Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az elemes légpumpát a halak miatt írtam, nem a szűrőben levő bacik miatt. Tehát ha már pipálnak s még sokáig tart az áramszünet akkor be lehet tenni egy olyat ,hogy legyen vízmozgás.

A bacikat nem kell félteni. Igen, egy részük elpusztul, de ahogy írtam nem kell ezt túlaggódni. Egy normálisan telepített akváriumot nem visel meg több óra áramszünet. S a baciknak is van ahonnan visszaszaporodjanak.

Amúgy igen, ha magát a szűrőt szeretnéd mozgásban tartani akkor jobb a szünetmentes táp.


Az jó ötlet volt ,hogy kicsit átmozgattad a vizet. Gondolom én ártani nem árt az olyan. Szóval nagy taps, ügyes vagy amiért gondoltál erre s így megoldottad👍


Viszont a napelem mégjobb ötlet! 🙌👍 Sok sikert hozza 😁

2023. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/115 A kérdező kommentje:
[link] Két hetes vízcsere előtt így néz ki a nitrát! Ma délután csinálom a vízcserét.
2023. jún. 25. 11:19
 43/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Így oldalról nézve, pláne fényképen keresztül kicsit nehéz pontosan megmondani mennyi. Könnyebb ha leveszed a kupakot és felülről nézed. De ezt amúgy is te kell lásd mert csalhat a telefon, bezavarnak a fények stb.


Ha annyi ahova raktad akkor olyan 15? Kicsivel kevesebb. Az teljesen jó, viszont ha még vársz egy hetet az lehet már sok lesz. Ugye kb kevesebb mint 10-ről indult s most olyan szűken 15, tehát mondjuk azt ,hogy 5 ppm-et emelkedett 2 hét alatt. Egy teljesen normális. Szóval nyugodtan mehet 2 hetente vízcsere.

Azért kíváncsiságból vízcsere után is rámérhetsz s nézd meg ,hogy mennyi. Várhatóan visszamegy 10 körül/ alá. De egyébként ez nem szükséges, teljesen jók az értékek. Ügyes vagy, így tovább👍

2023. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/115 A kérdező kommentje:
Igen én úgy láttam hogy olyan 15 volt.
2023. jún. 25. 12:55
 45/115 A kérdező kommentje:
27 fokos a víz,ilyenkor nyáron a nagy melegben lejjebb vegyem egy kicsit a vízmelegítőt vagy nem szükséges?
2023. jún. 27. 21:14
 46/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát a melegítő ugye hűteni nem tud szóval ha be van állítva mondjuk 25 fokra s a szobában van 27 akkor nem fog bekapcsolni. Nyilván ha lehűl a levegő (s vele együtt az akva is) akkor be fog. De ha viszonylag stabil meleg van az adott szobában akkor akár ki is veheted a fűtőt. Így nyáron nálam s még sokan másoknál is ki van kapcsolva vagy ki is van véve.

Konkrétan nálam simán van stabilan 25-27 fok vagy ritkán több mikortól beállnak a nyári melegek. Ha túl meleg van (ami nem tesz jót nekik se s neked se) akkor azt tudom tanácsolni ,hogy nappal sötétíts, húzd össze a függönyöket amennyire lehet ,hogy minél kevesebb napfény jusson be és este vagy akár egész éjjel szellőztess. Amíg nincs tartósan több mondjuk 26-27 foknál addig nem muszáj direkt az akvát hűteni. Melegszerető, trópusi halak ezek, ha normálisan van fodrozva a felszín akkor simán kibírják.

2023. jún. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/115 A kérdező kommentje:
Nappaliban vannak és 22-25fok van. Az akvában meg 27. Napfény igazából nem nagyon éri őket. Direkt nem raktam ablakhoz az algák miatt.
2023. jún. 28. 21:16
 48/115 A kérdező kommentje:
Garnélákat lehet együtt tartani a plattikkal? Vagy ezek macerás lények?
2023. jún. 29. 10:44
 49/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Inkább ne. Nem azért mert nem olyan bonyolult például red cherry garnélákat és azok változatait/ rokonait tartani, de a plattik meg fogják enni őket. A kicsiket elég biztos, de a nagyok is esélyesek. Persze léteznek kivételes esetek, de nem szeretek azokra alapozni. Ha garnélázni akarsz akkor inkább egy külön akváriumba próbálkozz.


Nem kell túl bonyolult dolgokra gondolni, legalább is nem sokkal bonyolultabbak mint halakat tartani. Csak általánosságban egy kicsit érzékenyebbek.

Egy 20-40 liter körüli akva. Valami ügyesebb lámpa és szűrő. Emberesebb mennyiségű növényzet, főleg mohák s mehet is 5-10 rc. Persze ők is képesek szaporodni mint állat, ezzel számolj.

Az ajánlott oldalakon róluk is találsz leírásokat, hasznos tippeket stb.

2023. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/115 A kérdező kommentje:
Hordókban gyüjtőttem esővizet ebben ugye vannak szúnyogok meg lárvák. Ezeket nyugodtan adhatom nekik? Azért kérdezem mert ha jól tudom az esővíz nem teljesen tiszta!
2023. júl. 9. 10:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!