Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
 81/115 A kérdező kommentje:
Legutóbb már csak 4 plattim volt. Ma volt vízcsere és ma megint kivettem egy halat. Nem volt se feje se farka. Ha a halak egymást nem bántják és a csigák sem a halakat akkor vajon mi történt velük?
2023. szept. 17. 14:33
 82/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Fogalmam sincs mitől pusztulhatott el. Viszont gondolom valami miatt elpusztult és utána ettek belőle a többiek. Bár kicsit furcsa ,hogy pont a fejét s farkát, a teste pedig érintetlen (már ha az), fordítva szokott lenni s először a puhább részekre mennek. Mindegy, emiatt ne aggódj mert az természetes ,hogy esznek belőle.

Ellenőrizd a vízparamétereket, biztos ami biztos. Valami tünetei, szokatlan viselkedése nem volt mostanában?

2023. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/115 A kérdező kommentje:
A halakon nem vettem észre semmi furcsát. A víz viszont kicsit olyan zöldes volt,de nem vészesen. Az első platti ami elpusztult annak a farkát egy tányércsiga ette. Vagyis már kb fele nem volt meg amikor észre vettük rajta a csigát. Azt mondta a csigafarmos csaj hogy nem bántsák az élő halakat.
2023. szept. 17. 18:30
 84/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az élő halat nem bántják. S az a csiga nem is egy élő halon volt. Miután egy hal elpusztul az a csigák számára is csak kaja, nem filozofálnak azon ,hogy egykoron élő volt. Lényegében a “takarító szervezeteknek” ez a dolga, csak ugye normál akváriumi körülmények közt nem egy egész halat esznek meg hanem kajamaradékot, algákat stb, de az ő szemszögükből ugyan az.


Egyébként a zöldes víz utalhat vízvirágzásra. Mikroszkopikus algák úsznak a vízben. Ha csak kicsit zöld akkor még csak gyengécske invázióval van dolgod, viszont jobb megelőzni a teljes bajt. Figyelj oda az etetésre, ne adj sokat; ha van elhalt növényi rész azt szedd ki; csinálhatsz egy kicsit nagyobb vízcserét, legfeljebb 50%-ot; kapott mostanában több fényt az akva (a besütő napfény is számít)? Vízparaméterek (főleg ammóniára s nitrátra gondolok) milyenek?

2023. szept. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/115 A kérdező kommentje:
Ma kellett volna megcsinálnom a két hetes vízcserét,de elfelejtettem. Baj ha kimaradt? Mert így egy hónap lesz a kettő vízcsere között. Három plattim van már csak.
2023. okt. 1. 18:51
 86/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Miért nem csinálod meg holnap?


Ha nem megoldható s mindenképp várni kell akkor inkább csak egy hetet várj. Úgy néz ki 2 hét éppen elég, a 3 még szűkön elmegy. De 4 lehet már kicsit sok lenne. Szóval következő hétvégén megcsinálod a vízcserét (cserélhetsz egy picit többet mint a megszokott) s akkor csak 3 hét szünet lenne, utána visszaállhatsz a 2 hetire.


Egyébként új halat szerintem egyelőre ne vegyél. Lehet valamiért csak ~3 halat bír a rendszer. Vagy esetleg eleve volt valami a halakkal, de ezt nem tudhatjuk.

3 példány plattiból amolyan “nem jó de nem is tragikus”. Ha esetleg elpusztul még egy akkor felpótolhatod a létszámot újabb 1-2 hallal, viszont egyelőre elég az a 3.

2023. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/115 A kérdező kommentje:
A vízcserét úgy szoktam csinálni hogy engedek csapvizet( 15l) egy vödörbe hagyom állni 3-4 napig hogy kimenjen belőle a klór (mert állitólag kipárolog) 54 literből 15 litert cserélek.
2023. okt. 2. 19:56
 88/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Egy éjszakát ha áll az már elég. 15 liter önmagában nem olyan sok, ráadásul vödörben van aminek ugye nagy szája van/ nagy a vízfelület ami szellőzhet. Szóval ha vízcsere előtti nap előkészíted a vizet akkor másnap már mehet is a vízcsere.

Mondjuk mindegy, ha akarod mostmár megvárhatod a hétvégét. Ha nem etetsz túl akkor a halaknak nem szabadna bajuk essen.

2023. okt. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/115 A kérdező kommentje:
Cyclopsot is akartam venni de az nem volt. Helyette mysist hoztam azt lehet nekik adni?
2023. okt. 7. 17:01
 90/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Lehet, nyugodtan.
2023. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!