Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Igen, jól tudod. Az esővíz nem teljesen tiszta, ez főleg a légszennyezés miatt van. Nagy általánosságban azt szokták tanácsolni ,hogy csak akkor érdemes elgondolkodni az esővíz használatán ha nincs 8-10 km-es körzetedben nagyváros vagy gyár. De még így sem teljesen tiszta a víz s erős szűrést igényel stb. De most nem a vízről van szó s a plattik nem is igénylik a lágy vizet szóval ezt hagyjuk.


Ami a lárvákat illeti nagyon jó ,hogy élővel/ frissel akarsz etetni, de fokozott elővigyázatosságot igényel. Azt tanácsolom ,hogy mikor azokkal tervezel etetni akkor vedd ki a szükséges adagot s rakd tiszta vízbe legfeljebb egy napra. Ez alatt nagyjából kiürül a béltartalmuk. Utána mielőtt beadod a halaknak rakd egy sűrű hálóba és csap alatt alaposan öblítsd le.

Miután ettek a következő nap lehet koplalónapot tartani, ezzel megelőzve ,hogy túlterheld a bélrendszerüket. Akkor sem lesz semmi baja a halaknak ha csak minden második nap esznek (vagy talán már most is így etetsz, bocsi, már nem emlékszem pontosan). Sőt, közelebb áll a természethez ha inkább kevesebbet esznek s jó húsban vannak mintsem kövérek legyenek.

2023. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 A kérdező kommentje:
Most jelenleg reggel 7-kor és délután 3-kor kapnak olyan fagyasztott kocka kaját. Amit úgy szoktam hogy ketté vágok egyet egy napi etetésre. Először egy-egy kockát adtam,de azt soknak találtam,mert hagytak belőle. Most jelenleg négyen vannak.
2023. júl. 9. 12:29
 53/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt jól csinálod ,hogy kettévágod a kockát. De nem szükséges napi kétszer egyenek. Bőven elég napi egyszer annyit amennyit meg is esznek. Sőt, ahogy írtam a kétnaponta etetés is teljesen jó. Felesleges hizlalni őket, az elhízás csak betegségeknek ad utat.


Szóval nyugodtan adj csak napi egyszer. Nem kell aggódni ha kezdenek “kunyerálni”, éhesnek látszanak stb. A halak szinte mindig éhesek s pont azért mert a természetben nem tudhatják mikor tudnak újra enni ezért ha van kaja akkor annyit esznek amennyit tudnak. Viszont utána lehet ,hogy napokig alig esznek valamit. Akváriumi körülmények között nem kell kitenni őket szélsőségeknek, de valahogy szimulálni kell a természetet. Leginkább azzal ,hogy nincs mindig kaja előttük, nincsenek mindig jóllakva. Sőt, ezek plattik és mint olyan az elevenszülőkre általánosan igaz ,hogy jó algázók. Ha kicsit koplalnak akkor nem restek enni az algákból, elhalt növényzetből stb. Szóval könnyen lehet ,hogy olyan napokon sem ülnek étlen mikor te nem adsz nekik semmit.

2023. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 A kérdező kommentje:
2023. júl. 9. 12:52
 55/115 A kérdező kommentje:
2023. júl. 9. 12:54
 56/115 A kérdező kommentje:
2023. júl. 9. 12:55
 57/115 A kérdező kommentje:
2023. júl. 9. 12:57
 58/115 A kérdező kommentje:
A gömbmoha mögött az a hosszú levelű növény (tudom a nevét csak most nem jut eszembe) az úgy nő mint a gomba.
2023. júl. 9. 13:03
 59/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Ahogy látom a többi sem stagnál :D Na látod, te is tudsz remek növénynövekedést produkálni. Ügyes vagy, így tovább👍
2023. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 A kérdező kommentje:
Tegnap szedtem ki a hordóból szúnyoglárvákat bele tettem tiszta vízbe. Ma adom nekik oda,de szerintem elpusztultak mert nem mozognak! De attól oda adjam??
2023. júl. 23. 08:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!