Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátom...

Mit tegyek, ha a barátom vadász, és állatokat gyilkol?

Figyelt kérdés

Közel négy éve vagyunk együtt, a kapcsolat eleje óta tudom róla, hogy vadászik. Furcsálltam is, de azt mondta, hogy ez szükséges a vadszaporulat megakadályozása céljából, és egyébként ők csak beteg állatokat lőnek, plusz olyat, amely már egyébként is koros, vagy egyéb okból kifolyólag amúgy is meghalna.

Addig győzködött, hogy menjek vele, míg én hülye bevállaltam. Na, ott aztán minden volt, csak az nem, amiket ő korábban a vadászatról mesélt... Gyakorlatilag mindenre, szó szerint mindenre lőttek, ami megmozdult. Megkérdeztem tőle, hogy mi szükség volt minden élőlényt gondolkodás nélkül lelőni, erre azt felelte, hogy ettől érzi jól magát, és egyébként is fel tudjuk használni a lelőtt állatokat kajának. Teljesen kiábrándultam. Én látom rosszul a dolgokat, vagy tényleg ilyen a vadászat, és ez természetes? Kicsit olyannak tűnik, mintha a fegyvertől érezné magát erősebbnek. Ez átlagos férfi körökben, vagy csak nála jön elő? Kifejezetten örülnék, ha vadászok is írnának választ!

Előre is köszönöm!


2019. jan. 25. 10:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
63%
Akkor kezdjük a legelején: a törökök amikor beözönlöttek magyarországra minden erdőt kiírtottak, és így vészesen lecsökkent a vadállomány. A 19. század végére alig maradt nagyragadozó de nagyvad sem. Aztán a hülye impotens vadászok azt mondták, hogy vissza kéne telepíteni az erdőket, hogy legyenek vadak. Így visszatelepítették az erdőket, mára a valahaegtöbb van mo-n az utóbbi 300 évben. Aztán azt mondták a retardált vadászok, hogy ha sok vad van, akkor kéne növény is, mert a vadak lelegelik, mert csak az aranysakál jött vissza. Aztán mindenki boldog, mert megmarad a vetés, és van vadhús, és a vendégvadászok jó pénzeket hagynak itt, és a vadállomány is stabil. Végülis biztos vannak idióta vadászok, te ismered a barátodat, de egyáltalán nem káros a környezetre, hogy vadásszák az állatokat, hiszen az ő érdekükben tetszik, mert természetes módon nagyragadozók hiányában éhenhalnának.
2019. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
44%
Akik a disznóvágással meg a vadgazdálkodással jönnek, azok szerint tényleg normális ÖRÖMBŐL, ÉLVEZETBŐL gyilkolni állatokat? Komolyan?
2019. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
#30 Ugyan, semmi gond.Én sem veszekedni vagyok itt, csupán érvelni.Szép napot nektek!:)
2019. jan. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
71%

" Sokan azt hiszik, hogy aki vadászik, az nem szereti az állatokat. Pedig ahol vadászok vannak a világon, ott van vad, ahol nincsenek vadászok, ott nincs vad, mert ott az orvvadászok kiirtották. A vadászok nemcsak lelövik a vadakat, hanem vigyáznak is rájuk."


Bodrogi Gyula


Én is állatokkal foglalkozok, és vadászok is. Ha mindenkinek az lenne a szórakozás, hogy lő, akkor agyaggalambra lőne, vagy ha annyira a trófea lenne a cél, akkor orvvadászkodna, hogy a legnagyobb bikákat, meg kanokat lője. Mi szeretjük a természetet, és ti inkább éhendöglesztenétek őket, minthogy elfogadjátok, hogy minimális fájdalommal lelőjék őket

2019. jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim válasza:
94%
Mióta Kenyában legális a vadászat, sokkal több a vadállat, mint előtte volt vagy a szomszédos országokban, ahol illegális vadászni.
2019. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
52%

Már várom, hogy mikor fogjátok elítélni a krumplibogarak, hernyók, patkányok stb tömeges "gyilkolását".


Egy darab fácán hektárnyi kukoricavetés tud kicsipegetni csírázó fázisban.



A nagyvadakat nem is részletezem.


A vadgazdálkodás nélkül nem lehetne még gabonát sem termeszteni, sőt a fiatalos erdőt is elpusztítják...


Vagy ki kell irtani az utolsókat is vagy 4 méter magas betonfalakkal kellene bekeríteni vagy még egy lehetőség a ritkítás vagyis a vadászat.

2019. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
59%

Elég egyértelmű, hogy ez egy kitalált kérdés és csak a hangulatkeltés a cél.

Vadászok, férjem hivatásos vadász, így napokig tudnék mesélni, de senkit nem akarok meggyőzni semmiről.

2019. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
utolsó, engem érdekelne, mesélj .
2020. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
a vadászok pszichopata tetvek...mert sunyin rejtve kilőnek egy állatot ez a gyávák sportja...ütközzön meg vele puszta kézzel szemtből szemben egyenlő esélyekkel ha akkor is megöli akkor jogos a trófea...de itt megy a kibuvó keresés, hogy az ugy is gyenge meg öreg meg beteg...ennyi erővel dobjuk le a gyerekeket is a taigetoszról mint régen...az ember beteg faj folyton be akar avatkozni a természet rendjébe ezért fog kipusztulni...méltán...üdv egy állatbarát
2021. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!