe, hogy de cukik...

És van ilyen, igen, nálunk előfordul,ahogy az is, hogy bőgés idején a szarvasok a faluban csatangolnak az úttesten.


Ez az erdészek munkájára vonatkozik, a bérvadászok pénzért ezzel szórakoznak, nem szép, de felügyelet nélkül nem tehetik, szóval nem vaktába lőnek arra amit érnek.

Ha valakinek ez a szórakozás, akkor had legyen, nem ártanak vele, mert nincsenek magukra hagyva.

Más golfozik, ott hány fát irthattak ki, hogy meglegyen a pálya? de lehetne sorolni ezerrel, sajnos az emberek gyakorlatilag bármilyen nemű megmozdulásának a természet látja a kárát.

2019. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim válasza:
68%

"Ha lennének farkasok, hiúzok megfelelő számban, akkor nem igényelne beavatkozást, de mivel semmi nem vadászik a nagyvadakra, nem kerül magától egyensúlyba az erdő közössége."


De miért nincs farkas és hiúz, mi az oka a ragadozók eltűnésének?


Nem értetted meg az érvelést, pedig benne van:


"Eleve azért nincs egyensúlyban mert az emberi tevékenység felborította."


Mert az ember kiszorította őket az élőhelyükről.


Mezőgazdász családból származom, évről évre látom hogy mennyi a felesleges munka a több pénz érdekében amire gyakorlatilag nincs szükség mert a létbiztonság a termelt vagyon 10%-ából tökéletesen fenntartható lenne.De van akiknek nem elegek a százmilliós vagyonok sem.


És nem Budapesten élek, hanem vidéken, nem városi környezetben nőttem fel, nincs tv-m, inkább olvasok.Nem csak állatkertben láttam "Bambit", egyszer fel is neveltem egy kicsi őzet akit úgy találtam, hogy az anyját kilőtte valami gyökér szezonon kívül, mellettem nőtt fel.Ne vonj le elhamarkodott következtetéseket, testközelből ismerek számtalan vadászt.


Külön ki is emeltem, hogy ők is csak a saját mindenkori legjobb tudásuk szerint cselekednek és hitrendszerüknek megfelelően élnek.Mert van aki meg van róla győződve, hogy ez így helyes.


Engem az zavar, mikor az életfosztás felesleges, szórakozást szolgál és ürügyek mögé bújva csinálják, mert "szükséges", holott csak ölni akar és egyáltalán nem érdekli az ökoszisztéma, ezt gyáva felvállalni, mert nincs benne gerinc, tehát még a leölt állattal sincs egy szinten.

2019. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Ha most hirtelen megszűnne a vadászat, attól még nem térnének vissza egyből a ragadozók a szükséges létszámban. Igazából a ma embere az ősei mulasztásait, tévedéseit, hibáit foltozgatja.
2019. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

28-as


Ne haragudj, ha félreérthető voltam.

Csakis az első bekezdés megcáfolása szólt konkrétan Neked, a többit abszolút általánosságban szántam mindenkinek, attól függetlenül, hogy E/2-ben írtam.

2019. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!