Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Lemezes táp, például.

Fagyasztott cuccoknál én azt szoktam csinálni ,hogy van egy nagyobbacska fecskendőm (nyilván nincs tű a végén), azzal felszívok egy adagot s befecskendezem a vízbe. Majd még egyet s így tovább. Így nem egyszerre dobom be az egészet, szóval mindenki megkaphatja a maga adagját. Na meg lehet kicsit trükközni ,hogy nem ugyan ott adom be szóval nem csak egy pontnál kapják a kaját. Kicsi változatosság.

2023. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:
Ami van nekem lemezes táp egy az egyben lement a víz aljára( igaz kicsit beáztattam). A fecskendővel artemiát és mondjuk a szúnyoglárvákat is be tudom fecskendezni?
2023. máj. 13. 19:40
 3/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Artémiát biztosan. A szúnyoglárva picit nagyobb szóval ahhoz nyilván nagyobb fecskendő kell. Az a legegyszerűbb ha egyből nagyobbat használsz s azzal bármilyent be tudsz adni. Amit én használok az konkrétan egyik víztesztből kivett 5 ml-s fecskendő. Artémiát és hasonlókat simán felszív. Szúnyoglárvát azt hiszem pont nem próbáltam, de gondolom az is menne.


Lemezes tápnál is azt tudom tanácsolni ,hogy ne az egész adagot egyszerre add be. Azt is részletekben ,hogy mindegyik megkaphassa az adagját.

2023. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 A kérdező kommentje:
Miért van egyre nagyobb hangja a nyomó szivattyúnak? Van valami köze hozzá hogy a növények elég sokat nőttek? Vagy kezd beszarni?
2023. jún. 3. 21:49
 5/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Talán csak megrakódott vagy levegősödött/ buborékok szorultak bele valahova. Szétszeded (mármint nem full mindent teljesen, hanem csak amennyire szabad kézzel lehet, amennyire szoktad takarításnál), megnézed, kicsit áttörölgeted a rotort is stb, visszaszerelés és bekapcsolás után meg menj biztosra ,hogy nem maradt benne levegő. Például kicsit billentgeted ,hogy nyomja ki a buborékokat.
2023. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 A kérdező kommentje:
Eddig havonta takarítottam a szivacsok az,de most két hét után muszály volt. Az baj ha két hetente lenne takarítva?
2023. jún. 7. 21:13
 7/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Attól függ. Pontosan mit is csinálsz mikor takarítod? Simán csak a talajporszívózásra gondolsz? Az mehet nyugodtan 2 hetente.
2023. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ja szivacsok! Uh, valamiért kavicsokat olvastam :C

2 hét alatt annyira megrakódnak? Hány hal van most s mennyit etetsz?

2023. jún. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:
Ma reggelre elpusztult a legkisebb is,így most jelenleg van 4db a hatból. Az etetés napi kettő reggel 7-kor és délután 3-kor. fagyasztott kaja! egy olyan kockát ketté vágok fele reggel fele este. Mondjuk amit most vettem az nagyobb kicsit mint amit eddig etettem. A vízcserét hetente csinálom! A talaj porszivozás meg macerás mert ami nekem van (juwel) aljzat tisztitó igazából nem nagyon szívja ki a mulmot,csak felkavarja a vizet. Mert ugye amióta beszívtam a csőbe a bettát vissza tettem a szűrőt. Elvileg ha jól mondta Ági a talajban is vannak baktériumok. Nem nagyon látszik hogy koszos lenne az aljzat.
2023. jún. 8. 18:06
 10/111 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jó, a heti részleges vízcsere rendben van. Igen, olyakor csináld a talajporszívózást. Nem baj ha nem sikerül minden koszt kiszedni, olyat úgy sem lehet. Mindig marad valamennyi. A lényeg ,hogy a nagyja (legalább ami szem előtt van) jöjjön ki.


Végül is ha úgy gondolod akkor mehet 2 hetente is szűrőtakarítás. Bár ha nem rakódik meg akkor nincs értelme. Bárhogyan csinálod a lényeg ugye ,hogy ne csap alatt klóros vízben mosd ki a szivacsokat. Tudod, simán csak kiveszel egy kis vizet az akváriumból s abban kicsit kinyomkodod.


Igen, baktériumok vannak a talajban is, nem csak a szűrőben.

2023. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!