Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok olyan haleledeleket...

Robetko kérdése:

Tudnátok olyan haleledeleket (platiknak) ajánlani ami nem megy le egyből az akvárium aljàra?

Figyelt kérdés

2023. máj. 13. 14:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 A kérdező kommentje:
Mi baja lehet mert ilyet sehol nem láttam???
2023. jún. 11. 14:30
 22/115 A kérdező kommentje:
2023. jún. 11. 14:42
 23/115 A kérdező kommentje:
2023. jún. 11. 14:43
 24/115 A kérdező kommentje:
A 22-es képen a legfelső sort kell néznem? ahol a hal van? Gondolom az az édesvízi a cápa meg a sós vízi. Mert ha a felső sort nézem nem éri el a 10ppm-et sem a nitrát szint. Amitől lehetnek hiánytünetek a növényeknél,ma olvastam.Igaz ez?
2023. jún. 11. 15:03
 25/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Igen, jól nézed a tesztet. 10 ppm nitrát elég jó, bőven a halak tűréshatárán belül van.

A növényeknek akkor is hiánytünetei tudnak lenni, például nitráthiányosak, ha van elég nitrát de másból nincs elég. Ha nem jók az arányok az egyes elemek közt. Viszont én azt mondom ne bolygasd az egész tápozást mert könnyen lehet még ennél is rosszabb. A nagyon csúnya leveleket vágd le s ha megél akkor úgyis hajt újakat. Ha meg nem akkor nem. Vannak növényeid amik szépen fejlődnek (pl: az a hínárféle), inkább azokra koncentrálj. Azokat rendezgesd, szaporítsd stb, kevés növényfajjal is lehet szép eredményt elérni.

2023. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 A kérdező kommentje:
Azt írtad hogy 10ppm nitrát elég jó igen ám de ha én jól néztem a tesztet akkor nekem nem érte el a nitrát tartalom még a 10ppm-et sem. Mint tudjuk 10 és 30 között kellene lennie.(nagyon okos vagyok 😂). Egyébként nem kellene lágyitanom a vizet(sima csapvizet használok).Ami ugye a plattiknak megfelelő ezt te is mondtad. A kemény vízben gondolom nem tudják úgy felvenni a tápanyagot a növények mint a lágy vízben!
2023. jún. 12. 21:53
 27/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Azt írtad hogy 10ppm nitrát elég jó igen ám de ha én jól néztem a tesztet akkor nekem nem érte el a nitrát tartalom még a 10ppm-et sem. Mint tudjuk 10 és 30 között kellene lennie.(nagyon okos vagyok 😂).”


Jól tudod, általában max 25-30 ppm-ig mehet a nitrát, de az is már határeset. Na meg ha csak nem extra érzékeny halai vannak az embernek úgy tényleg nem jó a 0 sem. Szóval ja, általában kb 10-30 között az ideális.

Az alacsony nitrát nem akkora gond ha a többi elemhez viszonyítva jók az arányok. De ha gondolod próbáld ki ,hogy kihagysz egy vízcserét s 2 hetente csinálod. Ha most 10 alatt van akkor semmi baj nem lesz egy kihagyás után. Majd 2 hét után még vízcsere előtt mérj rá a nitrátra, lássuk mennyi.


Ja, amúgy most vízcsere előtt mérve 10 alatti? Ha utána mérted akkor még ne hagyj ki vízcserét hanem a legközelebbi csere előtt mérj.

Ha vízcsere előtt volt kevesebb mint 10 ppm akkor nyugodtan megcsinálhatod ezt a 2 hetes megoldást amit írtam.


“Egyébként nem kellene lágyitanom a vizet(sima csapvizet használok).Ami ugye a plattiknak megfelelő ezt te is mondtad. A kemény vízben gondolom nem tudják úgy felvenni a tápanyagot a növények mint a lágy vízben!”


Igen, ez is igaz ,hogy lágyabb vízben könnyebb a növényezés. Viszont nem törvényszerű. Láttam már nagyon szép növényes akvát meglepően kemény vízben. Annyi a titok ,hogy nem kell kimondottan lágy vizet igénylő növényeket venni s a tieid nem is olyanok. Sok növény képes keményebb vízben is szépen fejlődni.


Esetleg ha még akarsz növényeket akkor ami szinte biztosan beválik azok az anubias-félék, cryptocoryne-félék, páfrányok (microsorum), mohák stb. Ezekből is rengeteg féle van s a többségük nem igazán igényes.

Annyit megjegyeznék ,hogy ha veszel crypto-kat akkor ne ijedj meg ha szétmállanak a leveleik. Ez egy gyakori dolog náluk, utána rendszerint újrahajtanak. Sima talajban is szépen megélnek, néha lehet nyomni alájuk gyökértablettát de az sem mindig kell ahhoz ,hogy szépek legyenek.

Ja, meg az anubias-okat és páfrányokat nem szabad elültetni a talajba mert a rizómájuk berohad. Azokat csak kövekre-fákra kell kötözni vagy ragasztanak vagy csak simán becsíptetni egy résbe.

2023. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/115 A kérdező kommentje:
[link] Ilyen volt a víz színe a nitrát mérésnél! Vízcsere előtt mértem. Ezt csak úgy megmutattam!
2023. jún. 13. 20:19
 29/115 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát így igaz nem lehet pontosan megmondani ,hogy mennyi (ahhoz ugye oda kell tenni a színskálához normál fényviszonyok mellett), de szép sárga viszont nem túl sárga s nem is hajlik vöröses-narancsba. Szóval ja, valahol 10 ppm körül van.

S mivel vízcsere előtt volt annyi ezért nyugodtan kihagyhatsz egy vízcserét s majd legközelebb megint vízcsere előtt mérj rá. Simán lehet ,hogy elég 2 hetente megejteni a vízcserét, majd meglátjuk.

2023. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 A kérdező kommentje:
Már megint itt vagyok🤣. Valami nagy baj van a szűréssel! Már biztos említettem hogy egy dobozban van belerakva a vízmelegítő a szivacsok és a nyomó szivattyú persze külön fakkokba. Viszont az a gondom hogy teljesen kiürül a szivattyúnál a víz. Juni 6-án mostam ki a SZIVACSOKAT(nem csap alatt😂,akváriumból kivett vízben).Most is hallom hogy akadozik ahogy szívja a vizet.😭 6 féle növény van jelenleg benne. Lehet hogy sok a növény és nem bírja el a szűrés? Most mit csináljak? Ha hetente takarítom a SZIVACSOKAT nem nyírom ki az összes baktériumot???
2023. jún. 14. 21:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!